News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

SMF Hakkında Bir Kaç Sorum Olacak!

Started by ZaferOzturk, August 19, 2016, 12:14:27 PM

Previous topic - Next topic

ZaferOzturk

Arkadaşlar SMF hakkında bazı sorularım var.Bunları sormak istiyorum:

1- Forum'un en altında çevrimiçi kişiler var.O istatistiklerin altına alttaki resim gibi üye gruplarını nasıl ekleyebilirim?

2- Bölüm Moderatörü diye bir üye grubum var.Normalde Yönetici olan birisi belli bir bölümde ileti attığında orada Bölüm Moderatörü yazmasını nasıl sağlayabilirim?

xSabotaJx

1. smf'de iki tip üye grubu var. sıradan ve ileti sayısına göre. ilk grup tipi çevrimiçi listesinde listelenir..
Yönetim Merkezi » Yapılandırma » Kullanılan Tema
sayfasındaki
'"Kimler Çevrimiçi" bölümünde grup başlıklarını göster'
seçeneğini aktifleştirmeniz yeterli..

2. smf'nin varsayılan olarak sunduğu 'Moderatör' grubunun ismini dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. sonrasında dilediğiniz bölüm ayarlarına girip moderatörleri eklemeniz yeterlidir. sonrasında bu kişiler o bölümlerde 'Moderatör' ya da değiştirdiğiniz grup ismiyle görüneceklerdir..
Clio Türkiye (SMF) | Burak Sarı (Wordpress)

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar.
Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

ZaferOzturk

Quote from: xSabotaJx on August 19, 2016, 12:35:07 PM
1. smf'de iki tip üye grubu var. sıradan ve ileti sayısına göre. ilk grup tipi çevrimiçi listesinde listelenir..
Yönetim Merkezi » Yapılandırma » Kullanılan Tema
sayfasındaki
'"Kimler Çevrimiçi" bölümünde grup başlıklarını göster'
seçeneğini aktifleştirmeniz yeterli..

2. smf'nin varsayılan olarak sunduğu 'Moderatör' grubunun ismini dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. sonrasında dilediğiniz bölüm ayarlarına girip moderatörleri eklemeniz yeterlidir. sonrasında bu kişiler o bölümlerde 'Moderatör' ya da değiştirdiğiniz grup ismiyle görüneceklerdir..

1. için teşekkürler ancak 2.yi pek anlamadım.Bir sorum daha olacak google'ın arama motoruna www.forum-oyun.tk yazınca benim forumum en üstte çıkıyor ancak bu şekilde çıkıyor.Bu başlığı değiştiremiyor muyum?

xSabotaJx

2. 'Üye Grupları' düzenleme sayfasına baktığınızda 'Sıradan Gruplar' bölümünde 'Moderatör' grubunu göreceksiniz. smf'nin varsayılan grubu olan bu grubun ismini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. sonrasında 'Bölümleri Düzenle' sayfasında, moderatör görevi verilecek bölümün düzenlemesine girip yetki vereceğiniz kişileri 'Moderatörler' satırına girin..
bunları yaptığınızda bu kişiler yetki verdiğiniz bölümlerde konu açar ya da mesaj yazarlarsa birincil gruplarında 'Moderatör' ya da bu grubun değiştirdiğiniz ismi yazar. yani bu grup görünür..

başlık sorununun çözümünü bilemiyorum. Google'ın kendisi düzeltir diye tahmin ediyorum..

Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

ZaferOzturk

Quote from: xSabotaJx on August 19, 2016, 02:29:33 PM
2. 'Üye Grupları' düzenleme sayfasına baktığınızda 'Sıradan Gruplar' bölümünde 'Moderatör' grubunu göreceksiniz. smf'nin varsayılan grubu olan bu grubun ismini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. sonrasında 'Bölümleri Düzenle' sayfasında, moderatör görevi verilecek bölümün düzenlemesine girip yetki vereceğiniz kişileri 'Moderatörler' satırına girin..
bunları yaptığınızda bu kişiler yetki verdiğiniz bölümlerde konu açar ya da mesaj yazarlarsa birincil gruplarında 'Moderatör' ya da bu grubun değiştirdiğiniz ismi yazar. yani bu grup görünür..

başlık sorununun çözümünü bilemiyorum. Google'ın kendisi düzeltir diye tahmin ediyorum..

Peki ya yazdığım iletide postbit kısmında 2 tane grup gözüküyor.Birisi kurucu diğeri 1.seviye. 1.seviyeyi nasıl kaldırabilirim?

xSabotaJx

smf içerisinde ileti tabanlı grubu gizlemek için ayar mevcut:
Yönetim Merkezi » Temalar ve Görünüm » Tema Ayarları
sayfasındaki kullandığınız temada 'Gruplandırılmış üyelerin grup başlıklarını gizle' seçeneğini aktifleştirirseniz yönetici tarafından atanan grup üyelerinin ileti tabanlı grupları görünmez..

Advertisement: