News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Forum metin kutusu hatası

Started by Corvidauo, September 19, 2016, 03:54:41 PM

Previous topic - Next topic

Corvidauo

Merhabalar
Forumumda kullandığım temadan mı forumdan mı kaynaklı bilmiyorum ama metin kutusu aşağıya doğru değil yana doğru uzuyor devamlı
ayrıca forumlarda metin editörü(yani link verme yazı kalınlaştırma) gözükmüyor bunları nasıl düzeltebilirim.

Corvidauo

yani koca forumda şunun nasıl düzeltileceğini bilen bi arkadaş yok mu ?

tarantula901

Admin panelde / İletiler ve Konular / bbc / kısmında bulunan / BBC kullanılmasına izin ver tıklı mı değilmi kontrol edin tıklı olması gerekiyor.

Editor kayma olayını çözebilmem için sitenizi pm ille bir uyelık gonderın kontrol edeyim

Corvidauo

evet tıklı olmasına rağmen göstermiyor

sayfa için üyeliği pmden yolladım

blogcux

Büyük ihtimalle temadaki kodlarda düzenleme yapılırken yorum kutucuğuna ait olan </div> kapanış etiketi yanlışlıkla silinmiş olmalı.

tarantula901

post.template.php dosyasında

ara

<textarea class="editor" name="message" id="message" rows="12" cols="600" onselect="storeCaret(this);" onclick="storeCaret(this);" onkeyup="storeCaret(this);" onchange="storeCaret(this);" tabindex="2" style="height: 175px; "></textarea>

değiştir

<textarea class="editor" name="message" id="message" rows="12" cols="100" onselect="storeCaret(this);" onclick="storeCaret(this);" onkeyup="storeCaret(this);" onchange="storeCaret(this);" tabindex="2" style="height: 175px; "></textarea>

Corvidauo

dostum bahsettiğin dosyayı default temanın içinde buldum ama kodlar orada yok.

bolubeyi61

kullandığınız temanın displaytemplatesine bakın

tarantula901

Quote from: Corvidauo on September 26, 2016, 02:40:13 AM
dostum bahsettiğin dosyayı default temanın içinde buldum ama kodlar orada yok.

temada yok ise defaulttakinde ara bu dosyada bulamadıysan bolubeyin dediği gibi temandaki Display.template.php kontrol edin.

Corvidauo

üstad dediğiniz şekilde araştırdım tam olarak yazdığınız aynısı çıkmadı ama düzeltmeyi denedim başaramadım.benim bu dosyalarım biraz daha farklı herhalde hata yapmamak adına buraya atayım dedim.

bu core temadaki bahsettiğiniz kod sanırım

<textarea class="editor" name="message" rows="12" style="' . ($context['browser']['is_ie8'] ? 'width: 635px; max-width: 100%; min-width: 100%' : 'width: 100%') . ';  margin-bottom: 10px;" tabindex="' . $context['tabindex']++ . '">%body%</textarea><br />

buda default temadaki

<textarea class="editor" name="message" rows="12" style="' . ($context['browser']['is_ie8'] ? 'width: 635px; max-width: 100%; min-width: 100%' : 'width: 100%') . '; margin-bottom: 10px;" tabindex="' . $context['tabindex']++ . '">%body%</textarea><br />

bunların ikisinide değiştirip denedim bi düzelme olmadı acaba ben mi hatalı bi iş yaptım bilmiyorum ama

tarantula901

Ben default temaya göre anlatım yaptım sizde farklı tema sanırım.

Sizdeki outline temasımı

ara

#quickReplyOptions form textarea {
    height: 100px;
    margin: 0.25em 0 1em 0;   
}

değiştir

#quickReplyOptions form textarea {
    height: 100px;
    margin: 0.25em 0 1em 0;
    width: 100%;
}

Corvidauo

ben zentoa temasını kullanıyorum ama hangi temayı koyarsam koyayım aynı şekil görüntü

Advertisement: