News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Tükçe Karakter Sorunu Yardım!

Started by HusoKaptan™, November 07, 2016, 07:55:44 AM

Previous topic - Next topic

HusoKaptan™

Merhaba Arkadaşlar..
direk konuya gireyim ben simple machines forum açtım forumumda türkçe karakter sorunu yaşıyorum. Şuan burda yazdığım türkçe karakterleride korkarak yazıyorum :) gönder dedikten sonra türkçe karakter içeren kısımın başından sonuna kadar görünmüyor..
örnek olarak:

yazmak istediğim..

ve yazdığı..

Antes

Forum sıfır ise, silip UTF8 olarak kurun ve UTF8 dil paketlerini kullanın. Eğer forumunuz belli bir seviyedeyse yönetim panelinden UTF8'e dönüştürme özelliği var onu kullanıp akabinde UTF8 dil paketlerini yükleyebilirsiniz.

HusoKaptan™

cevabınız için teşekkür ederim.. panelden UTF-8 dönüştür diyince bu sorunla karşılaşıyorum..

ve siteyi eski haline şuan çeviremiyorum.. :(

Antes

HusoKaptan™

evet yükledim ne yazıkkı olmadı bende sıfırlamak zorunda kaldım ve şuan yeni dosyları aktarıyorum sıfırdan kurulum yapacağım.
ilginize teşekkür ederim..

Seyit replikacep.com

smf de ne yazikki bu tur sorunlar cikabiliyo

Emre A.

Quote from: Replikacep on November 08, 2016, 04:43:07 AM
Bu SMF 'nin sorunu değil, kullanan (kurucu) kişinin tecrübe yetersizliğinden kaynaklanır.

HusoKaptan™

Quote from: ємяє on November 09, 2016, 02:12:00 AM
Quote from: Replikacep on November 08, 2016, 04:43:07 AM
Bu SMF 'nin sorunu değil, kullanan (kurucu) kişinin tecrübe yetersizliğinden kaynaklanır.

Yanıldığınızı düşünüyorum. Diğer arkadaşla ile aynı fikirdeyim..

Emre A.

Ben SMF'nin ilk sürümü olan 1.0 'dan bu yana kullanıyorum. Bunun ilerdeki kullandığım sürümlerde bir kez olsun Dil sorunu, Türkçe karakter problemi gibi sorunlarını görmedim. ( Belki de bana denk gelmedi :) )

Antes

Bu konuda geçmişte bi çok çalışma yapıldı sorunlar çoğu zaman çözüldü. Arama yapın, çözüme yaklaşırsınız. Eğer yaklaşamıyorsanız detayları bile iletin biz çözeriz. Ortada sıkıntı yapacak bir durum yok.

Konu sahibinin sitesi sıfır veya sıfıra yakın olduğu için kendisine yeniden kurmayı önerdim, aksi halde sitesi ile yakından ilgilenip gerekli düzeltmeleri yapardık.

Saygılar :)

HusoKaptan™

Cevaplarınız için teşekkür ederim..
sıfırdan kurulum yaptım utf8 olarak kurulum gerçekleşti türkçe karakter sorunuda ortadan kalkmış oldu çok şükür..
ne yazık ki başka bir sorunla karşılaşıyorum. Devamlı hatalar almaktayım veritabanı ile ilgili sanırım..
hata 1:
hata 2:

Seyit replikacep.com

arkadasim hostun free oldugundan olmasin bukadar hata olmaz smf de  sende bisey var

HusoKaptan™

Quote from: Replikacep on November 10, 2016, 09:08:25 AM
arkadasim hostun free oldugundan olmasin bukadar hata olmaz smf de  sende bisey var

;D çözüm için yazıyoruz buraya free olarak denemeleri yapıp ücretli host a geçmeyi düşünüyorum.

Antes

Sorun şu, aslında sorun değil uyarı. SMF veritabanını bağlanmaya çalıştığında hosttan hayır cevabı alıyor veya yoğun olduğu için zaman aşımına uğruyor. İşini daha düzgün yapan bir yer sağlayıcıya geçtiğinizde bu sorunlar ortadan kalkacaktır.

Gelen mailde şu söyleniyor.
* SMF veritabanına bağlanmaya çalıştı fakat başarısız oldu, devam etmesi durumunda yer sağlayıcınız ile iletişime geçin.

HusoKaptan™

Quote from: Antes on November 10, 2016, 10:10:38 AM
Sorun şu, aslında sorun değil uyarı. SMF veritabanını bağlanmaya çalıştığında hosttan hayır cevabı alıyor veya yoğun olduğu için zaman aşımına uğruyor. İşini daha düzgün yapan bir yer sağlayıcıya geçtiğinizde bu sorunlar ortadan kalkacaktır.

Gelen mailde şu söyleniyor.
* SMF veritabanına bağlanmaya çalıştı fakat başarısız oldu, devam etmesi durumunda yer sağlayıcınız ile iletişime geçin.

anladım çok teşekkür ederim yardımlarınız ve cevaplarınız için..

kukla34

ı lar yerine i koyun. Türkçe karakter kullanmayın.

mucit55

Arkadaşlar host firmaları mutlaka birşeyleri kısıtlamışlardır. Buna ücretlilerde dahil.
Bu sorunlardan kurtulmak ve hızlı bir sunucuya taşınmak istiyorsanız sınırsız trafik, sınırsız mail, sınırsız vei tabanı, ve sınırsız disk alanı yalnızca 100 L yıllık hxxp:7bel.com [nonactive]'da tavsiye ederim pişman olmazsınız.

tarantula901

Quote from: mucit55 on November 23, 2016, 01:44:07 PM
Arkadaşlar host firmaları mutlaka birşeyleri kısıtlamışlardır. Buna ücretlilerde dahil.
Bu sorunlardan kurtulmak ve hızlı bir sunucuya taşınmak istiyorsanız sınırsız trafik, sınırsız mail, sınırsız vei tabanı, ve sınırsız disk alanı yalnızca 100 L yıllık 7bel.com'da tavsiye ederim pişman olmazsınız.

Alakası yok reklam yaptığınız belli site utf8 olarak kurulur ise herhangi bir sorun çıkmaz sadece biryerlerde eksik birşey yapıldığından dolayı bu tür hatalar oluyor.

tezdanismaninet

Ben de yüklemek istiyorum, ancak bir arkadaşta karekter uyumsuzluğu çıktı. Ben de tedirgin oldum. Kurup tekrar buraya yazayım

tezdanismani.net

Advertisement: