πως να φτιαξω κουμπι για facebook?

Started by leras, November 16, 2016, 06:54:54 AM

Previous topic - Next topic

leras

καλησπερα σε ολους.ηθελα να ρωτησω,αν ξερει καποιος,με ποιο τροπο μπορω να φτιαξω ενα κουμπι για facebook,οπως εχει το φορουμ εδω,πανω δεξια.....
καθε βοηθεια δεκτη!

vkot

For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.


vrikwarrior

Καλησπέρα σας!

O leras αναφέρεται στα social icons (facebook - twitter) που φαίνονται ακριβώς δεξιά κάτω απο το logo του αρχικού theme.

Όχι κάτω απο το προφίλ των χρηστών που λειτουργεί το mod https://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3304

Υπάρχει ένα σχετικό βίντεο στο YOUTUBE αν πληκτρολογήσετε ''SMF How Too Enable index Board social Icons'' αλλα δεν υποστηρίζεται απο όλα τα Themes.

Κάντε ένα τσέκ στο Διαχείριση > Εμφάνιση και διάταξη όπου πρέπει να αναφέρει κάτω μετα τα 'Το URL του λογότυπου' και 'Πλάτος φόρουμ' επιλογές για τικάρισμα των Social Media.

Στο δικό μου theme όπου είναι Curve δεν υπάρχουν επιλογές για Social Media.

Αλλα ούτε και εγώ μπορώ να βρω αυτό το mod να το κουμπώσω.

Δυστυχώς εδώ http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=search;basic_search=facebook δεν υπάρχει.

Αλλα αν δεν είδα κάτι καλά (πολύ πιθανό) και κάποιος γνωρίζει, ας βάλει κατευθείαν τον σύνδεσμο του mod.

Σας ευχαριστώ.

Deaks


Καλό απόγευμα!

Το θέμα εδώ έχει κάποια προσαρμοσμένη κωδικοποίηση. Θα χρειαστεί να κωδικοποιήσετε το θέμα σας για να το κάνετε αυτό. Ρίξτε μια ματιά στο Graphics and Templates για βοήθεια. Παρακαλώ θυμηθείτε ότι είναι μια αγγλόφωνη περιοχή.

Ευχαριστώ
~~~~
Former SMF Project Manager
Former SMF Customizer

"For as lang as hunner o us is in life, in nae wey
will we thole the Soothron tae owergang us. In truth it isna for glory, or wealth, or
honours that we fecht, but for freedom alane, that nae honest cheil gies up but wi life
itsel."

vrikwarrior

Αυτό πίστευα και εγώ εξαρχής!

Σας ευχαριστώ για την απάντηση.

Advertisement: