News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Profile.template.php

Started by Klopa HzSa, December 29, 2016, 07:55:37 AM

Previous topic - Next topic

Klopa HzSa

Pozdrav momci, nisam ni pocetnik u ovome, znam dosta toga, ali jos uvijek niasm profile.template.php savladao, naime treba mi neki moderan profile.template.php, kako bi se na njemu ucio, jel ima neko neki? Ne mogu nigdje da nadjem..

Dzonny

Pozdrav!

Kako misliš moderan profile.template.php?
Svaka tema može imati svoj custom profil (a i ne mora), pa ako već želiš da učiš možeš skinuti bilo koju temu koja ima neke izmene u profilu pa pogledati njihov profile.template fajl.
U principu ovaj template, kao i svaki drugi, možeš izmeniti kako god želiš, otvoriš fajl iz default teme, sačuvaš ga u custom temi koju koristiš i menjaš kako god tebi odgovara..

Klopa HzSa

Pozdrav


Pa mislim, bar malo uređen templejt, jer se na default templejtu ne mogu baš snaci..

Dzonny

U kom smislu se ne možeš snaći?
možda ti treba nešto poput ultimate profile moda?
Ne znam šta tačno pokušavaš da uradiš pa ne znam kako da ti pomognem :D

Klopa HzSa

Eh, vidi, ja se ne mogu snaci na default templejtu, ne zelim nikakav mod, zelim uraditi svoje, ali mi je potreban neki koji nije default, neki malo uredjen, ali malo..




Ovako nesto bi ja zelio uraditi, samo mi je potreban neki uredjen templejt da nije obican.. Ako imas ?

Dzonny

Jedino da pregledaš teme i vidiš ima li neka sa sličnim template-om pa da je eventualno iskoristiš, ili pitaš autora te teme na forumu da ti prosledi. Svejedno i da ti proslede verujem da neće sve raditi kako treba, nije to sve u jednom template fajlu, mogu biti izmene i u sources fajlovima i naravno css fajlovi.
Kako bi dobio ono što želiš najbolje je ručno menjati deo po deo template-a, jeste da treba vremena a li ne verujem da ćeš na drugi način dobiti baš ono što želiš..

Klopa HzSa

Ništa, od 0 pocinjem raditi, pa cu vidit' na sta ce lici to sve

Usput da te pitam, kako da dodam na buttone efekte, kao kad predjem mišom da bude tamnija boja buttona i slicno ?

Dzonny


Klopa HzSa

Dosta si mi pomogao za sada, moram to usavršiti skroz :P Hvala hvala, pitat' cu jos vidim da ti je dosadno :D

Dzonny

Nije mi dosadno, pitanja možeš da postaviš ako je potrebna neka pomoć ili savet ovde, a facebook ne koristim za potrebe podrške za smf - ovde možeš pitati sve što te zanima.

Advertisement: