News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

2 Soru (Theme ve Alt Kategoriler Hakkında)

Started by SPoRTeXHauST, November 14, 2005, 03:21:32 PM

Previous topic - Next topic

SPoRTeXHauST

öncelikle seLamlar..

smf ile tanışalı yaklaşık 1 hafta oldu, takıldığım bütün soruların cevaplarını forumda buldum, teşekkürler..

bi kaç cevabını bulamadığım sorum daha var, belki çok var ama şuanda aklıma gelen 2 tanesini yazıcam.
ilki; Alt Konularında Alt Konusu olan bi konu açtım.

Örn :
+Otomobil Marka ve Modelleri
++Audi
+++A3
+++A4
+++A6

++Honda
+++Civic
+++Jazz

vs. gibi... anasayfada son mesaj bölümünde bi alt konuya gönderilen mesaj çıkıyo (Mesela Audi konusuna.) ancak onun altındaki konuya (Audi > A3 gibi..) açılan konular, anasayfada gözükmüyo, sadece bi üst konu sayfasına gözüküyo.  bunları anasayfada nasıl gösterebilirim ? kod değişikliği yapmammı gerekiyo, yoksa göremediğim bi ayarmı var ?

ikincisi; theme hakkında, Saf-Blue kullanıyorum, anasayfada üye girişi (kullanıcı adı, şifre kutucukları) gözükmüyo, GİRİŞ butonu ve giriş yapın linki var. bu kısayol girişini anasayfada nasıl gösterebilirim ? kodlardamı değişiklik yapmam gerekir, yoksa bununda ayrı bi kısayolumu var ? bi kısayol gözüme çarpmıştı daha önce giriş sayfasını her konuda göster gibi, şimdi bulamadım onu ama o işaretli sanırım.  yönetim paneli ve forum kullanımı çok kolay ama biraz alışmak gerekiyo gibi ;) iyi çalışmalar / iyi geceler.

forsakenlad

Eren "forsakenlad" Yaşarkurt
SMF Friend & Former Team Member

SPoRTeXHauST

yabancı dilime pek güvenmediğim için yabancı sayfalarda arama yapmayı bile denemiyorum, kusura bakma forsakenlad. teşekkür ediyorum.

diğer sorum; ana konuya alt konu açabiliyoruz, bu açtığımız alt konuyada alt konu açabiliyoruz ancak alt konuya açtığımız 2. bi alt konuya gönderilen son mesaj anasayfada konunun sağında (" Son mesaj Bugün 08:33:05 pm Ynt: Konu Başlığı Gönderen: Kullanıcı" kısmında) çıkmıyo.

yani, -Konu > Alt Konu > Alt Konu > Konu Başlığına atılan son mesaj.

theme konusundaki yardım için tekrar teşekkürler.

edit : verdiğiniz kodları değiştirdim, anasayfada çıktı login ekranı ancak, bunu her sayfada göstermek gibi bi şansımız yokmu ? misafirler için okumaya açık ancak yazmaya kapalı olan sayfalarda, misafirlerin login olmadan girdiği konulara cevap yazmak kısayoldan giriş yapılsa ve mesaj sayfası tekrar açılsa? + login olduktan sonrada o sayfa normal şekilde sayfada duruyo. tekrar login olunabilir vaziyette duruyo. farklı bi username password yazıldığında diğeri logout olmadan o kullanıcıya geçiyo. online üyeler kısmında 2. kez login olunan nick çıkmıyo, ilki çıkıyo ama atılan postlarda yeni login olunan nick çıkıyo. çok şey istiyo gibiyim :-\

forsakenlad

Login'i her sayfada göstermek için oradaki kodu Index.template.php ye koy, birde forum'unun bir link'ini verebilirsen sana diğer konuda daha fazla yardımcı olabilirim...

SPoRTeXHauST

pm attım forsakenlad, ilgin için gerçekten çok teşekkürler.

forsakenlad

Hmm sanırım bu SMF'nin yapısı gereği oluşan bir şey, önceden görmemiştim, detaylı bir kontrol yapıp sana döneceğim ;)

Ekleme: Developer'larla konuştum, SMF'in mimarisine uymayan bir olay olduğu için gözükmüyor. Bu arada mesajların anasayfada son mesajlarda gözükmesi lazım. SMF'in bu şekilde tasarlamasının nedenide hız faktörü, dediğin şey SMF'in mimarisine uygulandığında forum'u çok yavaşlatır ve gezilemez hale getirir.

SPoRTeXHauST

bu yapılabilse bile bizim için iyi olacak bişey değil yani.

yukardaki resimde görünen "Golf" ana konu altında açılmış bi alt konu ve bunun altındada bi alt konu var. bu resime göre MK-I a yazılanlar anasayfada gözükmüyo, peki anakonunun altında gösterilmesidemi bahsettiğin şeylere yol açar ? tekrar foruma girersen,  Golf Alt konusuna açılmış olan, MK-I alt konusunda bi konu var ama Golf  konusunun yanında gözükmüyo. anasayfadan vazgeçtik, bari burda gözükse ;)

edit : yani alt konuya açılan başlıklar, anasayfada gözüküyosa; konu > alt konu > alt konuya açılan başlıklarda, konu > alt konu > da gözükse bi sakıncası olmaz sanırım.   >:(

forsakenlad

Sakıncası olur çalıştırılan query aritmetik değil getmetrik olarak artar ve aşırı bir yavaşlama yaşanır... ;)

Advertisement: