Smf Shop 3.0 ( Market ) + Sanal Hayvan Güncelleme 16 Temmuz 2007

Started by slaytcafe.com, February 01, 2006, 09:29:40 PM

Previous topic - Next topic

UzunSamsun

Yaw dün Modülü Kurduğumda sorunsuz çalışıyordu.Herhangi bi değişiklik yapmadan Kapattım çıktım.. Şimdi aldığım hata :

2: smf_main(): SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 10197 is not allowed to access /home/httpd/vhosts/te5ir.net/httpdocs/forum/Sources/shop/Shop.php owned by uid 48
Dosya: /home/httpd/vhosts/te5ir.net/httpdocs/forum/index.php
satır: 343

Neden Olabilir yaw?

bozkurt18

Quote from: uzunsamsun on February 06, 2006, 05:49:04 AM
Yaw dün Modülü Kurduğumda sorunsuz çalışıyordu.Herhangi bi değişiklik yapmadan Kapattım çıktım.. Şimdi aldığım hata :

2: smf_main(): SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 10197 is not allowed to access /home/httpd/vhosts/te5ir.net/httpdocs/forum/Sources/shop/Shop.php owned by uid 48
Dosya: /home/httpd/vhosts/te5ir.net/httpdocs/forum/index.php
satır: 343

Neden Olabilir yaw?
dostum shop.php yi tekrar ftpden at ve de index.php nin 343. satırında sorun var demek oluyor
sen yine de ustalara sor

UzunSamsun

Shop.php yi tekrar attım ama yine aynı sorun...

zoom

şöyle bir hata çıkıyor uygula diyip devam dediğimde

2: opendir(D:\inetpub\webteyiz\rakipnet.com\www\forum/Packages/temp/shop) [<a href='function.opendir'>function.opendir</a>]: failed to open dir: Invalid argument
Dosya: D:\inetpub\webteyiz\rakipnet.com\www\forum\Sources\Subs-Package.php
satır: 949

uygula dediğim zaman bir sayfa çıkıyor ve

6.Değişiklik Yapılacak           -             Düzenleme inceleme hatası

1.0.6 kullanıyorum niye yüklenmiyor acaba bu mod??

bozkurt18

Quote from: zoom on February 06, 2006, 07:17:36 AM

2: opendir(D:\inetpub\webteyiz\rakipnet.com\www\forum/Packages/temp/shop) [<a href='function.opendir'>function.opendir</a>]: failed to open dir: Invalid argument

bu mod rc2 uyumlu 1.0.6 da çalışmaz

uzunsamsun  sana gelince istersen benim yaptıgım gibi yap il zamanlar bende çok sorun yaşamıştım
modu kaldır kalkmıyosa sil dosyayıı
daha sonra phpmyadminden o moda ait tüm verileri sil
bunu ara diyip shop yaz arat sonra gelen penceredeki mod hangi tabloya yerleşmişse onu sil
daha sonra my admin anasayfasında senin forumunun bulundugu db ye yanii oraya gel ve forumu onar de
sonra forumu tekrar kur. daha sonra modu tekrar kur bişi daha modu default temada kumanı tavsiye ederim
bunları ben denedim şuan mod çalışıyoo ama extralarda bir sorun var inşallah onuda düzeltecem

bozkurt18

Quote from: haktanir2 on February 06, 2006, 01:27:02 AM
Quote from: bozkurt18 on February 05, 2006, 10:20:17 PM
Allah aşkına yardım edinnnnnnnn
Modu yüklemeden evvel değiştirilen dosyaları backup ettin mi?

o nasıl yapılıyor ben bilmiyorum

zoom

Quote from: bozkurt18 on February 06, 2006, 07:44:50 AM
Quote from: zoom on February 06, 2006, 07:17:36 AM

bu mod rc2 uyumlu 1.0.6 da çalışmaz

uzunsamsun  sana gelince istersen benim yaptıgım gibi yap il zamanlar bende çok sorun yaşamıştım
modu kaldır kalkmıyosa sil dosyayıı
daha sonra phpmyadminden o moda ait tüm verileri sil
bunu ara diyip shop yaz arat sonra gelen penceredeki mod hangi tabloya yerleşmişse onu sil
daha sonra my admin anasayfasında senin forumunun bulundugu db ye yanii oraya gel ve forumu onar de
sonra forumu tekrar kur. daha sonra modu tekrar kur bişi daha modu default temada kumanı tavsiye ederim
bunları ben denedim şuan mod çalışıyoo ama extralarda bir sorun var inşallah onuda düzeltecem

ama modu indirdiğim yerde çalışan versiyonlar içinde 1.0.6 da var  ???

efendy

Allah razı olsun super bı sey bu yaws.
ellerın dert gormesın ben kurdum sorunsuz calısıyor ahh bıde hep tarafı turkce olsaydı.
bır sorum olacak ben bu bazı kelımeler turkce degılya onları turkceye cevırmek ıstıyorum.
ama bunların orjınalı nerde oıluyorkı shop.english demı oluyor?

Lav Lav

Benim de SMF 1.0.6 yükleniyor ama çalışmıyor. (denedim)

UzunSamsun

Yaw dün ben çalıştırdım. Anladığım kadarıyla Benim safe mod'umda bi sorun var galiba. Safe Mod kapandığında Tema küçülüyor. Yapıcaz artık bi şekilde

bozkurt18

Quote from: adsl on February 06, 2006, 02:06:07 AM
Quote from: bozkurt18 on February 05, 2006, 10:44:59 PM
yaaa elmacık yarım saattir millete yardım ediyon bide bize etsen  >:( >:(

Arrkadaşım forumuna üye oldum ve marketin çalışıyor, herhangi bir sorun göremedim ben, extraların çevirilerini de admin panelinden extra düzenle sil bölümünden yapıyorsun, çeviriler için zorlanırsan buraya yaz tek tek yardımcı olurum, ancak akşam 7 den sonra olur, malum dersler başladı..

yaa sendeki cevirirlmiş dosyaları bana gönderirmisin bende düzenle veya sil dediğinde sayfa görüntülenemiyor diyoo

slaytcafe.com

Quote from: efendy on February 06, 2006, 02:08:14 PM
Allah razı olsun super bı sey bu yaws.
ellerın dert gormesın ben kurdum sorunsuz calısıyor ahh bıde hep tarafı turkce olsaydı.
bır sorum olacak ben bu bazı kelımeler turkce degılya onları turkceye cevırmek ıstıyorum.
ama bunların orjınalı nerde oıluyorkı shop.english demı oluyor?

Görünüm olarak  shop.turkish dekiler yetiyor, extraların çevirisini eğer php den anlıyorsan shop/items/ klasörünün içerisindeki dosyaları editleyerek yapabilirsin, uğraşmak istemiyorsan admin panelindeki extra menüsünden de yapabilirsin..

Bu arada smf shop modun tam çevirisini hafta sonuna kadar bitirip yayınlamak istiyorum umarım faydalı bi iş yapıyorumdur..

Bir dipnot düşeyim, oluşabilecek hatalar ve çözümleri hakkında bir bilgi birikimim yok, keza buradaki hatalarla karşılaşmış olsaydım bende işin içinden çıkamazdım..

slaytcafe.com

Quote from: bozkurt18 on February 06, 2006, 03:43:33 PM
Quote from: adsl on February 06, 2006, 02:06:07 AM
Quote from: bozkurt18 on February 05, 2006, 10:44:59 PM
yaaa elmacık yarım saattir millete yardım ediyon bide bize etsen  >:( >:(

Arrkadaşım forumuna üye oldum ve marketin çalışıyor, herhangi bir sorun göremedim ben, extraların çevirilerini de admin panelinden extra düzenle sil bölümünden yapıyorsun, çeviriler için zorlanırsan buraya yaz tek tek yardımcı olurum, ancak akşam 7 den sonra olur, malum dersler başladı..

yaa sendeki cevirirlmiş dosyaları bana gönderirmisin bende düzenle veya sil dediğinde sayfa görüntülenemiyor diyoo

Ben admin panelinden çeviriyorum, gerçek dosyalarını çevirsen de senin bu dosyaları, fiyat ya da stok belirlemek için tekrar düzenlemen gerekecek.. Sen hatayı çözmeye bak, çünkü bu menüler önemli..

slaytcafe.com

Quote from: yetkili on February 06, 2006, 05:31:12 AM
dostum çevirince şöyle birşey oluyor yaklaşık...
Sayı test - Düzenle or Sil
Rastgele kredi - Düzenle or Sil
100 posta arttırmak - Düzenle or Sil
Karma Arttırmak - Düzenle or Sil
Kullanıcı adı değiştirme - Düzenle or Sil
Başlık değiştirme - Düzenle or Sil
Toplam saat arttırma - Düzenle or Sil
Başkalarının adını değiştirme - Düzenle or Sil
Başkasının 100 Postasını azaltmak - Düzenle or Sil
Kredi aşırmak - Düzenle or Sil
kaya - Düzenle or Sil
Görünen adınızı değiştirin - Düzenle or Sil

Bunlara ilave olarak toplam saatten kastı üyenin online kalma süresi, posta yollanan mesaj ya da ileti, "kaya" nereyi çevirdin :P

Bir de extra ekle dediğinde şu extralarda var ki bunlar bana göre daha önemli :

Send Email to Admin v2
( Ben bunu promosyon için kullanıyorum, şöyle ki kredi karşılığında kitap veriyorum, üye bu extrayı satın alıp kullan dediğinde karşısına <input tagını içeren bir pencere çıkartıyor, ben bunu ad soyad, adres bilgilerini girebilecek şekilde düzenledim, ve bunları girip yolladıktan sonra benim mailime bilgiler geliyor..)

Download xxx File
( Bu extrayı da forumundaki veya başka bir adresteki download linkini çevirerek verebilirsin..)

Yaw baya bi ballandıra ballandıra anlattım herhalde  :P

bozkurt18

yaa anlattında olmuyoo msnde konuşsak llütfen eklermisin [email protected]

admin panelinden meselaa diyelim bitane modu düzeltmek istiyorum diyelim
http://www.forumex.org/smf/index.php?action=shop_items_edit;do=edit;id=1
bu sayfa açılıyoo

slaytcafe.com

Dostum acemi olarak anladığımı söyleyeyim, ftp ni aç ve shop/items dosyalarının kurulu olup olmadığını teyit et ve kurulmuşsa nereye kurulmuş bi bak..

Msn de problem var..

bozkurt18

/smf/Sources/shop/items/ burada

bozkurt18

elmacık senden yardım istiyorum eger bilgin yoksa söylede ümitlenmiyim :)

UzunSamsun

SMF 1.06 Canavar Gibi çalışıyor... [Tabi makinemi safe moda almadığım zaman]... Mutlaka Kurun derim. Gerçekten çok eğlencelii...

prosman

yeni bir extra nasıl eklerim ismini renkli yapmak gibi veya glow ?

Advertisement: