Simple Machines Community Forum

SMF Support => Bosanski/Hrvatski/Srpski (Bosnian/Croatian/Serbian) => Language Specific Support => Vaši SMF forumi => Topic started by: speedy74 on November 19, 2012, 07:01:58 PM

Title: Sitostampa .org
Post by: speedy74 on November 19, 2012, 07:01:58 PM
http://www.sitostampa.org (http://www.sitostampa.org)       

Forum je pretezno namjenjen za sito stampare tj pomoc u radu,ali bavicemo se  i ostalim tehnikama stampe i naravno usput malo razonode....Forum je jos uvjek u fazi popunjavanja tema
Instaliran je smf 2.0.2
Tema je        Hale On
Od modova su instalirani
               SMFPacks Shoutbox   
               Ad Managment    3.0.1   
               BK-SMF Favicon and Custom Global HTML   
               Users Online Today   
               Thank-o-matic    3.0     
               YouTube BBCode
Sve dobro namjerne kritike su dobro dosle ali i pohvale ako ih bude.. :D
Title: Re: Sitostampa .org
Post by: Branko. on November 19, 2012, 11:56:37 PM
U ovom trenutku mi FF ne nalazi tvoju stranicu tako da komentar za sada izostaje
Title: Re: Sitostampa .org
Post by: Misa95 on November 20, 2012, 11:15:58 AM
Fali ti logo i ne svidja mi se to sto u nekim kategorijama imas samo jedan forum.. To mi nekako upada u oko.. A ovako je dobro :)
Title: Re: Sitostampa .org
Post by: Dzonny on November 20, 2012, 11:56:45 AM
Pozdrav.

Stranica ti se sporo otvara, nemaš logo, tema mi više priliči nekoj igrici/horor filmu, ne vidim baš neku povezanost sa štampanjem, ja bih pre izabrao neku malo svetliku temu i bez elemenata krvi, pogotovu ako želite da ostavite utisak ozbiljnog foruma (možda ne želite, samo kažem :) ).
Previše "Generalnih Diskusija" vidim, bolje to razgraničiti i nazvati drugačije, možda nazive kategorija prebaciti u sam forum, a ne praviti toliko zasebnih kategorija sa samo forumima "Generalna Diskusija", praviće ti to zabunu. :) Takodje ja bih "pravila foruma" stavio kao temu a ne forum, isto kao i predloge i žalbe, ali ok, kako želite :)
Trebali bi da se fokusirate na sadržaj svakako, ali toga ste verovatno i sami svesni :)

Srećno! :)
Title: Re: Sitostampa .org
Post by: Branko. on November 20, 2012, 04:33:42 PM
Tema zaista treba da asocira na tematiku a toliko prikladnijih tema je napravio isti autor.
Title: Re: Sitostampa .org
Post by: speedy74 on November 20, 2012, 05:37:41 PM
Hvala svima na iskrenim odgovorima...
Sto se tice teme nju definitivno mjenjam, a na mjestima gdje generalna diskusija doce jos kategorija,
kolega sto bi trebao to odraditi i teme dopuniti malo kaska.....
To sto stranica sporo otvara jeli to do servera ili ima neke druge uzroke?
Koju bi mi temu predlozili iz mora tema(stvarno se tesko odluciti)?
Title: Re: Sitostampa .org
Post by: Branko. on November 20, 2012, 06:21:46 PM
Pregledaj postojeće 2.0.2 teme na downloadu. Naći ćeš par dobrih, a vrlo važno je da to napraviš prije dodavanja modova jer puno njih se instalira i u teme. Meni se trenutno otvara normalno, brzina može biti ograničena ako je free host ili neki slabiji server.
Razmisli o dopuni dijela koji informiše o firmama koje se bave štampom...možda da obuhvatiš exYU prostor kao što je to napravio naš kolega s autobusima. To bi animiralo puno više ljudi da se registruju.
Title: Re: Sitostampa .org
Post by: speedy74 on November 21, 2012, 06:09:04 AM
OK,Hvala druze na savjetima.............
Kako vam izgleda ova teme i da li se moze ovo sto je ostalo na engleskom prevesti?
Title: Re: Sitostampa .org
Post by: Dzonny on November 23, 2012, 06:24:01 AM
Quote from: speedy74 on November 21, 2012, 06:09:04 AM....
Kako vam izgleda ova teme i da li se moze ovo sto je ostalo na engleskom prevesti?
Dosta bolje.

Možeš naravno sve prevesti, pogledaj samo u languages folderu gde imaš neprevedene stringove i samo ih tu prevedi, ne verujem da ima nešto puno, možda par stringova koji su dodati u temu.
Title: Re: Sitostampa .org
Post by: Branko. on November 23, 2012, 09:45:53 AM
Teme ADK imaju obično veći broj stringova, u ovom slučaju ima ih preko 20. Možda bi trebalo razmisliti o dodavanju ThemeStrings.php za svaki jezik pogotovo ako ih ima više od dva?
Title: Re: Sitostampa .org
Post by: speedy74 on November 24, 2012, 03:48:16 PM
Nesto sam preveo vec ali imam drugi problem ako mi mozete pomoci da resim.Pretraga stranice normalno stoji sa ljeve strane stranice,ali kod mene tu stoji samo na pocetnoj,a na svim ostalim se prebaci na sredinu i prekrije dugmadi pomoc i pretraga i to kad sam prijavit.Kad udjem na forum kao gost to se ne desava tj. uvjek stoji ljevo.Da li se to moze resiti ili je to normalno na ovoj temi?
Title: Re: Sitostampa .org
Post by: Skipper. on November 24, 2012, 04:25:46 PM
Ovo je tema za predstavljanje foruma dok za tu vrstu pomoći otvori novu temu i u njoj ostavi podatke od nekog test naloga da to pogledamo u praksi.