Simple Machines Community Forum

SMF Support => Language Specific Support => Suomenkielinen tuki (Finnish) => Topic started by: Aki on March 23, 2004, 09:13:15 AM

Title: Oikeudet osastolla ongelmia.
Post by: Aki on March 23, 2004, 09:13:15 AM
Joko en osaa käyttää noita (Joka on hyvin todennäköistä), tai sitten tossa bugaa jokin.

Kun tuola hallinnoi oikeuksia kohdassa, painan tuo "muokkaa" linkkiä, niin tulee ilmoitus "Aluetta ei ole olemassa".

Ja kun olen kaikkea kokeillut, ja se alue todellakin on olemassa, eikä toimi millään alueella.
Title: Re: Oikeudet osastolla ongelmia.
Post by: Owdy on March 23, 2004, 09:15:06 AM
Tarkoitatko "Hallinnoi alueita" ?
?action=manageboards  ?

Kokeiles Huolla foorumia -> Etsi ja korjaa virheet. Sanooko mitään? (samoten se "laske uudelleen kaikki totaalit" kandee ajaa silloin tällöin myös, samoten optimointi)
Title: Re: Oikeudet osastolla ongelmia.
Post by: Aki on March 23, 2004, 12:59:02 PM
Ei.. "?action=permissions"

Ja ei auta, vaikka tein nuo kaikki huolto toimet, sun muut.
Title: Re: Oikeudet osastolla ongelmia.
Post by: Owdy on March 23, 2004, 01:11:42 PM
Muokkaa? Oikeudet jäsenryhmän mukaan vai Oikeudet alueella? Koska virheilmoitus viittaa alueeseen, mutta ei siellä mitään "muokkaa" linkkiä ole. Siellähän on vain Globaalit/paikalliset :)

Tuo kuulostaa bugilta tai että sulla on tietokannassa jotain häikkää. Kandee kysyä tuolta guruosastolta ;)

Title: Re: Oikeudet osastolla ongelmia.
Post by: finnhack on March 23, 2004, 02:23:16 PM
Minullekin tuli alussa aika paljon noita 'board does not exist' erroreita. Se on kai joku tunnettu bugi, asiasta keskusteltu mm. :

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=7395.0