News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Giriş yapamıyorsunuz, Cookie ayarları hatası

Started by man_blood, July 17, 2006, 05:16:39 PM

Previous topic - Next topic

Gökhan | Brestgerfich

sproraty'nin verdiği çözüm acaba işe yarıyor mu acaba ?

Bir de böyle bir çözüm yolu var. Acaba bu işe yarar mı?

QuoteAdmin Paneli -> Sunucu Ayarları -> Çekirdek Ayarlar -> Çerez Adı:

Burada şöyle bir değer yazar: SMFCookie123

bu 123 yerine 759 yazın. Ya da başka bir rakam. Eğer giriş yapamıyorsanız Aynı değişikliği Settings.php dosyasında da yapabilirsiniz..

Eğer sorun çözülmezse phpmyadminden tabloları onarın ve sessions tablosunu boşaltın. Tekrar girmeyi deneyin.

sproraty

Verdiğim çözüm doğrudur ve çalışıyor. Sorun çıkarmaz korkmayın ;)
sorularımda test olarak siteye baglanmak için ::  kullanıcı adı : deneme  şifre : deneme

Gökhan | Brestgerfich

tüm modifikasyonları kaldırdım.
tabloların yedeğini alıp, onardım.
sources ve themes klasörlerini, orijinalleriyle değiştirdim :D Ve sorun çözüldü bakalım şimdilik :)

Dn. Siteme girip bi deneme yaparsanız çok sevinirim :)

Gökhan | Brestgerfich

Flood için özür dilerim ancak sorun tekrar oluştu.
Gösterilen yolları denemek istedim ama dosyalarım zaten olması gerektiği gibi duruyor.

Özgür

So Long

Gökhan | Brestgerfich

Malesef hiç bir değişiklik olmadı.
Errors.turkish dosyasında bi değişiklik yaptım ve çıkan uyarıyı değiştirdim Özgür.

Cookie hatası yerine artık şu uyarı çıkıyor: "Bu Hatayı Görmezden Gelmek Ve Devam Etmek için Buraya'ya Tıklayın. "

Özgür

Ben çözdüm sanırım. index.template.php deki login alanını boardindex de ki ile değiştirdim. sayfanın altından giriş yapınca sorun olmuyordu tepedeki bölümde oluyordu. Şimdi olmuyor.
So Long

Gökhan | Brestgerfich

Hangi dosyaları ekliyeyim Özgür?
İlgilenir misin bu sorunumla?

Şu an ki mevcut login alanlarının -alttaki ve üstteki- ikisinde de aynı hata çıkıyor.

Özgür

Eğer sorun alttaki giriş bölümündede sorun varsa yapabileceğim birşey yok. Bende sadece üstteki bölümden giriş yapınca oluyordu. Düzenledim ve sorun ortadan kalktı. Ama aslında üstteki bölümde sorun yoktu. Çünkü aynı giriş alanını kendi sitemde kullanıyorum. Ve sorun yaşamıyoruz. Benzer sorunu kebirhostta barınan 3 sitemdede yaşıyordum.
So Long

Yağız...

Demek ki 2.0 ile ilgili büyük bir login problemi var. Ama bende hiçbir zaman olmadı. Sanırım IE kullanmadığımdan :)

Gökhan | Brestgerfich

ben de ie kullanmıyorum ama bazen internet kafeden girmek zorunda kalıyorum. o zaman ie'ye mecbur kalıyorum.
İnternet kullanıcıların neredeyse %80inde ie var zaten. Bu sitem için büyük bi sorun oluşturuyor.

Evet Yağız, haklısın. Sanırım bu sorun 2.0'da var.
Diğer kullanıcılardan bu yönde bir şikayet gelmiyor çünkü.

forumwat.com

ben 1.1.10 kullanıyorum üyeler bu sorundan bahsediyor tam çözümü varmıdır? ne yapılmalı? 1.sayfada biri birçözüm yazmış kesin çözümmü problemiortadan kaldırıyormu?

Gökhan | Brestgerfich

PrettyUrls kullanıyorsanız, actionLarı fixLeme fonksiyonunu kaldırıp, deneme yapın.
Benim sitemdeki sorun, Pretty'den kaynaklanıyormuş.

forumwat.com

QuotePrettyUrls kullanıyorsanız, actionLarı fixLeme fonksiyonunu kaldırıp, deneme yapın.
Benim sitemdeki sorun, Pretty'den kaynaklanıyormuş.

şimdilik error mesajını şöye düzenledim,

Siteye kaydınız başarıyla alınmıştır, Lütfen kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek, siteye giriş yapınız..

dediğiniz işlemi nereden nasıl yapıcam bilmiyorum..

Gökhan | Brestgerfich

Pretty Urls modifikasyonu kullanyor musunuz? Öncelikle bunu bilmek gerek. Daha sonra modifikasyonu devredışı bırakıp deneme yapın. Şayet hatayla karşılaşmazsanız, cookie uyarısının sebebi Pretty Urls modifikasyonu demektir

forumwat.com

Quote from: Gökhan | Brestgerfich on September 05, 2009, 02:01:00 PM
Pretty Urls modifikasyonu kullanyor musunuz? Öncelikle bunu bilmek gerek. Daha sonra modifikasyonu devredışı bırakıp deneme yapın. Şayet hatayla karşılaşmazsanız, cookie uyarısının sebebi Pretty Urls modifikasyonu demektir
yok o mod u kullanmıyorum..

Enginpinar

smf 1.1.10 kullanıyorum pretty mods yok ama sorun bende de var :S

Gökhan | Brestgerfich

QuoteAdmin Paneli -> Sunucu Ayarları -> Çekirdek Ayarlar -> Çerez Adı:

Burada şöyle bir değer yazar: SMFCookie123

bu 123 yerine 759 yazın. Ya da başka bir rakam. Eğer giriş yapamıyorsanız Aynı değişikliği Settings.php dosyasında da yapabilirsiniz..

Eğer sorun çözülmezse phpmyadminden tabloları onarın ve sessions tablosunu boşaltın. Tekrar girmeyi deneyin.

Bunu deneyin bir de

abdull@h

arkadaşlar inanın bana bu dediğiniz olay geçen gün resmi siteye giriş yaptığımda karşıma çıktı neden kaynaklanıyor bir türlü bulamadım

Advertisement: