Giriş yapamıyorsunuz, Cookie ayarları hatası

Started by man_blood, July 17, 2006, 05:16:39 PM

Previous topic - Next topic

man_blood

Siteeme üye olmak isteyen herkeste bu hata cıkıyor ve üyeeler geri kacıyor bir cozumu varmu lütfen acıl olarak

Giriş yapamıyorsunuz. Lütfen Cookie ayarlarınızı kontrol edin.

Cok acıl yardıma ihtiyacım var
www.sinavrehberim.net
www.sinavrehberim.net/Forum

Elmacik

Sende de bu hata çıkıyor mu? İstisnasız herkeste mi oluyır? Tarayıcı öncelleklerini (cache, geçici internet dosyaları) ve çerezleri (cookie) silince hala aynı şey oluyor mu?
Home of Elmacik

man_blood

Hayır bende değil tüm üye olmaya calışan kişilerde aynı hatayı veriyor
Cok farklı yerlerden üye olmaya calışanlar bile böyle bir hatayla karşılaştık diyorlar.
Sorunu cözemedim isterseniz sizde bakın
www.sinavrehberim.com/Forum
www.sinavrehberim.net

Elmacik

Şu anda forumuna testdeneme diye bir kullanıcı olarak kayıt oldum tek bir hata ile bile karşılaşmadım.
Dediğim gibi, bu hatayı alanlara temporary internet files adı altındaki dosyalarını ve çerezlerini silerek girmelerini söyle.
Bir de hata kayıtlarını kontrol et bakalım.
Home of Elmacik

man_blood

Evet kullanıcıy gördüm sizde sordun cıkmadımı? Herkeste cıktı Hata Mesaj kayıtlarına baktım bi sorun yok. Peki bu cerez ayarlarını nasıl kaldırırım forumdan cunku herkes hatazannediyor ve sisteme birdaha üye olmaya calısıyor. Yada benim hata olarak yazdıgım msj "Giriş yapamıyorsunuz. Lütfen Cookie ayarlarınızı kontrol edin." bu kelimeyi değiştirelim Mesela KAyıdınız Gercekleşti Yukardan Giriş yapın Gibi hangi dosyayı editlemek gerekiyor. Böyle bir cözüme gitsek
birde Sitemi begendinizmi:)
www.sinavrehberim.net

Elmacik

Geçici dosyaları ve çerezleri silmek için;
1- Internet Explorer -> Araçlar -> Internet Seçenekleri -> Çerezleri sil
1- Internet Explorer -> Araçlar -> Internet Seçenekleri -> Geçici dosyaları sil -> Tüm çevirim dışı içeriği sil -> Tamam :)
Home of Elmacik

man_blood

Peki o "Giriş yapamıyorsunuz. Lütfen Cookie ayarlarınızı kontrol edin." kelimisini nasıl değiştirebilirim yani nerden değiştirebilirim
www.sinavrehberim.net

Elmacik

/Themes/default/languages/Errors.turkish.php içinde $txt['login_cookie_error'] karşısındaki değeri değiştirebilirsin ama çok iyi bir şey değil bence bu yaptığın.
Home of Elmacik

Tanshaydar

Bu hata bende de çıkıyordu. Admin panelinden cooki öneki mi ne işte onu değiştridim smf_   yaptım sorun kalktı.

man_blood

senin dediğin yer zaten smf_ ki eger dogru yere bakıyorsam -admin-sunucu ayarları  burdaki ayarı diyosun sanırım başka yolu varmı arkadaslar
www.sinavrehberim.net

sproraty

1200tane üyem var hangi birine cerezi sil dicem. çözen yokmu sorunu
sorularımda test olarak siteye baglanmak için ::  kullanıcı adı : deneme  şifre : deneme

durmapaylas

evet bu sorun bende de var biri bi çözüm bulursa minnettar kalcam
www.durmapaylas.com /forum

OzqaN

buna bir çözüm bulunamamışmı bende de aynı sorun var yeni konu açmıyayım dedim :(

durmapaylas

arkadaşlar buraya bi bakalım bu sorun neden oluyo
3000 üyem var yarısı giremiyorum diyo

cyberjack

bu anlamsız sorun bana da oluyor arada.. bir anda kimse giremiyor ie yada firefoxla alakalı lokal bir sorun değil

genelde bu oldu mu serverdeki tmp dizinimi boşaltıyorum smf sessions tablomu onarıp, pc de cookielerimi temziliyorum, http ve mysql sunucusuna restart atıyorum düzeliyor

çok anlamsız bir hata, bug report bile yazılmaz, çünkü hataya kod sahibinin inanması için 1-2 hafta foruma takılıp beklemesi lazım, herkese olmuyor forumu devamlı kullananlara oluyor... birde serverdeki ayarlarla alaklalı... bazı makinalarımda asla olmuyor bu olay :)

durmapaylas

hala bu konu hakkında bi çözüm bulabilen olmadımı ?

durmapaylas

anladımki bu hata çoğu sitede var ama sorunun bi çözümü yok

jaws

düşük ihtimalle de olsa forum bakımını kullanmanı tavsıye ederim sunucun  yeniden başlatılacağı için sorun çözülebilir. Sorun  kullanıcı tanımlı olduğu için yapaılcak bır sey yok aslında ama yıne de bir yöntem daha söyleyeyım  siteni barındırdığın serverden sitenin cache leri temizlemesini söyleyebilirsin  umarım işine yarar

mustify

bu sacma hata bende de var :S ve kurulan bi moddan olması gerek
ama bende çozemedim ne yazıkki

sproraty

Arkadaşlar bu sorunu çözeli aylar oldu kendi sitemiz mkportalda vermiştim buraya eklemeyi unutmusum cok uzgunum.

Forum-Portal arasında yada forumda login olma sorununu config_mk.php ve settings.php dosyalarında "www" uzantılarını silerek çözmeye çalıştık ancak portalda sürekli olarak oturum düştüğünden tekrar giriş yapmamız gerekiyordu.

Lütfen şimdi conf_mk.php ve settings.php dosyalarınızı açarak adreslerinizi http://www.adresiniz.com şeklinde düzeltin. Tema sorunu yaşamamak için forum admin paneline girerek "Kullanılan Tema" ya girip;

Tema URL si: http://www.adresiniz.com/forum/Themes/temanız
Tema resimlerinin URL si: http://www.adresiniz.com/forum/Themes/temanız/images
Tema dizini: /home/serkan/public_html/forum/Themes/dilbermc (bu linki kendinize göre değiştirin)

--------------------------------------------------------------
daha sonra

FORUM admin panelinde "SUNUCU AYARLARI" - "TEMEL AYARLAR"

Çerezleri depola (local) (AKTİF OLMAYACAK)

Bağımsız alan adı içeren çerezleri kullan (global) (AKTİF OLACAK)
---------------------------------------------

bunları dediğim gibi yapın ve hemen sonrasında bilgisayarınızda depolanmış form, cevrim içi-dışı web sayfaları ve cookie leri tamamen silin. sitenize giriş yapın. artık çıkış yapmadıkça portal ve forum online olarak kalacaktır. "www" koyma isteğim ve çözmeye çalışma sebebim Google PR sisteminden etkilenmemektir. Çünkü Google Pr sistemi http://www.adresim.com ve http://adresim.com uzantılarını ayrı web sayfaları gibi görmektedir. Bu sebeple PR değerleriniz zamanla düşmeyecektir. Google indexlemelerinizde boşa gitmeyecektir.

Yapamayanlar not bıraksın. Yardım edicem..
sorularımda test olarak siteye baglanmak için ::  kullanıcı adı : deneme  şifre : deneme

Advertisement: