Advertisement:

Author Topic: SMF Forum Yazılımı Nasıl Kurulur?  (Read 163640 times)

Offline mrslgl2345

• Semi-Newbie
  • *
Re: SMF Forum Yazılımı Nasıl Kurulur?
« Reply #20 on: December 11, 2006, 04:38:29 PM »
s.a beyler ben gayet güzel bir biçimde funpic ten aldıgım bir hosta smf forum dosyalarımı attım... siteadı/install.php dedim dolduracağım ilk çıkan sayfayı doldurdum fakat ardından yükleme olmuyo ve şu sorun çıkıyo şu şekilde sorunum;

MySQL DATABASE SERVİSİNE BAĞLANAMIYOR.eğer ne yazacağınızı bilmiyorsanız hostunuz ile irtibata geçiniz... arkadaslar bu sorun neden olmaktadır bir türlü anlayamadım...mysql aktif halde ce funpic bunları destekliyor...Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Offline SiveroN

• Sr. Member
  • #include <simplemachines.h>
« Reply #21 on: December 11, 2006, 11:49:58 PM »
s.a beyler ben gayet güzel bir biçimde funpic ten aldıgım bir hosta smf forum dosyalarımı attım... siteadı/install.php dedim dolduracağım ilk çıkan sayfayı doldurdum fakat ardından yükleme olmuyo ve şu sorun çıkıyo şu şekilde sorunum;

MySQL DATABASE SERVİSİNE BAĞLANAMIYOR.eğer ne yazacağınızı bilmiyorsanız hostunuz ile irtibata geçiniz... arkadaslar bu sorun neden olmaktadır bir türlü anlayamadım...mysql aktif halde ce funpic bunları destekliyor...Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Yazdığın veri tabanını kabul etmiyor ya veri tabanı oluşturmadan yazdın yada oluşturduğun veri tabanı bilgilerini yanlış girerek kurulum yapmaya çalışıyorsun ; kontrol ettikten sonra tekrar dene düzeLecektir...

Offline Britney_Qeen

• Newbie
  • *
« Reply #22 on: December 18, 2006, 04:06:12 AM »
dediklerinizden hiçbişi anlamadım bu bir
bna myqlu sey ne onu anlatın ben ziplerin hepsini yükledim ama ilersine gidemiorum
napmam lazım bana yardım edin lütfen ftp ne nei yüklicem oofff ne olur yardım edin
bide veritabanı anladım ama oluşturmayı anlamadım hostuma sor nedemek ya allah için
nurcansss@hotmail.com bile biri eklesin bana anlatsın allahın askına ne olur
« Last Edit: December 18, 2006, 04:54:53 AM by Britney_Qeen »

Offline Gr@fiker

• SMF Hero
« Reply #23 on: December 18, 2006, 07:52:33 AM »
bna myqlu sey ne onu anlatın ben ziplerin hepsini yükledim ama ilersine gidemiorum
napmam lazım bana yardım edin lütfen ftp ne nei yüklicem oofff ne olur yardım edin
bide veritabanı anladım ama oluşturmayı anlamadım hostuma sor nedemek ya allah için
dökümantasyon bölümünde bir video var hiç bişe bilmeyen bile kurabilir o video ile ;)
İ dont have a msn

Offline Britney_Qeen

• Newbie
  • *
« Reply #24 on: December 18, 2006, 08:40:58 AM »
dökümantasyon bölümünde bir video var hiç bişe bilmeyen bile kurabilir o video ile ;)

saol canım da video nerede dökümatasyona girdim bi sürü sey video göremedimki nerede video

Offline Gr@fiker

• SMF Hero
« Reply #25 on: December 18, 2006, 08:48:56 AM »
bunları indir ve izle

bak demekki varmış aramayı bile kullanmaım :P ( Demekki isteyince oluyormuş ;D )
« Last Edit: December 18, 2006, 09:04:32 AM by Gr@fiker »
İ dont have a msn

Offline Britney_Qeen

• Newbie
  • *
« Reply #26 on: December 18, 2006, 09:11:12 AM »
dediklerini izledim anladım yaptım bir yerde takıldım oku takip etmeme rağöan bütün dosyaları hostumuza smf baslıklı biyer orayı bulamadım nerde acaba

Offline erkamsa

• Semi-Newbie
  • *
« Reply #27 on: December 20, 2006, 04:53:44 PM »
Yükleme aygıtı "erkamsa" database ine giremiyor. Bazı hostlarda SMF admin panelinden kendiniz database oluşturmanız gerekmektedir. Bazılarıda sizin adınızı veya database ismi eklerler.

Buraya tıklayarak bu adımı tekrar deneyebilirsiniz.

erkamsa olarak girdim database ismini. nie olmuyor ya.. deli oldum. free hosting kullanıyom ondan mı acep.

50Mb lik.
[nofollow]

Offline SenSa

• Jr. Member
  • **
  • Bu Simpıl Meyşın Forumu ÇhooKkK SewiyoRum Yawww :)
« Reply #28 on: December 22, 2006, 02:36:04 AM »
kardeş hangi free hosttan aldın? (sansürleyerek yaz ben anlarım :D :P)
sen o "erkamsa" yı erkamsa_ olarak dene yanına alt çizgi ekleyerek gir bakalım olcak mı :)
ιƒ ι’м кιℓℓє∂ ву тнє qυєѕтισηѕ ℓιкє α ¢αη¢єя.. тнєη ι’ℓℓ вє вυяιє∂ ιη тнє ѕιℓєη¢є σƒ тнє αηѕωєя..

Offline SiNeK_VaLeSi

• Semi-Newbie
  • *
« Reply #29 on: February 01, 2007, 06:16:11 PM »
arkadaşlar ya ben se ftp den o dosyaları yükleyemedim lütfen gülmeyin çok yeniyim daha :( hiç bişe bilmiom nasıl yapıcam nolur yardım edinnnnn

WwW.PaTLaTBiFoRuM.CoM

Offline Caspertim

• Semi-Newbie
  • *
« Reply #30 on: February 07, 2007, 04:59:36 AM »
Bendede Hata Veri yo  

Offline SenSa

• Jr. Member
  • **
« Reply #31 on: February 07, 2007, 03:23:49 PM »
Yapamadığınız şeyi tam olarak açıklayın ya da kurulumu biraz dikkatli okuyun arkadaslar araştırın biraz ;)
ιƒ ι’м кιℓℓє∂ ву тнє qυєѕтισηѕ ℓιкє α ¢αη¢єя.. тнєη ι’ℓℓ вє вυяιє∂ ιη тнє ѕιℓєη¢є σƒ тнє αηѕωєя..

Offline hakaner

• Newbie
  • *
    • Dini Site
« Reply #32 on: March 05, 2007, 06:11:58 PM »
yanlış smf yükledim ve  sildim ama ftp - puclic html -içinde change diye bir klasör kaldı içi boş silemedim yeni smf attığımda bu klasör proglem çıkarırmı veya nasılsilerim

Offline SenSa

• Jr. Member
  • **
« Reply #33 on: March 06, 2007, 08:24:58 AM »
Tam olarak bilmiorum ama smfi tam olarak sildiğinden eminmisin?bunu şu yüzden soruyorum kardeş sadece ftpyi silmekle olmuo ;D mysqldeki tablolarıda tamamen silmelisin ondan sora ftpden yeni dosyaları atıp kurulum yapabilirsin böylece sorun çıkmaz tahminimce:)o klasörü silmek için başka bir ftp programıyla bağlanmaya çalış eğer öylede olmazsa o silinmeyen klasörü hostuna bildirebilirsin onlar kaldırabilir ;)

Offline chussler

• Newbie
  • *
« Reply #34 on: March 27, 2007, 03:22:44 PM »
mk portal +smf  kuruldu ama smf sayfasında yazılar birbirine girmiş ve üyelik yapılamıyor
kurulumu yapan arkadaşa ulaşamadım , forumdaki hata nedir nasıl düzeltirim ?
yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar..
hxxp:www.umitcinar.net/forum [nonactive]

Offline SenSa

• Jr. Member
  • **
« Reply #35 on: March 28, 2007, 02:42:44 PM »
Bu site uçmuş :D türkçe karakter sorunu war forumda aratarak bunu halledersinde span class kodları falan ortaya fırlamış garip birşey olmuş baştan kurulum yapmalısın bence dostum ;)

Offline chussler

• Newbie
  • *
« Reply #36 on: March 28, 2007, 04:59:56 PM »
mk portalda problem çıkarmı ? yeniden kurulum dışında önereceğiniz başka çözüm varmı ?
Teşekkürler..
hxxp:www.umitcinar.net/forum [nonactive]

Offline simyaci_

• Jr. Member
  • **
« Reply #37 on: March 31, 2007, 07:53:38 PM »
selam arkadaslar webinstalla yaptim devam etti ama kurulum dosya yolumu kabul etmiyor ne olabilirki?

www.seyyah.nl| default 1.1.2

Offline jazzci86

• Semi-Newbie
  • *
« Reply #38 on: May 11, 2007, 10:41:53 AM »
dediğiniz gibi mysql falan onları yaptım forum diye bir klasor actım ve ftpden dosyaları içine attım ama içine girdiğimde bomboş gozekuyo insatlla komutunu yazınca hata sayfası veriyo sayfa bulunamadı diye. Acaba Bu sorun Nerden kaynaklanıyodur. Dogru Dosyaları attıgımdan eminim daha once ucretsiz hosta kurmustum ilk defa paralı hosta kuruyorum yardım ederseniz devinirim.

Offline jazzci86

• Semi-Newbie
  • *
« Reply #39 on: May 11, 2007, 11:28:27 AM »
Peki FTp programının attığına eminmisin. Critical transfer error falan diyormu ???
kesinlikle eminim ole bişi demiyo ha birde panelimden girdiğimde klasorler içindeki dosyaları görebiliyorum ve dosyalar mevcuttt:(