News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

SΜF 1.1 RC2 , Arcade, FORUM

Started by ArXwN, August 17, 2006, 05:34:51 AM

Previous topic - Next topic

ArXwN

Χαιρετώ και πάλι την παρέα 
Τελικά  ανέβασα την   SΜF 1.1 RC2

1Προσπαθώ να Βάλω το Arcade  και δεν βλέπω τίποτε στο μενού
Αν τελικά τα καταφέρω και το βάλω ελληνικά  θα έχω ;;;

Ευχαριστώ για την βοήθεια
???

mforum

Μπορώ να δω το φόρουμ;

ArXwN


mforum

To arcade έβαλε ένα αρχείο /Themes/default/languages/Arcade.english.php  , εκεί μέσα βάλε το ίδιο αρχείο με όνομα Arcade.greek.php , αν δεν βαριέσε μπορεις να το ανοιξεις με εναν txt editor και να το μεταφρασεις στα Ελληνικά.
Επίσης πρέπει να ανοίξεις το αρχείο /Themes/default/languages/Modifications.english.php και να αντιγράψεις ότι πρόσθεσε το arcade package στο Modifications.greek.php , αν δεν το κανεις αυτο θα διαχειριζεσε το arcade μονο αν βαζεις αγγλικα στην γλωσσα απο το προφιλ σου.
Τελος πρεπει να μπεις στην διαχειριση και να πας στο arcade να το ενεργοποιησεις, αν δεν το βλεπεις εκει βάλε αγγλικα στο προφίλ σου.

ArXwN

Σε Ευχαριστώ  Για την βοήθεια  mforum  θα κάνω μια προσπα8ια  :D

ArXwN

Έκανα ότι μου είπατε  οκ το   βλεπο Κανονικά ,  άλλα   τα παιχνίδια δεν ξεκινούν.
Επίσης στην μπάρα όπως και το forum  έτσι και το arcade έχουν βγει από 3 φορές  πώς τα αλλάζω;;;;

 
Ευχαριστώ για την βοήθεια

mforum

Δεν καταλαβαίνω πως γίνετε να σου βγαίνουν 3 φορες  ??? μαγικά κάνεις ;
Να βρεις τις καταχωρήσης στο index.template.php και να τις σβήσεις εκτός από μία, αν δεν μπορείς ανέβασε το εδώ να στο κάνω εγώ.

Τα παιχνίδια θα τα ανεβάσεις στον φάκελο Games που βρίσκετε στο root tou forum.
Μετά θα πας στην διαχείρηση και install games.

ArXwN

#7
Οκ mforum  με την μπάρα είναι οκ τώρα 

Αλλά με τα παιχνίδια έκανα  ακριβός αυτό που μου γράφεις  δεν γίνετε τίποτε .       Επίσης μου Βγάζει αυτό το μήνυμα
htdocs\getid3\..\helperapps" cannot be defined as GETID3_HELPERAPPSDIR because it does not exist

Ευχαριστώ  για την βοήθεια  και συγγνώμη για την ταλαιπωρία,  να είστε πάντα καλά να δίνετε και σε μας τους άπειρους λίγη από την γνώσι
???

mforum

Καταρχήν, βάλε στο index.english.php την ίδια κωδικοποίηση χαρακτήρων που έχεις στο index.greek.php.

Δώσε δικαιώματα 777 στον φάκελο Games και από την διαχείρηση κάνε εγκατάσταση παιχνίδια.
Καλό θα ήταν να δώσεις δικαιώματα να βλέπουν και να παίζουν στο arcade οι ομάδες μελών που θέλεις, εγώ σαν Γενικός Συντονιστής δεν τα έχω  :D

ArXwN

#9
Έχω  Κάνει ότι έπρεπε αλλά δεν βλέπω φώς  ???
δικαιώματα 777 στον φάκελο Games :;;;;;Εχω win xp  Και server ton xammp

Advertisement: