News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

SMF forum indexlenmesi çok pratik.[Test edildi]

Started by Webersin, August 21, 2006, 06:31:39 PM

Previous topic - Next topic

sspawnn

benimki de beleş host hata vermedi ama =) www.awardspace.com'dan aldım indexlemesi uzun sürebilir biraz sabırlı olcaz galiba xxx.php derken sen nesim koyduysan eğer sen .php olarak isim koyduysan   siteninadı.com/forum/.php  eğer /forum/ klasörünün içinde değilse siteninadı.com/.php
Problemliydim lisede şimdi gayet rahatım
Beni sevmiyorsun diye bozulmıcak rahatım
Sansar Salvo

By Complex

ya bende her dediğinizi yaptım ama şu çıktı...

hxxp:www.resimsakla.com/upload/guest/34624_1.JPG [nonactive]
hxxp:forummixs.funpic.org [nonactive]

Atalay35

Bunun yerine GSiteCrawler gibi sitemap programları bence daha iyi olur

google de kayıt olup oturum açarak sitemapı tanıtabilirsiniz ve bu şekilde tam verim alınacaktır..

rahmet_rüzgarı

Allah razı olsun kardeşim gerçekten harika bir paylaşım işime yaeadı 5000 den 10.000 e çıkıtı :)

JeeFo

Bu sadece smf demi oluyor :( vBulletin dede olurmu aciba :(

Hawashasan

Quote from: Jee[F]o on October 27, 2007, 10:00:21 AM
vbulletinin de sitemap yapım araçları var..
ben bundaki rakamları biraz yüksek tuttum 10 dakikadır liste yapıyor uzadıkça uzuyor :)

JeeFo

Quote from: Hawashasan on October 27, 2007, 01:52:34 PM
ben bundaki rakamları biraz yüksek tuttum 10 dakikadır liste yapıyor uzadıkça uzuyor :)

Varda bana daha ras gelmedi sadece seo kurabildim daha : )

Hawashasan

Quote from: Jee[F]o on October 28, 2007, 04:54:35 AM
Quote from: Hawashasan on October 27, 2007, 01:52:34 PM

Varda bana daha ras gelmedi sadece seo kurabildim daha : )
benim vbulletin sitem var sitemapıda var :S
hatta en altta 1 den yüze kadar da sayfaların linkleri var :S
vbulletin destek sitelerinde bulabilirsin.

hadida

benim buradan oluşan xml dosyasını google kabul etmedi hatalar var dedi :( ne olacak şimdi sitemde seo4 var onunda sitemap.php dosyası var oradanda yapıyom yine olmuyorrr

hadida

yokmu bunun çözümü  şimdi googleye sitemapımızı tanıtamıcazmı 10 saattir uğraşıyorum sorun smf den deyin anlıyalım :S

arkadaşlar arkadaşlar

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=141107.0

burada denilenden xml cıktısını aldım googleye tanıttım aldı tamam dedi az çıktı oldu sitemaptan olmuşmudur şimdi sizce

www.teknikgsm.com

1.
Code:
LIMIT 1000", __FILE__, __LINE__); üstte verdiğim cod da LIMIT 1000 sayısı sizin forumda kaç tane konu varsa onu belirtin

2.
Code:
LIMIT 20", __FILE__, __LINE__);bu code de LIMIT 20 yazan yeri forumda kaç üyeniz varsa limit belirleyin.

Burada üyeler ve konular nereye yazılacak tam açıklarmısınız ben nereye eklediysem olmadı hata verdi

emirce

teşekkür ederim sorunsuzca kurdum ve kullanıyorum.

kerimpc

Arkadaşlar konuda anlatılanı birebir uyguladım google panelimde şu şekilde gözüküyor. Bu başarılı olduğum anlamınamı geliyor ilgili arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

http://img516.imageshack.us/img516/6388/sitemapro4.jpg

www.teknikgsm.com

Re: SMF forum indexlenmesi çok pratik.[Test edildi]
« Reply #355 on: Kasım 25, 2007, 04:12:07 ÖS » Quote Modify Remove 

--------------------------------------------------------------------------------
1.
Code:
LIMIT 1000", __FILE__, __LINE__); üstte verdiğim cod da LIMIT 1000 sayısı sizin forumda kaç tane konu varsa onu belirtin

2.
Code:
LIMIT 20", __FILE__, __LINE__);bu code de LIMIT 20 yazan yeri forumda kaç üyeniz varsa limit belirleyin.

Burada üyeler ve konular nereye yazılacak tam açıklarmısınız ben nereye eklediysem olmadı hata verdi

TugruL

valla bütün sayfaları baştan sona okuyunca konuyu açanın adını unuttum ama neyse çok teşekkür ediyorum paylaşım için. bende süper oldu! sadece 5 dakika sonra nerden baksan bi 100 sayfa indexlendi. sitem ziyaretçilere kapalı olduğu için konu başlığını listeliyo altındada giriş yapın falan çıkıyo. neyse o benim için önemli değil konu başlıkları indekslensin yeter bana. yanlız benim başka sorularım olacak.öncelikle googlede sitemi arattırdığım zaman belli bi5 yerden sonra aşağıdaki yazı çıkıyo:

We're sorry...
... but your query looks similar to automated requests from a computer virus or spyware application. To protect our users, we can't process your request right now.

We'll restore your access as quickly as possible, so try again soon. In the meantime, if you suspect that your computer or network has been infected, you might want to run a virus checker or spyware remover to make sure that your systems are free of viruses and other spurious software.

We apologize for the inconvenience, and hope we'll see you again on Google.

sitede virüsmü var demek isityo bişi anlamadım. bu kanuda bilgisi olan varmı?

bunun yanında bazı arkadaşlar googlebot un sitede olduğunu gördüklerini yazıyo bunu nasıl oluyor acaba. google için bir üye hesabımı oluşturacaz yoksa nasıl görünsün? bu robots.txt olyı ile ilgilimidir onuda anlamadım. bu dosya nasıl oluşturulur içinde ne olur nereye konur gibi sorular yükleme sorulur :D tabi bende size soruyorum :D :D yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler!

SaNaLAdReS.CoM

We're sorry...
... but your query looks similar to automated requests
from a computer virus or spyware application.
To protect our users, we can't process your request right now.

aynı şey bendede çıkıyodu tam olarak ne olduğunu
bilmiyorum ama zamanla düzelen bişey heralde.
sitemi ilk indexlediğim zamanlarda google'da
arama yaparken aynı şeyler bendede çıkıyodu.
ama şuan o sorun düzeldi.

sanırım seninkide zamanla düzelir.

TugruL

SaNaLAdReS.CoM

Quote from: TugruL on December 03, 2007, 12:03:42 PM

robotla ilgili bir bilgin varmı hocam?

ya robotlar siteyi sürekli kontrol ediyolar.
içeriğini indexliyolar heralde.
ama onlar biraz ağır çalışıyor.
bence en iyisi gsite crawler programını kullanıp siteni taratmak.
daha sonra bu program sana sitenin sitemap'ini oluşturuyor.
sende bunu google webmaster sayfasından google'a tanıtıyosun.
böylelikle siten indexlenmiş oluyor.

ama robot konusunda fazla bi bilgim yok.

Advertisement: