SMF forum indexlenmesi çok pratik.[Test edildi]

Started by Webersin, August 21, 2006, 06:31:39 PM

Previous topic - Next topic

sertan

şu anda bende yaptım ama doğru mu yaptım yanlış mı yaptım bilmiyorum. Biri tam olarak tarif etsin dedim kimse etmedi bakalım doğru yapmışmıyım..
www.benimteknolojim.com/forum

Yardımcı olmak, güzel şeyler yapmak hoş ;)

mgimadu

Quote from: sertan on August 27, 2006, 05:57:22 PM
şu anda bende yaptım ama doğru mu yaptım yanlış mı yaptım bilmiyorum. Biri tam olarak tarif etsin dedim kimse etmedi bakalım doğru yapmışmıyım..

Sen nasıl yaptın anlat bakalım bize, eğer doğru ise zaten sayende herkes yararlanır...

Hem konunun mesajında ayrıntılı anlatılmıs ama neyse...
.ıl I love you simplemachines lı.
Forumgil.com - Enter my site.
My Mods        - Enter my Mods.
I wait you SMF 2.0

sertan

Quote from: kilislim on August 27, 2006, 06:11:36 PM

Sen nasıl yaptın anlat bakalım bize, eğer doğru ise zaten sayende herkes yararlanır...

İlk postta Webersin arkadaşımızın verdiği gibi yaptım.
Verdiği kodu dreamweaver da bi sayfa açarak kopyala yapıştır la ekledim değişecek yerleri değiştirdim sonrada .php olarak kaydettim. Sonra siteme ftp den ulaşarak forum dizinine bu yaptığım .php dosyasını upload ettim. Sonra siteadı.com/forum/xxx.php olarak açtım ve çıkan ekrandaki yazıları tümüyle kopyalayarak not defterinin içine attım bunuda sitemap.xml olarak kaydettim burada gerisini biliyorsun demiş arkadaş, ama ben bilmiyorum sonrada google.com/webmasters/sitemap sitemap kaydedin demiş buraya girdiğimde bitane burada bitane dosyanın kayıtlı olduğunu gördüm ve bıraktım herhalde oldu dedim ama sanırım olmamış bu hazırladığımız sitemap.xml bunuda fftp den forum dizinine eklememiz mi gerekiyordu? bunu anlamış değilim ben eklemedim eğer eklenecekse söyleyin hemen ekleyim.. 

mgimadu

Quote from: sertan on August 27, 2006, 07:25:20 PM
Quote from: kilislim on August 27, 2006, 06:11:36 PM

İlk postta Webersin arkadaşımızın verdiği gibi yaptım.
Verdiği kodu dreamweaver da bi sayfa açarak kopyala yapıştır la ekledim değişecek yerleri değiştirdim sonrada .php olarak kaydettim. Sonra siteme ftp den ulaşarak forum dizinine bu yaptığım .php dosyasını upload ettim. Sonra siteadı.com/forum/xxx.php olarak açtım ve çıkan ekrandaki yazıları tümüyle kopyalayarak not defterinin içine attım bunuda sitemap.xml olarak kaydettim burada gerisini biliyorsun demiş arkadaş, ama ben bilmiyorum sonrada google.com/webmasters/sitemap sitemap kaydedin demiş buraya girdiğimde bitane burada bitane dosyanın kayıtlı olduğunu gördüm ve bıraktım herhalde oldu dedim ama sanırım olmamış bu hazırladığımız sitemap.xml bunuda fftp den forum dizinine eklememiz mi gerekiyordu? bunu anlamış değilim ben eklemedim eğer eklenecekse söyleyin hemen ekleyim.. 

Quoteİlk postta Webersin arkadaşımızın verdiği gibi yaptım.
Verdiği kodu dreamweaver da bi sayfa açarak kopyala yapıştır la ekledim değişecek yerleri değiştirdim sonrada .php olarak kaydettim. Sonra siteme ftp den ulaşarak forum dizinine bu yaptığım .php dosyasını upload ettim

Kırmızıyla seçtiğim alana kadar doğru yapmı$sın. Gerisini ya ben anlayamadım yada yanlış yapmı$sın. Bak ben sana anlatayım.

Ordan sonra yapman gerekenler.
Bi kere onu .php diye kaydetme, xmlolustur.php diye kaydet, daha sonra ftp den hostuna upload et..
Şimdi xml oluşturmak için kaydettiğin dosyanın yolunu adresinle birlikte browsere yaz, Örnek:
http://www.siteninadi.com/xmlolstur.php.. Buraya kadar doğru yapıp yapmadığını nasıl anlarsın?..

Şöyle: Karşına birsürü senin forumun konuları çıkması gerekiyor. Eğer fazla konu varsa pc biraz kasar.. Eğer bu dediklerim okey ise, sayfanın tam ortasına sağ tuş tıkla ve Kaynagı Görüntüle yazan yere tıkla. Karşına bir not defteri içinde kodlar çıkacak. Bu kodları not defterinin sol üst köşesinden Dosya >> Farklı Kaydet >> diyip sitemap.xml olarak masaüstüne kaydet.

Buraya kadar hersey tamam, simdi sitemap.xml diye olusturdugumuz dosyayı ftp den forumunun ana dizinine upload et.

Şimdi gelelim google sitemap ekleme olayına,

Burada resimli anlatım var, sana lazım olan yerleri oku ve google ye sitemap olusturma olayınıda buradan hallet.

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=108855.0

İyi çalışmalar.
.ıl I love you simplemachines lı.
Forumgil.com - Enter my site.
My Mods        - Enter my Mods.
I wait you SMF 2.0

fenerup

bu sitemap olayı boş arkadaşlar harbiden webersinden başka yapan varsa sitesini buraya yazsın görelim test edelim gerçekten indexlemişmi 2 gün oldu halen indexleyecek :D google sitemap.xml imide onayladı ee hani nerde indexleme ?

google de aynen arama yaptırın bakın site:www.forumshare.com/forum bakın bakalım indexleme var mı :D
Nereye gitmek istiyorsanız oraya gidin.

chipcomputer

Yapmışsın işte : http://www.benimteknolojim.com/forum/sitemap.xml

Halil

ne kadar uğraştıysamda hata verdi ya ben beceremedim yada hostumda problem var benim sitenin googlenin kendi yöntemeiyle indexlemesini beklemekten başka çarem yok biri çıkıp ben yapim dese :P

bu lafada şimdi laf atmaya çalışan olmaz inşallah
Geri verin oyuncaklarımı,
İsteksiz yaptım hataları,
Ben istemedim ayrılığı,
Acılı ve Izdıraplı...   
                                           By Berzahi.

izmirli_

ya bende yourcahce.com da indexlene sayfalarıma baktığım da hep -1 diyor neden acaba...

AHMET

Evet arkadaşlar tarafımdan denenmiştir gözlerime inanamadım google kendisi forum açık olduğu zamandan beri (5-6 ay) 800 - 900 sonuç arası değişiyordu.
Yukarıdaki anlatılanları yaptıktan sonra sonuç şimdi google serverlarında 12000 - 15000 arası değişiyor gerçekten bu kadar işe yarayacağını tahmin etmemişitim.abartmıyorum yaptıktan 2 gün sonra bu sonuçları aldım.
yöntem ve anlatım için teşekkürler.

sertan

Quote from: chipcomputer on August 28, 2006, 03:39:38 AM

Yapmışsın işte : http://www.benimteknolojim.com/forum/sitemap.xml

evet yaptım ama indexlenmiyor yani site:www.benimteknolojim.com bu şekilde aradığım zaman 700 küsür çıkıyor ama bunlarda ya ana sayfa yada download bölümü ama forum gözükmüyor site:www.benimteknolojim.com/forum bu şekilde aradığım zamanda hiçbirşey bulamıyor yani anlayacağınız bi sorun var yada bu şekilde indexlenmiyor...

izmirli_

yaptım ama 1 hafta oldu tık yok...yourcahce ye bakıyorum hep -1 diyor bu ne acaba...şimdide sitemap hata veriyor...8 gün önce koymuştum

google sitemap hatası bu :

Errors
Unsupported file format
Your Sitemap does not appear to be in a supported format. Please ensure it meets our Sitemap guidelines and resubmit.

sorn nedir acaba sitemapı yenileyimmi...

mesla google bugün hiç sitemden çıkmadı...

siadoc_tr

Merhaba arkadaşlar söyle bir sorunum var sitemap.xml yi upload ediyorum sonra çalıştırıyorum şöyle bir hata mesajı geliyor

XML sayfası görüntülenemiyor
XML girişi stil sayfası kullanılarak görüntülenemez. Lütfen hatayı düzeltin ve Yinele düğmesini tıklatın veya daha sonra yeniden deneyin.

--------------------------------------------------------------------------------

Belgenin üst düzeyinde geçersiz. 'hxxp:www.bizdenbize.com/forum/sitemap.xml' [nonactive]; kaynağı işlenirken hata oluştu. Satır 1, Ko...

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>

yardımcı olabilirmisiniz acaba?

chipcomputer

Bundan öncesinde sonuçlar daha iyi çıkıyordu. Şimdi daha kötü oldu !

Halil

yukardaki kodu boş tane .php dosyası oluşturun içine atın codeleri ve kaydettikten sonra ftp forum ana dizine atın .php dosyasını ondan sonra
tamam yaptım forum.php yaptım forum ana dizine attım ama bu alttakini anlamadım neyi açıp beklicem?
siteadi.com/forum/xxx.php açın ve bekleyin size herşeyi hazırlıcak
Geri verin oyuncaklarımı,
İsteksiz yaptım hataları,
Ben istemedim ayrılığı,
Acılı ve Izdıraplı...   
                                           By Berzahi.

izmirli_

herşeyi hazırlıcak tüm linkleri çıkartıcak onuda bir xml dosyası olarak kayıtetceğiz tamam ama sitemap hata veriyor...

erhanwap

sitemap cok denedim ama hep hata verdi artik umutu kestim ondan :D

seo hazirladik bakalim simdi ne olucak http://www.cepuzmani.com/forum/link/264/Ynt__Symbian_UIQ__P800__P900__P910__Motorola_A920__A925__A1000__BenQ_P30___oyun____.html [nofollow]

incelemek isteyenler burdan bakabilir [nofollow]
[nofollow]

chipcomputer

Cepuzmani.com bu sitedeki şu kısa link oluştur özelliğini nerden aldın acaba ! Bana da lazım fakat bulamadım. Sanıyorum java kullanmışsın veya php ile bir sorgulama yaptırmışsın ama çözmek zor duğrusu.

erhanwap

Quote from: chipcomputer on September 02, 2006, 07:06:50 PM
Cepuzmani.com bu sitedeki şu kısa link oluştur özelliğini nerden aldın acaba ! Bana da lazım fakat bulamadım. Sanıyorum java kullanmışsın veya php ile bir sorgulama yaptırmışsın ama çözmek zor duğrusu.

kullandim tinylink [nofollow] sistemi ama ben onu cok degistirdim orjinal biraz farkli
[nofollow]

canpolatm

Quote from: Berzahi on September 02, 2006, 02:59:15 AM
yukardaki kodu boş tane .php dosyası oluşturun içine atın codeleri ve kaydettikten sonra ftp forum ana dizine atın .php dosyasını ondan sonra
tamam yaptım forum.php yaptım forum ana dizine attım ama bu alttakini anlamadım neyi açıp beklicem?
siteadi.com/forum/xxx.php [nofollow] açın ve bekleyin size herşeyi hazırlıcak

bak kendinde demişsin.. xxx olan yer senin forum.php dosyası adını ole koymuşsun işte.. senin dosyaya verdiğiğn ism forum.php sanırım şole düşün yani. www.siteadı.com/forum/forum.php [nofollow] açın ve bekleyin demek istemiş yani..  ;D

Advertisement: