News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

1.1 RC3, Güncelleme, ve 1.0.9 Dosyaları

Started by 4LP3RUZ1, August 22, 2006, 04:33:54 AM

Previous topic - Next topic

4LP3RUZ1

1.1RC3 upgrade dosyası

1.1RC3 kurulum dosyası

Önemli: 1.1 RC3 için güncelleme dosyası (paket olarak yüklenecek)
(paket yöneticisindeki linkten de indirilebilir)
(detaylar aşağıda)

1.0.9 upgrade dosyası

1.0.9 kurulum dosyası

Yeni sürümler için kullanabileceğiniz Türkçe dil dosyaları.
Not: 1.1 RC2 kullanıcıları dil dosyası olarak 1.1 RC3 için olan dil dosyalarını kullanın, böylece hem daha iyi çeviri, hem de yardım bölümünüz olmuş olur.

Yükseltme (upgrade) nasıl yapılır, bilmiyorsanız...

UTF-8 Dil Desteği Kurulmadan Önce Okunması Gereken Konu

(niye RC2 diye başlık attın diyen arkadaşlar yazdığım notu okuyabilirler ;))
Frozen frogs are back :(

4LP3RUZ1

1.1-RC3'teki değişiklikler:

- UTF8 desteği eklenmiştir, bu farklı dillerdeki kullanıcılara büyük yarar sağlayacaktır

RC3'teki diğer değişikler:
Arama fonskyonuna birçok ayarlama
Kayıt ekranına CAPTCHA eklenmesi (erişilebilirlik için ses desteği ile birlikte)
Sunucu isteği süresince ekranda çıkan AJAX yükleniyor yazısı.
Tüm numarandırmalarda formatlama hatalarının giderilmesi.
Hata düzeltme: konu başlıklarının önbellekleme senkronizasyonu.
Hata düzeltme: konuları taşımak veya bölmedeki yavaşlıklar.
Hata düzeltme: haberdar etme mesajlarının farklı dillerde gönderilmesi
Orstio'nun birçok köprülemelerinde değişiklikler

Güvenlik Güncellemesi:
SMF'te bir açık yaratan PHP hatası raporu aldık (zend_hash_del_key_or_index() fonksyonunda hash değerlerinin yanlış silinmesi). Bu sürüm ile bu açık kapatılmıştır. SMF 1.1 serisinin daha önceki versiyonlarını kullanan kullanıcıların RC3 sürümüne terfi etmelerini şiddetle tavsiye ediyoruz.

4LP3RUZ1

1.0.8 versiyonu yenilikleri:
Bu update SMF'te bir açık yaratan PHP hatasını (zend_hash_del_key_or_index() fonksyonunda hash değerlerinin yanlış silinmesi) düzeltmiştir. Ayrıca 1.0.7 sürümünden bu yana bulduğumuz birçok küçük hata da tamir edilmştir. Bahsedilen açıklar PHP'nin 4.4.3 ve 5.1.4'ten eski versiyonlarında bulunmuştur.

Bütün kullanıcılarımızın 1.0.8 sürümüne ve bütün sunucu admin'lerinin de en azından PHP 4.4.3 veya 5.1.4 sürümlerine yükseltmelerini öneriyoruz.

SMF 1.1 Kullanıcıları
Bu güvenlik güncellemesi SMF 1.1RC3 sürümü içinde yer almaktadır. Bu yüzden bu güncelleme sizin için değildir

Modifikasyonlar
Bu güncellemenin bazı modifikasyonların çalışmasını engelleyebileceğini düşünüyoruz. Bu yüzden her zamanki gibi modifikasyonlu bir forumu güncellerken dikkatli olun.

Harzem

1.1 Rc3 için bir güvenlik güncellemesi çıktı. Şu dosyayı modifikasyon gibi kurarak koruma sağlayabilirsiniz:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?action=dlattach;topic=123285.0;attach=20420

Eğer modifikasyon kurulumunda sorun çıkarsa, manuel olarak da kurabilirsiniz.

Aynı paketi 1.0.8'e kurarsanız, forum sürümünüzü 1.0.9'a güncelleyecektir.

Bahsi geçen güvenlik sorunu, arama fonksiyonundaki küçük bir açıktır. Düşük tehlike düzeyindedir. Ayrıca bu güncelleme, birkaç yerdeki küçük hataları da giderecektir.

Harzem

1.1 RC2 kulanan herkes en kısa zamanda rc3'e yükselmeli ve ardırndan bu yamayı uygulamalıdır.

Ya da bu yamadaki kodları manuel olarak kurmalıdır.

doem

Bu Yamayı Güvenlik Uygulamasını, Bu Yama Çıktıktan Sonra Rc3 Dosyalarına Ekledinizmi Yoksa Yeni indirenlerde Yukleyecekmi

Harzem

4LP3RUZ1

ya şimdi bu kadar fazla sabit konu olmuyo :D en iyisi tek konu olarak kalsın ;)

Harzem

Aynı açık RC2'de de var, ama otomatik yama yok. Manuel kurulabilir.

HAMAS

bir web sitesinde rastladım yönetici arkadaşların dikkatine

Smf 1.1 RC2 sürümünde xss acığı bulunmuştur.

açık ; cookie çalarak Administrator yetkisine sahip olma.

öncelikle php dosyası kodlarını veriyorum bununla stealer kuracaz yani log tutulacak
servis verdiğim kodları ister free hosta ıstersenız kendı ftp'nize atın..

alperuzi: güvenlik açıkları ile ilgili ne yapmanız gerektiğini forsakenlad'in sabit konusundan öğrenebilirsiniz

unutmuşum özür dilerim

SacmaliK

rc3 upgrade dosyalarında bi anormallikmi var rc2 den rc3e upgrade yaptığım forumlarda hep msj yollarken hata mesajı çıkıyo veritabanında bişiler bozuluyo galiba yedek al yeniden kur değişen bişi olmuo nası bişidir anlamadım  :-\

My Mods
Veoh Bbc Tag:here
Topic get Keywords:here
...

Foxi

Quote from: HarzeM on November 06, 2006, 04:02:34 PM
1.1 Rc3 için bir güvenlik güncellemesi çıktı. Şu dosyayı modifikasyon gibi kurarak koruma sağlayabilirsiniz:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?action=dlattach;topic=123285.0;attach=20420

Bahsi geçen güvenlik sorunu, arama fonksiyonundaki küçük bir açıktır. Düşük tehlike düzeyindedir. Ayrıca bu güncelleme, birkaç yerdeki küçük hataları da giderecektir.
harzem rc2 kullanan adam bu yamayıda manuel olarak kurarak xss acıgını kapatabilirmi illa rc3 e gecmek zorundamıyız?

www.hatira.net (Closed)

Sindorf

Quote from: Foxi on November 19, 2006, 02:13:48 AM
Quote from: HarzeM on November 06, 2006, 04:02:34 PM

harzem rc2 kullanan adam bu yamayıda manuel olarak kurarak xss acıgını kapatabilirmi illa rc3 e gecmek zorundamıyız?

Kapatabilir tabii... Ama RC3'e geçmek her zaman için daha güvenli... Çünkü her zaman en güncel sürümler, en az açık içerir...

HAMAS

bizde farklı bir görüş var işte yeni sürüm betadır işte kurmadan önce beklemek lazım açıkları çıksın da kapatılsın diye :)

SaraysizKraL

NeFReT

HarzeM Bu Güncelleme Paketi Bazen Olmuyor Sence Nedeni Ne Olabilir Acaba

Elmacik

Yönetim -> Paketler -> Yeni paket yükle.
Buraya geldikten sonra bilgisayarınızdaki paketi seçip yüklemeyi yapacaksanız.
Tüm testler başarılıysa, butona basıp kurulumu tamamlayacaksanız.
Ya da yönetim panelinde, "Forum sürümü" yazan yerde bir açıklama görürseniz ona tıkladığınzda yüklemeyi yapacaktır.

NeFReT, "bazen" olmuyor ne demek? Bu paketi sürekli mi yüklüyorsun? :)
Home of Elmacik

Harzem

Quote from: Elmacik on November 22, 2006, 08:06:08 PM

Çok güvenli olsun diye her gün yüklüyoruz biz :P

NeFReT

Quote from: HarzeM on November 23, 2006, 09:21:46 AM
Quote from: Elmacik on November 22, 2006, 08:06:08 PM

Çok güvenli olsun diye her gün yüklüyoruz biz :P

Yok Ya Ben Size Nasıl Desem Resellerim Var Kimine Forum Açıyorum Kurulumuda Ben Yapıyorum Rc3 Kuruyorum Bu Paketide Yüklüyorum Ama Hata Veriyor Hemde Sıfır Bir Forumda Bu Arada Akaşm Akşam Elmacik ve HarzeM Laflara Çok Güldüm

HAMAS

bende neredeyse haftada bir kaç site kuruyordum smf+mkportal ama artık unutuyorum

hangisine yukledik diye siz en iyisi şu mail ile bu haberleri uyeler bildirinde rahat rahat düzeltsin millet yoksa buraya gelmeyi unutuyorlar

Advertisement: