[RC2] Önemli Güvenlik Güncellemesi

Started by Harzem, August 22, 2006, 10:24:44 AM

Previous topic - Next topic

JacKBooT

QuoteDoğru paketi kurduğundan emin misin?... Çünkü güvenlik güncellemesi aşağıdaki dosyalarda değişiklik yapıyor oysa senin verdiğin dosyalar farklı...

QueryString.php
Profile.php
Post.php

Aynı zamanda eğer bu tarz hataları veriyorsa Yukarıda Harzem'in anlattığı Yazma izinleri ve Temp dosyası adlı yöntemleri uygulayabilirsin... Aynı zamanda eğer bu değiştirilecek dosyalarda bi değişiklik yaptıysan (Kod yer değişikliği, mod yükleme vb.) dolayısıyla güncelleme bu dosyalarda o kodu aradığında (yeri değşitirildiğiiçin) bulamadığından bu hatayı alırsın ama zaten senin verdiğin dosyalar yanlış çünkü baştada belirttiğim gibi bu güncelleme yaması yukarıdaki 3 dosyada değişiklik yapıyor...

tabiiki doğru paketi kurduğumdan eminim...ilgin için teşekkürler arkadaşım.. ama zaten sorun doğru paketi kurduğumdan emin olmamda... doğru paket olmasına rağmen neden böyle bir sonuç çıktığı zaten benim kafamı karıştırıyor... Harzem.. bu konuyla ilgilenebilirsen çok memnun olurum.. ben açıkçası bu benim işin içinden çıkamadım...

o2gr

my playground
aquila non captat muscas..

Hadron

Quote from: jackboot77 on August 24, 2006, 10:56:02 AM
tabiiki doğru paketi kurduğumdan eminim...ilgin için teşekkürler arkadaşım.. ama zaten sorun doğru paketi kurduğumdan emin olmamda... doğru paket olmasına rağmen neden böyle bir sonuç çıktığı zaten benim kafamı karıştırıyor... Harzem.. bu konuyla ilgilenebilirsen çok memnun olurum.. ben açıkçası bu benim işin içinden çıkamadım...

evet Harzem aynı sorunu ben de yaşıyorum. yardımcı olursam sevinirim. manuel kurayım dedim ama adı "firefox_fix.xml" benzeri bir dosya var, bu dosyayı manuel kuramadım çünkü ne demek istediğini anlamadım..

cihancio

Temp klasörü oluşturmama rağmen "düzenleme inceleme hatası" aldım ancak yinede devam ettiğimde başarıyla kuruldu...
Teşekkürler

chipcomputer

Sorunsuz kurdu da :

33- SMF 1.1 RC2 Security Patch - 2
34- SMF 1.1 RC2 Security Patch - 2

İki tane kurdu ve ikisi de sorunsuz görünüyor. Uygulama aktif değil Kaldır var ! Yani iki tane nasıl kurdu sorun çıkartmadan.

DRuMLiNe

Tip     Eylem     Açıklama
1.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/QueryString.php    Test Başarılı
2.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Search.php    Test Başarılı
3.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Poll.php    Test Başarılı
4.    Değişiklik Yapılacak    ./Themes/default/script.js    Test Başarılı

İki sitemdede sorunsuz kuruldu. Teşekkür ederiz Harzem  :D
गॠज़ॡऍ fo®umekst®a.com™ fo®umekst®a.net घञडऐऌत

ZaNNeTMeYiNKi GüCüMüZ ßiTTi YoRGuNuZ,
ZaNNeTMeYiNKi SiLaHıMıZ YoK SuSKuNuZ.
ZaMaN ßEKLiYoRuZ FıRTıNaLaR KoPaCaK ..!!!
FıRTıNaLaR ÖNCeSi HeP BöYLe DuRGuNuZ ßiZ,
BeLKi YeNiDeN DoĞaMaYıZ aMa
HeR BaTaN GüNeŞLeDe BaTMaYıZ ß

JacKBooT

Quote from: HarzeM on August 24, 2006, 01:41:01 AM
jackboot77, bundan birkaç ay önce çıkan güncellemeyi sen mauel mi kurdun?

hayır manuel kurmadım... ama şu var... patch'i forum üzerinden kurdum ama haala uygula ifadesi var paketin yan tarafında... ilginç.. ve ilk kurduğumda paketi başarıyla kurdunuz demişti.. ve sorunsuz(du)...

EDIT::>Sorunu şu şekilde çözdüm:

Aşağıdaki değiştirilecek dosyaları tekrar yükledim yenisiyle değiştirince patch düzgün bir şekilde uygulandı... İlginiz için Teşekkürler..
Bu paket kurulumu aşağıdaki eylemleri gerçekleştirecek:
   Tip    Eylem    Açıklama
1.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/QueryString.php    Test Başarılı
2.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Search.php          Test Başarılı
3.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Poll.php               Test Başarılı
4.    Değişiklik Yapılacak    ./Themes/default/script.js     Test Başarılı

paylasirmisin.com

Quote from: Webersin on August 22, 2006, 11:49:33 AM
   Tip     Eylem     Açıklama
1.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Post.php    Test Başarılı
2.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Profile.php    Test Başarılı
3.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/QueryString.php    Test Başarısız

hata alıyorum yeni attım QueryString.php  dosya bir tane yine test başarısız diyor.

aga siteden ilk önce hangi sürümü kullanıyorsan download et. sonrada QueryString.php yenisi ile değiştirip tekrardan dene sorun kalkıcak :)
Anlatmayı Sevenlerin Platformu Paylasirmisin.com
-------------------

http://www.anlatirmisin.com

$כђiŹøƒ®ΣиiΛ™

uzun zamandır burayı takip edemedim de bundan aylar önce bir güncelleme daha mı çıktı yani. ben onu kaçırmışım ya. önemli bir güncellememiydi o da? forumda aradım bulamadım da. bu konuda biri beni aydınlatırsa sevinirim.

team1

Teşekkürler sorun olursa bildiriim  ;)

T4r1k/sivas

sağolun smf acık kapam dosyasını pkaetlerden yukledım ama harzemın dediğni de yaptı ve onca mod kuru olmasına ragmen bende bir hata alamadım

anlamadımı daha once kurmuş olmama ragmen yine kabul etmesi  :D

kaancinkaya

QuoteEn son Paketler
A bug in PHP causes a vulnerability in SMF 1.1 RC2-1. You can install this patch (click here to install) to patch your version of 1.1 RC2 to 1.1 RC2-2.

If you have any problems applying it, you can use the version posted on the downloads page - although, any modifications you have installed will need to be uninstalled. Please post on the forum if you need more help.

kurulacak olan dosya bu mu acaba ??

Eger bu ise ben kurdum  ve paketler kısmında

30. SMF 1.0.7 / 1.1 RC2 Update

diye bir paket olustu dogru oldumu islem acaba merak ettim konuyu ;)

Harzem

SMF 1.0.7 / 1.1 RC2 Update

bu zaten olmalı. Ayrıca bir de

1.1 RC2 Security Update - 2

diye birşey eklenmeli. Yani kurulacak dosya evet o.

T4r1k/sivas

Quote from: HarzeM on August 27, 2006, 04:47:05 PM
SMF 1.0.7 / 1.1 RC2 Update

bu zaten olmalı. Ayrıca bir de

1.1 RC2 Security Update - 2

diye birşey eklenmeli. Yani kurulacak dosya evet o.

valla ben dediğin paketi kurdum smf_patch_1.0.7_1.1-RC2-1.tar

sonrada dediğnide kurdum ==install this patch (click here to install)== bu dosya ile bu aynıysa ben 2 kere kurmama ragmen niy hata vermedi :)

(şimd harzem bana bagracak millet sorun çözmeye çalışır sende sorun yok sorun cıkarmaya cabalıyon diye  :) )

install this patch (click here to install)

Harzem

Sen o "install this patch (click here to install)" yazıları bitene kadar tıkla en iyisi. Çünkü galiba önceki güncelleme de kurulu değilmiş.

T4r1k/sivas

abi yaw 2 side kurulu ve 2 side farklı paketlermış  :)

Harzem

Quote from: netforumcu on August 27, 2006, 05:05:50 PM

Hah şöyle rahatla :) İki ayrı paket var ve ikisi de kurulu olması gerek.

T4r1k/sivas

Quote from: HarzeM on August 27, 2006, 05:06:26 PM
Quote from: netforumcu on August 27, 2006, 05:05:50 PM

Hah şöyle rahatla :) İki ayrı paket var ve ikisi de kurulu olması gerek.
tmm abi eyw 2 side kurulu rahatladım sımdık rc3 e geçince bayagı bri kaşıklık olacak en iyisi geçmeden acıkları kapamak guvence altına girmek.

birde bişey deyi
m;
rc3 kurulu bir siteye uye olum dedim uye olurken resımdekı kodu girmek gerkiyor ya o kod cok karışık ya okuma yazması olan insan bile okuyamıyor 4 denemede anca uye olbildim siteye  :D o resmı kaldırıp kendı ayrladıgımız resmı koyabilrmiyz??

Harzem

Quote from: netforumcu on August 27, 2006, 05:09:56 PM

rc3 kurulu bir siteye uye olum dedim uye olurken resımdekı kodu girmek gerkiyor ya o kod cok karışık ya okuma yazması olan insan bile okuyamıyor 4 denemede anca uye olbildim siteye  :D

DEV'lerle günlerdir bunu tartışıyorum :) Nihayet önerilerimi kabul ettiler gibi.
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=107633.msg693677#msg693677

T4r1k/sivas

Quote from: HarzeM on August 27, 2006, 05:13:14 PM
Quote from: netforumcu on August 27, 2006, 05:09:56 PM

rc3 kurulu bir siteye uye olum dedim uye olurken resımdekı kodu girmek gerkiyor ya o kod cok karışık ya okuma yazması olan insan bile okuyamıyor 4 denemede anca uye olbildim siteye  :D

DEV'lerle günlerdir bunu tartışıyorum :) Nihayet önerilerimi kabul ettiler gibi.
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=107633.msg693677#msg693677
kalplerimiz bir atıyomuş  :D

Advertisement: