News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Board ?

Started by gog, September 01, 2006, 08:22:35 AM

Previous topic - Next topic

Board treba prevesti kao?

Rubrika
Forum
Nešto treće (molim navesti)

gog

Na našem prijevodu board i forum su prevedeni kao forum. Prepostavljam da nisam jedini kojeg tako nešto bode u oči. Po meni bi board trebao biti rubrika ili ako ništa drugo ona barem podforum mada mi je ta riječ nezgrapna zato što forum kao riječ obuhvaća čitav forum, a ne samo neke njegove dijelove.

zlocka

surfajući netom našla sam svega, od message board, samo forum, samo board i sl

npr: The Squirrel Board, Pet message board, ne znam kak drugi, meni je board više forum, a forum ono što bi ja nazvala podforum
ne znam jel me netko skužio ili ne...al nema veze  :P

gog

Stvar je u tome što u admin panelu imaš u izborniku "Forum" ispod toga... u biti da skratim priču:


zlocka

da, to ja zovem podforumom jer mi je sve zajedno forum  :D
ma nekak mi je bolje da je ovak kao na slici

gog

Po meni bi trebao biti forum -> podforum ili forum -> rubrika

Bernard T.

Uvijek kad se kaže Forum misli se na stranicu pogonjenu nekom web skriptom na kojoj se raspravlja o nekim (više-manje zajedničkim) tematikama. Forum je onda radi preglednosti razlomljen na manje cjeline - Boardove.

Podforum je isto nezgrapan koliko i opisan.
Rubrika mi se čini prihvatljivom alternativom...
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

champ_hr

Za mene bi ispravan naziv bio "Tema" ili "Teme", samo što se taj termin koristi za jedan drugi dio. Jer kada uzmemo da forum razlomimo na dijelove, onda ih razlomimo na teme o kojima raspravljamo ili na tematske cjeline.

Bernard T.

Tema = topic, što i je po smislu i značenju
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

champ_hr

A da li bi se Board mogao prevesti kao "Grupa", jer ako je ono  ispod "Podgrupa" onda je definitivno

Board == Grupa

Babalui

izraz podrške za:
Board = grupa

Ovdje nije stvar što zaista rječnik kaže i kako se primjenjuje na drugim mjestima, nego smisao unutar SMF-a.

Bernard T.

Quote from: Babalui on July 18, 2008, 10:18:58 AM
izraz podrške za:
Board = grupa

Ovdje nije stvar što zaista rječnik kaže i kako se primjenjuje na drugim mjestima, nego smisao unutar SMF-a.

Na mojim forumima su sasvim ok prihvatili "rubrika"/"podrubrika", no ni grupa nije bedasto rješenje...
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Babalui

Eh, ja bih se ispravio (i ispričao):
board = rubrika
Paralelno sam se dopisivao s tobom, instalirao skype i dogovarao na neki treći mejl, malo mi je mozak odlutao. Idem vidjet što sam poslao u mejlu :D
Sorry...

Advertisement: