News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

ayarlari_onar.php

Started by Harzem, September 07, 2006, 09:21:50 AM

Previous topic - Next topic

b-24

öncelikle merhabalar  ayarlari_onar.php   dosyası benimde çok işime yaradı...TEŞEKÜRLER

- Forumunuzun domain adresini değiştiriyorsanız.
- Forumunuzun bulunduğu klasörü değiştiriyorsanız. (Mesela www.adres.com'dan www.adres.com/forum'a taşıyorsanız)
- Veritabanızın adını veya kullanıcısını veya şifresini değiştiriyorsanız.
- Host firmanız, kendi klasör sisteminde değişiklik yapmışsa ve bu sebeple forumunuz çalışmıyorsa.

- Forumunuz "SMF is unable to connect to the database" şeklinde bir hata veriyorsa.

yukardakilerin sorunların hepsine çözüm oldu hataları düzeltdi...

Quote- Forum temanız görünmüyorsa veya bembeyaz görünüyorsa.

Forumdaki  tema sorunum halen sürüyor yüklenen temalar hepsi beyaz açılıyor.. farklı temalarda yükledim   sonuç aynı.... Beyaz açılan tema sorunumu nasıl  çözebilirim?

Gökhan | Brestgerfich

bi anda database hatası verdi sitem.
ayarlari_onar.php ile 6 aydır kullandıgım database yolunu düzenledim ancak yine
"Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later. " hatası çıkıyor :S

Ne yapmalıyım

Yağız...

Hosting şirketine başvur :)

bolanka

Yağız Bey bütün mesajları okudum. Bir çok kişide aynı problem çıkmış. Ama bir çözüm getirilmemiş.
QuoteBazı ayarlar veritabanına kaydedilemedi. Lütfen veritabanınızı kontrol edin
mesajı geliyor ve site düzelmiyor. Bunun bir çözümü yok mu?

Yağız...

Ne yaptıktan sonra bu hata geliyor?

bolanka

Ben sürekli bağlan seçeneğini seçtiğim için site
QuoteSorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.
hatası verdi . Ben de
Quoteayarlari_onar.php
yi forum dizinine yükleyip denilen herşeyi yaptım.(mavi yazılı olanları tıklayıp kaydete bastım). Ama ayarlari_onar.php ekranında
QuoteBazı ayarlar veritabanına kaydedilemedi. Lütfen veritabanınızı kontrol edin
yazıyor. Sitem de düzelmiyor. Bu arada setting.php ve setting_bak.php 777 yaptım.ilginiz için teşekkürler.

Düzelltim. Setting ve setting_bak dosyalarnın eski bir yedeğini yeniden yükleyince düzeldi.

avumda

Quote from: HarzeM on September 07, 2006, 09:21:50 AM
ayarlari_onar.php, forumunuzda değiştirmeniz gereken ayarları değiştirmenize yardımcı olan bir araçtır.

Şu durumlarda kullanılır:

- Forumunuzun bulunduğu klasörü değiştiriyorsanız. (Mesela hxxp:www.adres.com [nonactive]'dan hxxp:www.adres.com/forum'a [nonactive] taşıyorsanız)
- Host firmanız, kendi klasör sisteminde değişiklik yapmışsa ve bu sebeple forumunuz çalışmıyorsa.
- Forumunuz "SMF is unable to connect to the database" şeklinde bir hata veriyorsa.
- Forum temanız görünmüyorsa veya bembeyaz görünüyorsa.

Bunun kullanımı şöyledir:

Aşağıdaki zip dosyasından ayarlari_onar.php dosyasını çıkarın (Eğer bu foruma üye değilseniz ekteki dosyayı göremezsiniz.). O dosyayı forumunuzun bulunduğu klasöre atın. Sonra internet üzerinden dosyaya ulaşın (www.adres.com/forum/ayarlari_onar.php gibi). karşınıza çıkan sayfada, "Dil: Turkish" yazan yer dışındaki bütün
mavi linklere tıklayın. Sonra da kaydet tuşuna basın.

Ayarlari_onar.php dosyası ile işiniz bittiği zaman, mutlaka silin! Aksi takdirde isteyen herkes sizin forumunuzun ayarlarını değiştirebilir, veritabanı şifrenizi okuyabilir.

Eğer başkasına yardım etmek için bu konuya link vermek isterseniz şöyle yazmanız yeterli:
[[topic:ayarlari_onar.php]]

arkadaslar ben dedıgınız herseyı yaptım ama olmuo benım forumum httpdocs dosaysının içinde ayarları_onar.php dosyasını gonderdım buraya ve hxxp:xn--stead-n4ae.com/httpdocs/ayarlari_onar.php [nonactive] yazdıgımda web sayfası goruntulenemıor dedı.hostıng kontrol panelınden dosaya tıkladım sadece bılgılerı gosterıo bı ıslem yapılmıo lutfen acilll yardım sımdıden tesekkurler

ofofofof

Quote from: avumda on June 19, 2009, 10:47:23 AM
Quote from: HarzeM on September 07, 2006, 09:21:50 AM
ayarlari_onar.php, forumunuzda değiştirmeniz gereken ayarları değiştirmenize yardımcı olan bir araçtır.

Şu durumlarda kullanılır:

- Forumunuzun bulunduğu klasörü değiştiriyorsanız. (Mesela hxxp:www.adres.com [nonactive]'dan hxxp:www.adres.com/forum'a [nonactive] taşıyorsanız)
- Forum temanız görünmüyorsa veya bembeyaz görünüyorsa.

Bunun kullanımı şöyledir:

Aşağıdaki zip dosyasından ayarlari_onar.php dosyasını çıkarın (Eğer bu foruma üye değilseniz ekteki dosyayı göremezsiniz.). O dosyayı forumunuzun bulunduğu klasöre atın. Sonra internet üzerinden dosyaya ulaşın (www.adres.com/forum/ayarlari_onar.php gibi). karşınıza çıkan sayfada, "Dil: Turkish" yazan yer dışındaki bütün
mavi linklere tıklayın. Sonra da kaydet tuşuna basın.

Ayarlari_onar.php dosyası ile işiniz bittiği zaman, mutlaka silin! Aksi takdirde isteyen herkes sizin forumunuzun ayarlarını değiştirebilir, veritabanı şifrenizi okuyabilir.

Eğer başkasına yardım etmek için bu konuya link vermek isterseniz şöyle yazmanız yeterli:
[url=http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=213629.0]Ayarlari_onar.php[/url]

arkadaslar ben dedıgınız herseyı yaptım ama olmuo benım forumum httpdocs dosaysının içinde ayarları_onar.php dosyasını gonderdım buraya ve hxxp:xn--stead-n4ae.com/httpdocs/ayarlari_onar.php [nonactive] yazdıgımda web sayfası goruntulenemıor dedı.hostıng kontrol panelınden dosaya tıkladım sadece bılgılerı gosterıo bı ıslem yapılmıo lutfen acilll yardım sımdıden tesekkurler

siteadi.com/ayarlari_onar.php Yaz Tarayıcına

ofofofof

ACİL

ArkadaşLAr Herşeyi Yaptım Ama Sorun Yine Devam Ediyor Host Firmasını değiştirdikten sonra BaşLadı Bu Sorun Acaba Tekrar YükLerken Ne Sorun Yaptım.. AciL Ama Çok AciL YArdım Ederseniz MutLu OLurum

cee山

Süpersin Ellerine sağlık

cagrisucu

bende birşey sormak istiyorum,
forumun varsayılan teması üzerinde birkaç değişiklik yaparak kullanmak istiyorum.
bu yüzden default'un bir kopyasını foruma yükledim. ama hiçbir grafik çıkmıyor.
böyle olacağını biliyordum, ayarlari_onar.php'yi çalıştırdım, dil hariç tüm mavi linklere tıkladım, ama default'un kopyasında hala grafikler çıkmıyor?
ayrıca ftp içerisinde default'un kopyasını göremiyorum :S

ftp'ye dosyaları kendim atmayı denedim, tema isminde klasör atılıyor,
klasör içerisine dosyaları da yüklüyorum ancak dosyaları kendi siliyor, ftp içerisinde göremiyorum :S

Sorunu hallettim,
theme1 isminde kendisi bir tema oluşturdu, ben dosyaları onun içine attım, şuan sorunsuz çalışıyor.
ayarlari_onar.php'ye gerek kalmadı :)

oguzhanky

Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

bendede bu hatayı veriyo ayarlari_onari ı attım açtığımda dreamweawerda açıyo yardım :)

Elmacik

Kendi bilgisayarında açmayacaksın dosyayı, sitende açacaksın. Örneğin:
www.example.com/ayarlari_onar.php gibi..
Home of Elmacik

oguzhanky

Teşekkürler , Onu yaptım mavi yerlere tıkladım bu sefer de bana şunu diyor

"Bazı ayarlar veritabanına kaydedilemedi. Lütfen veritabanınızı kontrol edin"

?

Elmacik

Öncelikle FTP yardımı ile veya kontrol panelinden Settings.php ve Settings_bak.php dosyalarını yazılabilir yap. Yani chmod 777. Ondan sonra ayarlari_onar.php ile yaptığın adımları tekrar dene.
Home of Elmacik

oguzhanky

777 yaptım ama yine olmadı çok sinerLendim son çare Forumu yeniden kurcam :S

e-okul

tşkler arkadaşlar. 777 yapınca herhangi bir problem kalmyor.

THE_PUNISHER

Parse error: syntax error, unexpected '}' in /home2/acaruli/public_html/forum/Settings.php on line 62

ayarlari_onar.php dosyasini calistirip mavi linklere tiklayip kaydet dedikten sonra böyle bi hata aliyorum yardım edermisiniz lütfen

Yağız...

Settings.php dosyasını eke ekleyin lütfen(yüklemeden önce şifrelerinizi silmeyi unutmayın!)

OFLURECEP

AYARLARI ONAR İŞE YARASI , ÇOK SAĞOLUN.

Advertisement: