News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Views != Hit

Started by gog, September 08, 2006, 09:59:58 AM

Previous topic - Next topic

gog

Baš gledam po pis tema u ovoj rubrici i među headerima gdje se ispisuje broj koliko puta je tema pregledana piše "Hitova", engleski je "View". Ja bih ovo ispravio u "Pregleda", ako netko ima bolji prijedlog neka govori sada ili šuti zauvijek :)

Bernard T.

Ne zaboravi, gledajući iz perspetkive statistike - kod web statističkih skripti ustaljen je pojam hits, te je views = hits ...
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

gog

Da, to sam i ja pomislio dok sam ovo pisao, no to baš i nije tako. Recimo ovako, jedan pageview sastoji se od puno hitova, glavna datoteka, svaka slika, te vanjska JS ili CSS datoteka radi jedan hit na serveru! U statistikama se pod hitovima računaju i datoteke!

View iliti Page View kako se koristi u statistika označava pregled jedne stranice, to što je ta stranica proizvela 30 hitova uopće nije bitno. Tako da view definitivno nije isto što i hit!

U ovom konkretnom slučaju radi se o pregledu teme koja obično, osim što ima više postova, za sobom povlači i desetke hitova na serveru...

Excalibur!


Bernard T.

Quote from: gog on September 08, 2006, 02:04:37 PM
Da, to sam i ja pomislio dok sam ovo pisao, no to baš i nije tako. Recimo ovako, jedan pageview sastoji se od puno hitova, glavna datoteka, svaka slika, te vanjska JS ili CSS datoteka radi jedan hit na serveru! U statistikama se pod hitovima računaju i datoteke!

View iliti Page View kako se koristi u statistika označava pregled jedne stranice, to što je ta stranica proizvela 30 hitova uopće nije bitno. Tako da view definitivno nije isto što i hit!

Sve što si rekao stoji, Page (View) u pravilu broji html datoteke i SS-skripte, a AWStats broji sve što nije upisano pod NotPageList (css js class gif jpg jpeg png bmp), no bitno je da se kod Page uzima u obzir neki timeout interval u kojem se više učitavanja iste datoteke neće brojati kao dodatni Page. Ja sam gore vukao paralelu kako SMF vrši brojenje, što se i podudara sa Hits/Files na dotičnu stranicu više nego sa Page jer broji koliko puta je učitana ista stranica, ali to nije ni bitno...

Slažem se da bi stvar trebala biti razumljiva svima pa može Pregleda ili Učitavanja (Učitano x puta)
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Excalibur!

Moram priznati da mi se termin "učitavanje" najviše sviđa, no to je moje subjektivno mišljenje.

gog

Quote from: Bernard T. on September 09, 2006, 02:41:23 AM
Sve što si rekao stoji, Page (View) u pravilu broji html datoteke i SS-skripte, a AWStats broji sve što nije upisano pod NotPageList (css js class gif jpg jpeg png bmp), no bitno je da se kod Page uzima u obzir neki timeout interval u kojem se više učitavanja iste datoteke neće brojati kao dodatni Page. Ja sam gore vukao paralelu kako SMF vrši brojenje, što se i podudara sa Hits/Files na dotičnu stranicu više nego sa Page jer broji koliko puta je učitana ista stranica, ali to nije ni bitno...

Slažem se da bi stvar trebala biti razumljiva svima pa može Pregleda ili Učitavanja (Učitano x puta)

Ovo sa "vremenskim intervalom" više ima veze sa razlikom između Hita i Visita. 1 visit može imati 1 hit na stranicu (ujedno i jedan page view), a može ih imati i puno više :) No dobro to sad nije bitno.

Nisam previše proučavao ponašanje SMF-o no po meni dotični counter ne bi trebao rasti refreshanjem stranice ukoliko u međuvremenu nije bilo promjena. No s obzirom da to zahtijeva dodatnu poslovnu logiku SMF aplikacije sumnjam da su to išli implementirati jer je ovaj naćin (uvijek dodavanje +1) puno efikasniji, ne utječe na čitavu priču previše, a samo bi opteretilo server dodatnim poslom.

Da skratimo, ja predlažem Pregled, pošto je učitavanje = loading, koji ja osobno više vežem uz učitavanjem aplikacija u memoriju prije izvršavanja.

Advertisement: