News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

TinyPortal v1.0 Beta 4

Started by bbTURK, February 20, 2009, 05:05:30 PM

Previous topic - Next topic

bbTURK

Mod: TinyPortal
Yazan: Bloc
URL: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=97
Türkçesi: Mod kurulumundan sonra çıkan listeden indirebilirsiniz.
Uyumluluk: SMF 1.0.* 1.1.*

TP 1.0 Beta 4 yayınlandı. Yeni betada önceki sürümde yer alan bir çok hata giderilmiş ve bir kaç değişiklik eklenmiş. Bu beta diğer sürümlere göre daha kararlı olmasına karşın sitelerinde kullanmak isteyenleri bir kez daha uyarıyoruz. Beta yazılımlar deneme aşamasındadır ve kullanılırken hatalarla karşılaşılabilinir.

Yeni kurulum için
Paketler>Paket Yükle ekranından Beta4 kurulum paketini yükleyip, sonraki ekranda paketi uygulayarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum sırasında herhangi bir hata ile karşılaşırsanız yada manuel kurulum yapmanız gerekiyorsa; kurulum paketi içinde yeralan kurulum yönergelereini izleyerek SMF dosyalarındaki değişikleri yapın, paket içeriğini smf dizininize atın ve tp_install.php dosyasınıda atıp çalıştırarak veritabanı tablolarını yükleyin. daha sonra bu dosyayı silebilirsiniz.

Güncellemeler için
Güncelleme için iki yol bulunmakta:

Önceki sürüm yüklüyken yeni kurulum yapar gibi yeni sürüm paketini yükleyip [güncelleme] linkine tıklayabilirsiniz. Güncelleme işleminden sonra eski paketi silebilirsiniz.

Ya da önceki sürümü kaldırıp sildikten sonra yeni sürümü yeni kurulum yapar gibi yükleyebilirsiniz. bu durumda bir veri kaybı yaşamazsınız. Blok, makale ve modül içerikleri kalacaktır.

TinyPortal.net'te yer alan konu için
Quote from: Bloc date=1243271511
We are happy to announce the release of TinyPortal v1.0 beta 4 for SMF 1.1.x where many bugs from the previous beta have been fixed. The main focus was getting rid of errors, in order to make the operation of TP better.

From the changelog:

- Editor was cleaning up inline styles and tag attributes. Fixed.
- HTML code was not converted back from entities.Fixed.
- Layout B was off in the calculations.
- Permission check for uploading files trapped the check for submitting articles.
- Saving article titles with single quotes caused errors in saving global_tags.
- rating downloads were allowed for guests.fixed.
- Moved selection of themes to theme-block-type.
- Errors in creating topics when uploading from DL manager.
- DL manager root categories did not follow custom sorting order.
- Added settings to change the type of wysiwyg editor for Downloads.
- Added option to turn block on and off in the block editing screen.
- Sitemap items were cleared out when custom menus changed.
- Showing linktree option for articles fetched wrong variable.
- CSS errors for IE6 in DL manager frontpage.
- TP assumed tp_news permission on non-admins, causing saving to fail.
- Print article rendered BBC articles wrong.
- BBC articles did not convert entities.
- Articles were not following options for frame/title/none visibility settings.
- Added taglinks in forum as well, adjustments on layout.
- Child categories were hidden if parent category was empty of articles. TP Admin.
- RSS block did not interpret image tag in RSS feeds properly.
- Wrong logic in frontpanel display routine.
- Printing PHP articles wasn't working.
- cleaned up the article layouts.
- posting screen preview hung because of added TP layers.
- textarea/form tags broke TP admin form tags.
- A extraneous comma was casing problems in IE when Mootools scrolling of shouts were selected.
- Added back old scroller code for Shoutbox.
- Removed the "more" smilies when in Post screen.
- Article array wasn't filled for main section of blocks.
- padding differences between panels corrected.
- Create new tags was not working from editing articles.
- Category of single page was not set, making it show layout options from frontpage instead.

To update from earlier versions or install fresh, simply upload the package and run it. In case you need to install manually, follow the instructions in the mod file for SMF files, upload files and upload+run tp_install.php to insert the database tables.

- You can also update your forum through the package manager, by adding the TP server in the list of servers there. Once added, you will see the 2 latest betas which you can download and install. The server adress to use is: http://www.tinyportal.net/tpmods.

Download:
http://www.tinyportal.net/index.php?action=tpmod;dl=item1101

Keen63

Guzel Hayirli ugurlu olsun :) Bi deniyelim .. Tessekurler
Yapim Asamasinda

Özgür

So Long

Keen63

Türkçesi: Mod kurulumundan sonra çıkan dil listesinden seçebilirsiniz.

Dil Listesi Hazirlanmis.. : )
Yapim Asamasinda

bbTURK

dil dosyaları için kurulum sonunda tinyportal.net sitesine yüklenmiş v1.0 dillerini gösteriyor. oradaki dil listesinden beta3 için olan türkçe dillerinden size uygun olanını indirin.
ancak kendi siteleirmde kurulumu yaptığımda dil dosyalarını hazırlamamıştık bu yüzden bu özelliği denemedim daha önce. ancak şimdi denediğimde Beta 3 Türkçe dosyalarını listede çıkmadığını gördüm sorunu tinyportal.net yöneticilerine ilettim. Beta2 dil dosyalarını eklerseniz bazı yerler boş çıkacaktır, o yüzden biraz bekleminiz tavsiye ederim.

Özgür

Ben türkçesi diyip de altta paket veya mesajda link görmeyince şaşırdım bir an :)
So Long

bbTURK

:) sanırım ilerde dil dosyaları dışında tp modülleri ve blok yazılımcıklarıda tp.netten aynı şekilde çekilecek. bloc ve ekibi değişik şeyler deniyorlar.

nhnxnhn

Bir de smf sürüm yükseltme gibi sürümü yükseltilebilse... Her seferinde sıfırdan mı kurucaz bunu yeni çıkanlar için, kullandığımız tema 1.0 uyumlu oluyor , nasıl geçicez üst sürümlere tema değişmeden, bunla ilgili döküman aradm ama bulamadım ilginç :S

bbTURK

tp 0.9.8 önceki sürümler için temalarda değişiklik yapmak gerekiyor. sonraki sürümlerde yani tp 1.0 betalarında böyle bir şey gerekmiyor. tp 1.0 beta 1, beta2, beta3 ve hatta çıkacak sürüm tp beta4 te normal smf temalarını kullanıyorsun. bir tek forum butonu eklemek gerekiyor. onun nasıl yapılacağıda burada yada herhangi bir smf destek sitesinde yazıyor.

ayrıca öneriniz gerçekten istenen bir şey. dediğiniz gibi sürüm yükseltme tinyportal.net te dile getirilmişti. yapılıp yapılmayacağı yine tp.net ekibine ve özellikle bloca kalmış bir olay malesef.

bbTURK

Beta4 geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Ayrıca TP 1.0 Beta4 yayınlanmasıyla birlikte TP2.0 Beta1i denemeye başladık. TP2.0nin 2009 içinde yayınlanacağı tahmin ediliyor.

~WannaBeDie

Güzel haber :)Bir an önce şu betalardan kurtulsak :(
Temmuz ayında yeni temalar tasarlamak istiyorum :) Var mı aklında hoş tasarımlar olan?Fikir verebilecek olan ? :)

NAVDIR

selam
SMF 1.1.9 | SMF
TinyPortal  v1.0.4

tiny portalı kurdum ve kullanıyorum gerçekten çok güzel ama birsorunum var.. portala eklenen makaleler ön sayfada belli bir adet gösteriliyor atıyorum 6 ayarlandı altıdan sonra eklenecek olan makaleler ikinci sayfaya geçmesi gerekiyor ben ön sayfada ikinci sayfaya geçiş linkini nasıl ekleyeceğim bulamadım yani 5 sayfalık makalem varsa ana sayfanın altında 1 2 3 4 5 vs linkleri gösterecek şekilde nasıl ayarlayacağım... tşk..

bbTURK

Quote from: WannaBeDie on June 21, 2009, 04:04:29 AM
Güzel haber :)Bir an önce şu betalardan kurtulsak :(
valla bende bir an önce stabil bir tp 1.0 istiyorum ama henüz birşey belirtmedi bloc.

Quote from: NAVDIR on July 13, 2009, 05:46:19 PM
selam
SMF 1.1.9 | SMF
TinyPortal  v1.0.4

tiny portalı kurdum ve kullanıyorum gerçekten çok güzel ama birsorunum var.. portala eklenen makaleler ön sayfada belli bir adet gösteriliyor atıyorum 6 ayarlandı altıdan sonra eklenecek olan makaleler ikinci sayfaya geçmesi gerekiyor ben ön sayfada ikinci sayfaya geçiş linkini nasıl ekleyeceğim bulamadım yani 5 sayfalık makalem varsa ana sayfanın altında 1 2 3 4 5 vs linkleri gösterecek şekilde nasıl ayarlayacağım... tşk..
tinyportal-tr.net te soruyu soran sen miydin bilmiyorum ama ön sayfa seçenekleriyle biraz oyna istersen. bazı seçeneklerde sayfa numaraları yok.

agguvenligi

Teşekkürler hocam en kısa sürede deneyeceğim .
Gerçeği aramak onu bulmaktan daha kıymetlidir...

Özgür

bbTurk benim merak ettiğim birşey var. Bu betaların sıralaması nedir? Yani Beta 4 beta 5ten sonra çıkmış nasıl oluyor ki bu? Geçenlerde tinyportal kullanan bir sitemde güncelleme yapacaktım kafam karıştı.
So Long

bbTURK

beta 5 çıkmadı ancak ilk betalarda sanırım isimlendirmede hata yapıldı ve iç sürüm yazıldı. sonradan bu düzeltildi ancak hala ilk betalar yüzünden böyle karışıklıklar oluyor.
tam olarak tp 1.0 sürümleri.
1.0.5 beta 1
1.0.6 beta 2
1.0 beta 3
1.0 beta 4

Advertisement: