News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Problem nakon prebacivanja na novi server

Started by celo43, September 17, 2006, 01:48:40 PM

Previous topic - Next topic

celo43

Nakon prebacivanja ne mogu se logovati pise prekoracen broj pokusaja prijave i ne ucitava temu iako je put ispravan i sve...

url foruma: http://www.jedinstvo.org/forum

celo43

nece da nikog loguje te takodjer ne salje dobre mailove za aktivaciju zaboravljenu lozinku i sl...

Bernard T.

Ta greška javlja se nakon što X puta krivo uneseš krivi password (X je broj koji je postavljen u administraciji foruma).

Otvori bazu u phpMyAdminu i provjeri da li u tabeli smf_members tvoj korisnik ima pod ID_GROUP vrijednost 1? Ako nema postavi je.

Ako ne radi funkcija slanja nove lozinke koju si zaboravio alternativa je da se registriraš kao novi korisnik (ako to radi) i postaviš na novog korisnika ID_GROUP=1 kao u gornjem primjeru.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

celo43

ne radi opet (P.S a bilo je postavljeno ID GROUP 1)

celo43

evo kad sam reg. novog clana radi a sad je problem sto bi trebao svima stavit nove lozinke :?

a evo greske koja me dugo muci naime ovo je mail za zaboravljenu lozinku

X-Mailer: SMF

Content-Type: text/plain; charset=UTF-8

Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Po=C5=A1tovanje celo43,



Ova email poruka je poslana zbog opcije 'zaboravljena lozinka' uklju=C4=8Dene za va=C5=A1 korisni=C4=8Dki ra=C4=8Dun. Nova lozinka se postavlja klikom na prilo=C5=BEeni link:



http://www.jedinstvo.org/forum/index.php=3Faction=3Dreminder;sa=3Dsetpassword;u=3D2;code=xxxxxxxxxxxx



Bernard T.

problem je zbog UTF8 jezične datoteke. Je li ti cijeli forum na UTF8?
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

celo43


Bernard T.

://#  Orion | Federation Servers | Info Sector


Bernard T.

Ako ne znaš pretpostavljam da nije.  :P

Održavanje > Održavanje foruma > Pretvorba baze i podataka u UTF-8
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector


Bernard T.

Koji verziju imaš? Ja cijelo vrijeme pretpostavljam RC3!

Ako nije RC3 onda imaš krivi jezični file, prije RC3 nije postojala podrška za UTF-8.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector


Bernard T.

://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

celo43

evo sad sam updateovo server (mysql i php) i sad se vidi ta opcija izvrsio sam je i opet isti problem :?

Excalibur!

Problem kod prebacivanja na UTF-8 iz backenda SMF-a jest i taj što ne podržava konvertiranje iz Windows-1250 (Pretvorba iz Windows-1250 u UTF-8 nije podržana.)

Bernard T.

#16
Quote from: Excalibur! on October 04, 2006, 05:07:32 AM
Problem kod prebacivanja na UTF-8 iz backenda SMF-a jest i taj što ne podržava konvertiranje iz Windows-1250 (Pretvorba iz Windows-1250 u UTF-8 nije podržana.)


Tako je, to je još jedan od nedostataka Win1250 kodne stranice, zato smo i prebacili novi prijevod na ISO-8859-2 da ne bi bilo problema :'(

Konverzija bi se morala raditi ručno putem querya kroz phpMyAdmin ili search-replace na dumpu... Za sad bi velikim forumima preporučio ostanak na UTF-8 ili prelazak tek kod novih instalacija.

://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Excalibur!

Hmm, moj odabir Windows-1250 sastoji se samo u editiranju index.php stranice što se lako promijeni jedina bitna stvar je promijeniti i bazu...

Bernard T.

Quote from: Excalibur! on October 04, 2006, 10:20:09 AM
... jedina bitna stvar je promijeniti i bazu...

baš o tome i pričam, tu je igrarija
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Advertisement: