Problem nakon prebacivanja na novi server

Started by celo43, September 17, 2006, 01:48:40 PM

Previous topic - Next topic

celo43

Nakon prebacivanja ne mogu se logovati pise prekoracen broj pokusaja prijave i ne ucitava temu iako je put ispravan i sve...

url foruma: http://www.jedinstvo.org/forum

celo43

nece da nikog loguje te takodjer ne salje dobre mailove za aktivaciju zaboravljenu lozinku i sl...

Bernard T.

Ta greška javlja se nakon što X puta krivo uneseš krivi password (X je broj koji je postavljen u administraciji foruma).

Otvori bazu u phpMyAdminu i provjeri da li u tabeli smf_members tvoj korisnik ima pod ID_GROUP vrijednost 1? Ako nema postavi je.

Ako ne radi funkcija slanja nove lozinke koju si zaboravio alternativa je da se registriraš kao novi korisnik (ako to radi) i postaviš na novog korisnika ID_GROUP=1 kao u gornjem primjeru.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

celo43

ne radi opet (P.S a bilo je postavljeno ID GROUP 1)

celo43

evo kad sam reg. novog clana radi a sad je problem sto bi trebao svima stavit nove lozinke :?

a evo greske koja me dugo muci naime ovo je mail za zaboravljenu lozinku

X-Mailer: SMF

Content-Type: text/plain; charset=UTF-8

Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Po=C5=A1tovanje celo43,



Ova email poruka je poslana zbog opcije 'zaboravljena lozinka' uklju=C4=8Dene za va=C5=A1 korisni=C4=8Dki ra=C4=8Dun. Nova lozinka se postavlja klikom na prilo=C5=BEeni link:



http://www.jedinstvo.org/forum/index.php=3Faction=3Dreminder;sa=3Dsetpassword;u=3D2;code=xxxxxxxxxxxx



Bernard T.

problem je zbog UTF8 jezične datoteke. Je li ti cijeli forum na UTF8?
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

celo43


Bernard T.

://#  Orion | Federation Servers | Info Sector


Bernard T.

Ako ne znaš pretpostavljam da nije.  :P

Održavanje > Održavanje foruma > Pretvorba baze i podataka u UTF-8
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector


Bernard T.

Koji verziju imaš? Ja cijelo vrijeme pretpostavljam RC3!

Ako nije RC3 onda imaš krivi jezični file, prije RC3 nije postojala podrška za UTF-8.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector


Bernard T.

://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

celo43

evo sad sam updateovo server (mysql i php) i sad se vidi ta opcija izvrsio sam je i opet isti problem :?

Excalibur!

Problem kod prebacivanja na UTF-8 iz backenda SMF-a jest i taj što ne podržava konvertiranje iz Windows-1250 (Pretvorba iz Windows-1250 u UTF-8 nije podržana.)

Bernard T.

#16
Quote from: Excalibur! on October 04, 2006, 05:07:32 AM
Problem kod prebacivanja na UTF-8 iz backenda SMF-a jest i taj što ne podržava konvertiranje iz Windows-1250 (Pretvorba iz Windows-1250 u UTF-8 nije podržana.)


Tako je, to je još jedan od nedostataka Win1250 kodne stranice, zato smo i prebacili novi prijevod na ISO-8859-2 da ne bi bilo problema :'(

Konverzija bi se morala raditi ručno putem querya kroz phpMyAdmin ili search-replace na dumpu... Za sad bi velikim forumima preporučio ostanak na UTF-8 ili prelazak tek kod novih instalacija.

://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Excalibur!

Hmm, moj odabir Windows-1250 sastoji se samo u editiranju index.php stranice što se lako promijeni jedina bitna stvar je promijeniti i bazu...

Bernard T.

Quote from: Excalibur! on October 04, 2006, 10:20:09 AM
... jedina bitna stvar je promijeniti i bazu...

baš o tome i pričam, tu je igrarija
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Advertisement: