SMF'de konu başlıklarını keywords'da gösterme

Started by SacmaliK, September 28, 2006, 12:43:53 PM

Previous topic - Next topic

serafettindincer

bütün bu meta ları index.template içinemi atıyoruz bunları ?

<META NAME="googlebot" CONTENT="index, follow">
<meta name="robots" content="all">
<META NAME="robots" CONTENT="index, follow">
<META NAME="REVISIT-AFTER" CONTENT="1 Days">

arkadaşlar bu tagları ekledim birde foruma arşiv nasıl kurucam vede sitemap google tanıttım her hafta yeniden sitemap alıp siteme atmammı gerek

sivilce

Quote from: serafettindincer on May 13, 2007, 04:08:42 PM
bütün bu meta ları index.template içinemi atıyoruz bunları ?

arkadaşlar bu tagları ekledim birde foruma arşiv nasıl kurucam vede sitemap google tanıttım her hafta yeniden sitemap alıp siteme atmammı gerek

dostum bu kodları index.template.php de <meta= diye başlayan yerdeki metaların arasına koyacaksın.
örn:
<meta=................................................../>
<meta=................................................./>
KODLARI BURAYA YAZACAKSIN
<meta=................................................../>
<meta=.................................................../>

edit:
sırası önemli değildir.

serafettindincer

google kaç günde indexler sitemi sitemap programla daha önceden yapmıştım 2 gün oldu sitemap yapalı sizin dediklerinizide dün gece yaptım ne kadar sürer indexlenmesi

izmirli_

Quote from: serafettindincer on May 14, 2007, 09:41:16 AM
google kaç günde indexler sitemi sitemap programla daha önceden yapmıştım 2 gün oldu sitemap yapalı sizin dediklerinizide dün gece yaptım ne kadar sürer indexlenmesi

biraz beklemen gerekir birde link değişimi yaptınmı indexlenme süresi kısalabilir...

serafettindincer

2 tane yaptım link değişimi daha fazla olursa faydası ne oluyor link değişiminin ?

metalarıda böyle yaptım doğrumu ?

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=', $context['character_set'], '" />
<meta name="description" content="', $context['page_title'], '" />
        <meta name="keywords" content="'.$keywords_.'" />
<meta name="keywords" content="PHP, MySQL, bulletin, board, free, open, source, smf, simple, machines, forum" />

izmirli_

Quote from: serafettindincer on May 14, 2007, 04:28:16 PM
2 tane yaptım link değişimi daha fazla olursa faydası ne oluyor link değişiminin ?

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=', $context['character_set'], '" />
<meta name="keywords" content="PHP, MySQL, bulletin, board, free, open, source, smf, simple, machines, forum" />

Link Değişimi Yaptınmı Sitene Google un Farklı Arama Motorları Gelecektir :) Yani Daha Fazla Arama Motoru

serafettindincer

yaseen

sarılıp öpesim geldi süper bi çalışma, hele benim gibi bir acemi icin :) cok tşkler. Bence sabitlenmesi gereken bir konu.

DuygusaL

Quote from: serafettindincer on May 14, 2007, 04:28:16 PM

Nekadar çok link değişimi yaparsan okadar çok backlink kasarsın pagerank olayında yardımcı olur,googlede üst sıralara çıkarsın,google botları sitene daha çok sık uğrar vs.

izmirli_

Duygusal içeriği unutmamak gerekir...Her şey link değişimi değil

suskunuz.com

Quote from: SacmaliK on September 28, 2006, 12:43:53 PM
dosyalarınıda forum dizinine upload edin sonra ana sayfanıza hxxp:siteniz.com/arsiv.html [nonactive] ve hxxp:siteniz.com/sitemap/ [nonactive] diye link verin hepsi bu

umarım herkesin işine yarar saygılar..

işte ben burasını yapamadım arkadaşım
yardımcı olabilirmisiniz acaba

serafettindincer

arşivi şimdi kurdum çalıştı ama konu başlıklarını arşivde gösteriyor ama tıklayınca sayfa bulunamadı diyor nasıl düzelticem bunu yardım

Efsane - Yorumcuyuz.NET

Saolasın kardeş çok iyi oldu bu anlatım.

Buda benden olsun ;

Robot meta tagı aramamotorlarına sayfanın nasıl indexleneceğini bildirir. Bu tag kullanılarak sayfanın indexlenip indexlenmeyeceğini veya hangi sayfaların indexleceği bildirilebilir. Butaga göre aramamotorları sayfanın nasıl indexleneceğini belirler. Alabileceği değerler noindex, index, nofollow, follow olabilir. Noindex ile sayfa indexlenmez, index kullanıldığında sayfa indexlenir, nofollow değeri sayfadan başka sayfaların indexlenmesini engeller, follow ise sayfa ile birlikte diğer sayfalarında indexlenmesi sağlanabilir.
Kullanımı

<META NAME="Robot" CONTETN="index,follow">

nsync

$stop_words=  array("I "," a "," about "," an "," are "," as "," at "," be "," by "," com "," de "," en "," for "," from "," how ","How "," in "," is"," it "," la "," of "," on "," or ","Or "," that "," the ","The "," this "," to "," was "," what "," when "," where "," who ","Who "," will "," with "," und "," the "," www ","!",".","?","=","-");
        $keywords_ = str_replace($stop_words," ",$context['page_title']);
        $keywords_ =  preg_replace ( "/\s\s+/" , " " , $keywords_);
        $keywords_ = str_replace(" ",", ",trim($keywords_));

Benim sormak istediğim şu; kodun içinde ingilizce olaak görünen cümle veya kelime ekleri mevcut. biz bunları türkçeleştirsek daha iyi olmazmı ? illa BEN yerine I ımı kullanmalıyız ?

SacmaliK

My Mods
Veoh Bbc Tag:here
Topic get Keywords:here
...

kadir21

SELAM KARDEŞLERİM

gerçekten açık yazılmış ancak metalrın arasına yerletşrin kısmını anlamadım yardımcı olurmusunuz. :-[ :-[

SacmaliK

index.template.php içinde meta taglar var

Code (bunu bulup sil yerine benim vermiş olduğum kodu ekle) Select

My Mods
Veoh Bbc Tag:here
Topic get Keywords:here
...

serafettindincer

ben arşivi kurdum ama hata var konu başlıklarını gösteriyor ama konulara tıklayınca sayfa gitmiyor hata veriyor nasıl düzeltice bu sorunu hostum windows

izmirli_

Quote from: serafettindincer on May 20, 2007, 10:27:00 AM
ben arşivi kurdum ama hata var konu başlıklarını gösteriyor ama konulara tıklayınca sayfa gitmiyor hata veriyor nasıl düzeltice bu sorunu hostum windows

Windows hostların çoğunda bu özellik çalışmaz...

SerMimar

windows hostların çoğunda değil hiç birinde çalışmaz....

Advertisement: