Kako nekom dozvoliti da bude moderator neke teme

Started by vejin, October 01, 2006, 04:42:01 PM

Previous topic - Next topic

vejin

Da bi neko dobio ovlascenja da bude moderator neophodno je da se njegov nick upise na stranici gde se vrsi modifikacija rubrike "Manage Boards and Categories" to jeste gde se vrsi modifikacija rubrike za koju se odredjuje moderator.

vejin

ovo ja jesam uradio ali se coveku nisu pojavile stvari koje sam ja dozvolio. Ali kada ja otvorim podesavanja u njegovom profilu imam opciju da ga dodam kao administratora ili globalnog moderatora. Kako da taj spisak prosirim za obicnog moderatora.

MarkoWeb

spisak nikako ne mozes prosititi... tj. mozes ali ne za grupu koju ti oces, moderatora mozes dodati samo onako kako si u prvom postu objasnio sam sebi i nikako vise

vejin

Znam da dozvola za mopderatora vazi samo za forum na kome se dozvoli ali ovaj clan toga uopste nema. Da nije neki bug.

MarkoWeb

http://zanimljiv.org.yu/forum/index.php?PHPSESSID=c4b245db3fb570147413c61a681da2cc&topic=39.0

eto ti u toj temi, lepo pise da je neki pikeman moderator, e sad zavisi sta ti podrazumevas pod ti.
Tacnije sta ocekujes da neko sa "titulom" moderator moze da radi, imas u podesavanjima dozvola za korisnicke grupe, nadji tu moderatora i dozvoli mu, zabrani sta mislis da treba da rdi obnosno ne treba

vejin

Pa moja najveca muka i jeste u tome sto sam ja u podesavanju dozvola sve dozvolio za moderatora, medjutim pikeman i dalje ima ovlascenja kao obican clan

MarkoWeb


vejin

Najverovatnije, anemam znanja da rucno rešim ovaj problem. Tako da će tako ostati dok nenaučim PHP.

MarkoWeb

probaj da ubacis display.template.php preko tog vec postojaceg. pa ako radi onda si ga ti zajebo...

Pedja

Reci korsiniku da ode u svoj profil i ukljuci prikazivenja moderaorskih opcija. Po default-u su iskjucene.

vejin

Ako si mislio na primary membergroup to je prebaceno na global moberator

display.template.php agde da nadjem ovo daje ispravno

MarkoWeb


vejin

Predlozio si da ubacim display.template.php preko postojeceg, ali ja kod sebe nemam verziju foruma pa me \interesuje dali ima to da se skine negde posebno

MarkoWeb

Brate, da ti to batalis, ocigledno da ti ne ide lepo ti pise verzija... Powered by SMF 1.0.8.
A i kada si skidao forum, da bi ga instalirao valjda si bacio pogled na verziju...

a i neverujem da je do tog fajla posto ti imas drugu temu, ne default...
skini ti backup foruma, instaliraj forum ponovo i vrati backup...

evo ti link za download:
http://www.simplemachines.org/download/index.php?thanks;filename=smf_1-0-8_install.zip

vejin

Danas su dozvole za moderatora iznenada proradile,a nisam nista dirao.
:D

doktorrr

Kod mene se dešava ista stvar. Dakle,sve sam uradio po uputstvima. Dao sam funkcije urednika preko manage board and categories ,dao sam im funkcije i preko profila korisnika,ali urednici ne mogu mijenjaju poruke,spajaju teme itd. Ti paneli im se uopšte ne pojavljuju kada uđu na forum za koji su zaduženi. Ima li neko rješenje?

Advertisement: