Instalacija SMF - Potrebna pomoc

Started by srdjan, June 22, 2006, 02:08:23 PM

Previous topic - Next topic

srdjan

Znam da ce da vam se digne kosa na glavi, ali zapelo je na samom startu. Uploud-ovao sam fajlove na mojdomen/forum/ (loopia mi je hosting provajder) i pokusao da pokrenem install.php i nista, corak. Imam MySQL bazu, server podrzava PHP, ali nista.

E sad, vidim da je neophodno modifikovati Setings.php i Setings_bak.php ali pojma nemam sta treba modifikovati.

Jednom sam vec postavljao SMF na nekom besplatnom hostingu i sve je radilo kako treba, a ne secam se da sam modifikovao ove fajlove. Samo sam aploudovao fajlove, pokrenuo install.php, uneo trazene podatke, obrisao install.php i to je bilo to.

Svaka pomoc dobrodosla. Unapred hvala.

mariopazi

otvoriti bazu i dati joj usera...

dopustenja foldera stavi koja trazi smf  ..

ostalo je samo instalacija

vejin


MarkoWeb

smf ne trazi menjanje kako ti kazes "dopustenja" instalira se krajnje jednostavno ukucas mojdomen/forum/install.php i upisujes sta se trazi...

mariopazi

Quote from: Marko88 on October 05, 2006, 04:47:42 PM
smf ne trazi menjanje kako ti kazes "dopustenja" instalira se krajnje jednostavno ukucas mojdomen/forum/install.php i upisujes sta se trazi...


dopustenja- permision je potrebno nekad promijeniti(ukoliko su u crvenom-a zna se desiti) sve zavisi od servera...
covjek kaze da ne ide instal.php znaci negdje ima kvaka - ali to je bilo 23.06.2006 tako da je definitivno i nebitno sada........

ps . nisam jednom instairao smf i samo na jednom serveru

Advertisement: