News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Puno Pitanja molim vas pomognite!

Started by bigi_18, October 15, 2006, 03:40:53 AM

Previous topic - Next topic

bigi_18

Znači kako da stavim podgrupe probao sam dirat ali neide,Dali se mogu smajlići stavit u naziv novog topica,Kako zaključat podforum,Kako dati ban samo na jednom podforumu,i kako da uključim karmu da je drugi korisnici mogu davat drugima????

Ljudi molim vas,stvarno mi je Hitno!

markonio

Ja koristim engleski jezik, ali valjda ti to neće biti problem.

U Administraciji odeš na "Membergroups" i dobiješ popis grupa. Gore imaš "Edit Membergroups" "Add Membergroups" i "Settings". Klikneš na "Add Membergroups" i otvori ti se forma za kreiranje grupa. Prvo, staviš naziv grupe. Ako želiš da ti je grupa prema broju postova, staviš kvačicu u prozorčić u drugom redu, a u trečem staviš broj postova koje treba ispuniti da bi se član dodao u tu grupu. Još označiš kojim pdf-ovima ta grupa ima pristup i to je to. Ako nisi stavio grupu po broju postova, člana dodaješ u tu grupu tako da klikneš na njegov profil pa na "Account Related Settings". Tamo ćeš nači dvije stavke, "Primary Membergroup" i "Additional Membergroups", pomoču kojih možeš dodavat grupe. Ako ga dodaš koristeći prvu opciju, ispod njegovog imena će se pokazat ime njegove grupe. Ako odabereš drugu opciju, ime mu se neće vidjet. Ja sam drugu opciju iskoristio za jednog Global Moderatora kojeg nitko ne vidi i nezna da je na toj funkciji.

Ja nisam uspio staviti smajlić u naziv topica, pa se vjerojatno to ni nemože.

Na dnu svakog topica imaš opcije za rad s tim topicom. Redom: "Move Topic" "Remova Topic" "Lock Topic" "Set Topic Sticky" "Merge Topics" "Link To Calendar". Tebe zanima ova boldana opcija. Također, tu opciju dobivaš i prilikom odgovora na topicu, tako što klikneš na "Additional Options..."

Mislim da je nemoguće dati ban na samo jedan pdf... Ali možeš iskoristit grupe za zabranu pristupa jednom pdf-u. Nije elegantno kao dati ban, ali može poslužiti svrsi.

U Administraciji odeš na "Features and Options" i gore imaš "Basic Features" "Layout and Options" "Karma"
Klikneš na "Karma" i prva opcija ti određuje hoće li karma biti uključena ili iskljućena.

Nadam se da sam bar djelomično pomogao...

bigi_18

ali ja sam mislio zaključat pod forum ne topice u njemu,znači kompletno cijeli podforum zaključat! A za grupe te nisam skužio: Ja hoću da budu npr. Podforum Vijesti i da za taj podforum bude pod grupa npr.Big Broher kao na slici?? Jeli to moguće?


bigi_18

ej molim vas HItno JE! Kako da zaključam određeni podforum da nitko nemože pisat niti otvarat teme osim administrator???

markonio

Prvo pitanje: Administracija, pa zatim Board. Klikni na Modify i pronađi "Board access". Imaš opcije za zabranu anketa, samo odgovarat (nema otvaranja topica) i samo čitanje postova. Označiš šta želiš!

Drugo pitanje: Administracija, pa zatim Board. Klikni na Modify i pronađi "Order". Iz padajučeg izbornika odaberi "Child of..." i iz padajučeg izbornika ispod, odaberi podforum u kojem želiš da ti taj podforum bude kao podgrupa.

Sorry, pošto koristim englesku verziju, nisam znao da je Child Board prevedeno kao podgrupa...

bigi_18

a šta tebi piše za Karma Dolje i Karma Gore?  može jedan print scren kako ti izgleda karma podešena u admin. panelu??

markonio

OK. Evo ti scren iako ne vidim šta ti tu nije jasno.


Malo objašnjenje: applaud povečava karmu za jedan, a smite je smanjuje za jedan!


bigi_18

kako da sredim da i drugi članovi mogu stavljat adminu  i drugim članovima karmu, jer ja admin to mogu a drugi nemogu???

HITNO!!!

markonio

Odgovor na gornji post: Napravi novi board i u opis boarda stavi link!

Odgovor na donji post: Sada ti meni daj link do foruma i scren, kao što sam ja tebi dao!


Advertisement: