RC2 -> RC3 sonrası "document.forms.postmodify..." hatası [Çözüldü Gibi]

Started by TeYLoFoRuM.CoM, October 25, 2006, 11:54:26 AM

Previous topic - Next topic

Harzem

NoPasaran

kralkartal.net SMF 2.0.8

delidoluForum

yok öle yapma sıfırdan kurma update et siteni bu sefer tümden gider mider forumun...

SacmaliK

Bu sorun ben RC3 e geçince çıktı değil yeni dosyaları kurmak veritabanını yeniden kurdum ama nafile hatta konu bile açmıştım tek bi cvp veren olmadı :)

My Mods
Veoh Bbc Tag:here
Topic get Keywords:here
...

SacmaliK

Quote from: scanzone on November 11, 2006, 04:16:40 AM
Quote from: onlinecihan on October 25, 2006, 12:21:26 PM
Hayır Çözülmüyor ! Bütün Modları Sildim Sitede tekrar denedim yine aynı sayfada hata var değişmedi  :-[

En iyisi Veritabanını yedek al. Siteyi sıfırdan kur. Sonra veritabanını yükle. (MOdlar gider ama konular, mesajlar, üyeler kalır)

dostum sen bu söylediğinin en alasını yap gene değişen bişi olmaz rc3 e upgrade yapanların çoğunda bu sorun var senin tavsiye ettiğin şey defalarca çeşitli şekillerde denendi sonuç yok :)

My Mods
...

KraL

Bende Kaç Defa Yeniden Kurulum Yaptım Sorun Devam Edior.. Hayattan Bıktırdı :)

SacmaliK

Quote from: KRaL on November 11, 2006, 04:27:29 AM
Bende Kaç Defa Yeniden Kurulum Yaptım Sorun Devam Edior.. Hayattan Bıktırdı :)

bende pes ettim artık kafam davul oldu hata nerde die araya araya upgrade yapatıktan sonra oluşan bi hata 2 aydır kimseden çıt çıkmadı bu konuda  :-\

My Mods
...

SacmaliK

Quote from: Lordreal on November 11, 2006, 04:29:28 AM
RC3 e geçenler icinde bende varım ama tek hata iLe karşıLaşmadım.. Sizlerinkinide anLamadım veriLen siteye qirdim konu açtım hiçbir sorun oLmadı .. hosttan kaynakLanıyor oLabiLir mi bu? :-\ Siz yedek alsanızda sıfırdan kurmayı deneseniz?

arkadaşım dalgamı geçiyosun ya bu dediğini yüzden fazla keredir denedim upgrade yaparken veritabanı bozuldu neyin yedeğini alacan?

My Mods
...

scanzone

Quote from: KRaL on November 11, 2006, 04:28:19 AM

En iyisi Veritabanını yedek al. Siteyi sıfırdan kur. Sonra veritabanını yükle. (MOdlar gider ama konular, mesajlar, üyeler kalır)
Denendi Sorun Çözülmüor...
[/quote]

Valla benim si,temde sorun çıktığında (ki iki kere çıktı) böyle yaptım site yeniden dirilmişti. Yardım edemediğim için kusura bakmayın çok bilgim yok

ahmetarig

Arkadaşlar bu sorun bence rc2 de bir mod tarafından oluşturulan veritabanı tablosundan kaynaklanıyo. Mesala bende sbox yüklüydü rc3 e geçtiğimde modu bir türlü yükleyemiyordum veritabanı hatası veriyordu sbox tablosunu sildim ve tekrar yükledim çalıştı. Sizin sorunda böle bişey olabilir. Phpmyadminden modların oluşturduğu tabloları silmeyi deneyin. ;)

TeYLoFoRuM.CoM

YOK SORUN YİNE ÇÖZÜLMEDİ YENİDEN KURDUM AMA HALEN AYNI

ahmetarig

Quote from: onlinecihan on November 11, 2006, 06:04:30 AM
YOK SORUN YİNE ÇÖZÜLMEDİ YENİDEN KURDUM AMA HALEN AYNI

istediğin kadar yeniden kur veritabanı hep aynı değişmiyor. rc 2 de yüklediğin tüm modların tablolarını sil.

KraL

Sildim Denendi ahmetarig  gereksiz tabloları sildim aynı deişen bişey olmuyor

4LP3RUZ1

Quote from: SacmaliK on November 11, 2006, 04:30:35 AM
bende pes ettim artık kafam davul oldu hata nerde die araya araya upgrade yapatıktan sonra oluşan bi hata 2 aydır kimseden çıt çıkmadı bu konuda  :-\

arkadaşım, kimseden çıt çıkmadı çünkü çok mantıksız bir durum var ortada.

1) Birçok RC3 foruma girip kullandım, hiçbirinde bu sorunla karşılaşmadım
2) Bahsedilen foruma girip ardı ardına bir sürü konu açtım (test bölümünde tabi ki! :D), farklı tarayıcılar vs ile, yine birşey olmadı
3) Birşey yok, topunuz yalancısınız, deermişim :) ama ortada birşey olduğu belli. Ancak bu şekilde çözmemiz mümkün değil. Daha fazla detay lazım.

Kullandığınız Java VM, tarayıcı sürümü, apache sürümü, phpinfo() vs.. gibi olabildiğince detay verin ki bizde hangi kombinasyonların, ne problemi yarattığını bulalım.
Frozen frogs are back :(

KraL

Sürüm bilgileri:
Forum sürümü: SMF 1.1 RC3 (daha fazla detay)
Güncel SMF Sürümü: SMF 1.1 RC3
PHP sürümü: 4.4.4
MySQL sürümü: 4.0.26-standard
Sunucu sürümü: Powered by vit.com.tr
GD sürümü: bundled (2.0.28 compatible)
eAccelerator: 0.9.5-rc1

Alperuzi Bunlar Yeterlimi :D

HemalHemsat reklamı vardı kaldırdım ölede deniyim bakıyım ne olcak hata alcakmııym

SacmaliK

Quote from: alperuzi on November 11, 2006, 11:46:00 AM
Quote from: SacmaliK on November 11, 2006, 04:30:35 AM
bende pes ettim artık kafam davul oldu hata nerde die araya araya upgrade yapatıktan sonra oluşan bi hata 2 aydır kimseden çıt çıkmadı bu konuda  :-\

arkadaşım, kimseden çıt çıkmadı çünkü çok mantıksız bir durum var ortada.

1) Birçok RC3 foruma girip kullandım, hiçbirinde bu sorunla karşılaşmadım
2) Bahsedilen foruma girip ardı ardına bir sürü konu açtım (test bölümünde tabi ki! :D), farklı tarayıcılar vs ile, yine birşey olmadı
3) Birşey yok, topunuz yalancısınız, deermişim :) ama ortada birşey olduğu belli. Ancak bu şekilde çözmemiz mümkün değil. Daha fazla detay lazım.

Kullandığınız Java VM, tarayıcı sürümü, apache sürümü, phpinfo() vs.. gibi olabildiğince detay verin ki bizde hangi kombinasyonların, ne problemi yarattığını bulalım.

her türlü tarayıcı ve pcde aynı sorun oluşuyor die açık açık belirtmiştim

internet Explorer 6.0

internet Explorer 7.0

ve diğer tarayıcılardada aynı sorun mesaj yollarken oluşuyor

daha önce defalarca sölediğim gibi RC3 e upgrade yaptıktan sonra böyle bir sorun oluştu yüzlerce kez yeniden kurduğum halde forumu değişen bişi olmadı aynı hata halen mevcut daha önce kullandığım gibi halen MySQL sürümüm 4.1.20 PHP version 4.3.4

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=117659.0

Test User: test
Password: test

http://www.bisohbet.com/form/index.php

denemek bedawa :)

My Mods
...

4LP3RUZ1

Önce Yedek Alın!
Post.template.php dosyasının 150-161 satırları civarında bulunan

saveEntities() fonksiyonunu aşağıdaki ile değiştirin, bakalım nolacak:
// A function needed to discern HTML entities from non-western characters.
echo '
function saveEntities()
{
  var textFields = ["subject", "message", "guestname", "evtitle", "question"];
for (i in textFields)
     if (document.forms.postmodify.elements[textFields[i]])
     document.forms.postmodify[textFields[i]].value = document.forms.postmodify[textFields[i]].value.replace(/&#/g, "&#");
for (var i = document.forms.postmodify.elements.length - 1; i >= 0; i--)
     if (document.forms.postmodify.elements[i].name.indexOf("options") == 0)
     document.forms.postmodify.elements[i].value = document.forms.postmodify.elements[i].value.replace(/&#/g, "&#");
}';

SacmaliK

alperuzi ne diim ben sana yaa :)
aylarca kafa patlattırdın bize allam yarebbim yaw
eline koluna yüreğine sağlık sorunsuz çalıştı  ;)

My Mods
...

4LP3RUZ1

bana değil, dev'lere teşekkür et :)
daha önce bu sorun yazılmış ve dev'ler tarafından çözülmüş.

Yalnız anladığım kadarı ile bu kod bir sorun daha getiriyormuş, bir de AJAX yükleniyor yazılarına bozabiliyormuş. Biraz derleyip toparlayacağım bu konuyu, değişiklikten sonra başka hatalar olursa buraya yazın.

Advertisement: