News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Problem s prikazom hrvatskih znakova

Started by d-_-b, November 07, 2006, 01:47:13 PM

Previous topic - Next topic

d-_-b

Ukratko - joomla, smf 1.1 rc3 i oficijalni 1.1.6 joomla smf bridge. totalni raspad sistema !! >:( jedva sam vratio joomlu na početno stanje (uz neke još tekuće probleme), a forum , zbog hrpetine problema trebalo je reinstalirati.
Tema na forumu je sa simplemachines sekcije themes, radi se o Saf-Multicolor za 1.1 rc2. Forum je od početka rada bio postavljen na toj temi i utf-8, i sve je funkcioniralo bez greške.
Napravljen je export forumove sql baze, i forum je fizički izbrisan sa servera. Nakon reinstalacije foruma i importa stare sql baze, započinju problemi...u postovima se ne vide hrvatski znakovi.
preko ftp-a je ponovno dignut utf-croatian 1.1 rc3  i ponovno instaliran saf-multicolor, ali bez promjene. Pokušavao sam s izmjenama collationa tablice u php-myadmin u utf, no ni to nije dalo rezultata.

nagradno pitanje glasi : šta da radim, šta ? šta ?

evo, ilustracije radi : hxxp:forum.djumbox.com [nonactive]

unaprijed vrlo zahvalan na pomoći !
hxxp:www.djumbox.com [nonactive] :: hxxp:www.prijemni-ispiti.com [nonactive]

d-_-b

Baš nitko? Jel bar netko zna gdje bi se moglo još postaviti isto pitanje?
hxxp:www.djumbox.com [nonactive] :: hxxp:www.prijemni-ispiti.com [nonactive]

d-_-b

Dobro jel itko zna išta ? Moderatori bi se mogli/trebali malo bolje kužit u problematiku ? Ili ne?
hxxp:www.djumbox.com [nonactive] :: hxxp:www.prijemni-ispiti.com [nonactive]

mariopazi

ja sam se takodje dugo borio s raznim bridgevima ... i odustao ...

Od tada sam odahnuo dusom... ne spajaj forum i jomlu i uzivaj  :D

Bernard T.

Quote from: d-_-b on November 12, 2006, 09:16:06 AM
Dobro jel itko zna išta ? Moderatori bi se mogli/trebali malo bolje kužit u problematiku ? Ili ne?

Sorry, gore spomenutog moderatora nije bilo ovdje 2-3 tjedna, imam i drugih obaveza, ovo je samo volonterstvo... :(

Pitanja uvijek možeš postavljati u General English Support, a s obzirom na tematiku spajanja s Joomlom mogao si se obratiti i na autora mosta i pripadajuću rubriku.

Nadalje, nije dobro ni preporucljivo koristiti teme za RC2 na RC3 forumu, osobito zbog mogucih problema s spremljenim znakovima u bazu. Vrlo je osjetljiv posao prebacivanje SQL dumpova među raznim kodnim stranicama - u svim koracima mora se koristiti ista kodna stranica, kod tebe UTF8. PRIJE nego importiraš dump sve tablice i polja moraju biti UTF8, te kod importiranja dumpa kroz phpMyAdmin također odaberi UTF8 kod padajućeg izbornika. Naravno, sve je to uz pretpostavku da je SQL dump file također bio izvezen kao UTF8.

Nadam se da je ovo pomoglo, kreni ispočetka ovim redoslijedom i javi ako još uvijek imaš problema.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

d-_-b

Hvala na odgovoru, nažalost nisam uspio ništa oko toga. Stara baza je izbrisana, imam je još jedino kao exportirani .sql na kompu. Šteta postova, al izgleda da ću morati sve na novo gore...  :(
hxxp:www.djumbox.com [nonactive] :: hxxp:www.prijemni-ispiti.com [nonactive]

Advertisement: