Ad Management Türkçe Destek

Started by 4LP3RUZ1, November 09, 2006, 04:43:43 AM

Previous topic - Next topic

karakusak

Sağolunda şu reklam işini 1.1.2 ye de bi uyarlarsanız çok güzel olacak..

ghg

epreom

ben kurdum sorun suz olarak ama nere kuruldu nerden eklicem hiç birşey ok ortalıkda

ghg

admin panelinde reklamlari yonet war ;)

.:ReNeGaDe:.

Quote from: woad raider on December 14, 2006, 02:45:44 PM
modu indirdim,paketlere sorunsuzca kurdum,uyguladım,

ads.tukish.php yi themes/default/languages içine attım...

daha ne yapayım forum seçeneklerinin  altında bi boşluk oluştu bu modun olması gereken yerde nası bi sorun bu...

acaba turkçe dosyası yanlış yerdemi,languages in içinde turkish falan diye bi dosya yok butun dil dosyaları var onların yanına attım ayrıca turkish diye bi klasör oluşturupmu yapmalıyım...

ilk once belırteyımkı gordugum kadarıyla utf8 bir işe yaramıyor en azından kendı yorumum yada cevıren arkadas bu ısı duzgun yapamamıs olsun bunada şükür :D konumuza donelım Ads.turkish.php sag tıklayıp not defterıyle acıyoruz sonra ordaki bütün türkce karekterleri ceviriyoruz ğ-g ü-u ı-i ç-c ... bunların hepsını degıstırıyorz ve dosyayı kaydederek cıkıyoruz

calısmayan arkadaslar ıse su sekılde denesın bırde (ben boyle calıstırdım :D) ilk önce Ads.turkish.php dosyasını cevirmemiz gerekecek bunun icin sag tık--yenden adlandır dedıkten sonra Ads.turkish-utf8.php seklıne cevırıyoruz (dikkat edin Ads.turkish-utf8.php.php gibi birsey olmasın ) sonra dosyayı Themes/default/languages/ dizinının ıcıne atıyoruz olay cozuluyor  

4LP3RUZ1

çeviren arkadaş dediğin, neyin çevirisi?

UTF-8'e çevirmek için Türkçe dosyasını burada ilk mesajın sonundali söylenenleri yapacaksın:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=91722.0
Frozen frogs are back :(

umud {ysf}

arkadaşlar herkese iyi günler diliyorum...

acaba biri ad managmenti en baştan anlatabilir mi?
ya da hazır mod'u var mı?
kaç defa kurdum tüyo merkezine göre olmadı.
display templatede hata alıyorum.
ve forum ayarlarında reklam yönetiminin geleceği yerde bir boşluk var.
yani yüklenmiş duruyor ama hem display hem türkçe dil dosyasını atınca hata veriyor...
dostluk adına
birşeyler yapmak
eğlenmek öğrenmek
sevgi bilgi sentezi

Mavigul
                 org

www.mavigul.org

umud {ysf}

sonunda kurdum problemsiz çalışıyor.
kurulumu baştan gözden geçirdim. bazıları iki defa yüklenmişti.
düzenledim hepsini.
fakat daha öncede belirttiğim display template
onu düzeltemedim.

ad mod paketini kaldırıp baştan atmayı deneyecektim ki
bir çok test başarısız.bunların içinde display template de mevcut.

daha önce denediğimde ise sadece display template test başarısız diyordu...

şimdi ben bozuk olan ve sağlam olan displayı ekleyeyim bir ara bakarsanız sevinirim.
dilerseniz admindenden girip bakabilirsiniz.

eklentide.
eğer görünmüyorsa şu linklerden ulaşabilirsiniz... 
dosya rarlı ikisi de içerisinde   : http://mavigul.org/Display.template.rar

teşekkür ediyorum ...
dostluk adına
birşeyler yapmak
eğlenmek öğrenmek
sevgi bilgi sentezi

Mavigul
                 org

www.mavigul.org

Quote from: alperuzi on March 20, 2007, 04:38:55 AM
çeviren arkadaş dediğin, neyin çevirisi?

UTF-8'e çevirmek için Türkçe dosyasını burada ilk mesajın sonundali söylenenleri yapacaksın:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=91722.0

modu türkçeye çeviren arkadaş demek istedim yarıca ben utf8 e cevirince türkce karekterler sorun cıardı bende
yukarda anlattıgım sekılde turkce karekterleri moddan kaldırdım...

umud {ysf}

merhabalar
arkadaşlar karşılaştığım display hatasını çözmek için uğraşırken.
paketi kaldırdım yedekte almıştım ama load.php'den bahsetmediği için almadım onu.
şimdi ne yapacam bilmiyorum..

Fatal error: Call to undefined function: show_topofpageads() in /home/mavigul/public_html/forum/Sources/Load.php(1743) : eval()'d code on line 204

hata bu.
bir fikri olan var mı??  :'(
dostluk adına
birşeyler yapmak
eğlenmek öğrenmek
sevgi bilgi sentezi

Mavigul
                 org

www.mavigul.org

4LP3RUZ1

Quote from: .:ReNeGaDe:. on March 21, 2007, 08:51:34 PMmodu türkçeye çeviren arkadaş demek istedim yarıca ben utf8 e cevirince türkce karekterler sorun cıardı bende

Benim de demek istediğim öyle yapmana gerek yok, eğer gösterdiğim mesajda yazılanları okursan problemin çözülür. Çeviri dosyasını UTF-8 ile kodlaman gerekiyor UTF-8 forumda çalışması için.

Quote from: alperuzi on March 22, 2007, 05:21:06 PM
Quote from: .:ReNeGaDe:. on March 21, 2007, 08:51:34 PMmodu türkçeye çeviren arkadaş demek istedim yarıca ben utf8 e cevirince türkce karekterler sorun cıardı bende

Benim de demek istediğim öyle yapmana gerek yok, eğer gösterdiğim mesajda yazılanları okursan problemin çözülür. Çeviri dosyasını UTF-8 ile kodlaman gerekiyor UTF-8 forumda çalışması için.

benım forumum utf8 degıl http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=91722.0 okudum aynen yaptım ama yıne calısmayınca kendımce deneme yanılma yoluyla yaptım
ilgin için tesekkurler...

4LP3RUZ1

UTF-8 değil ise forumun dosyayı da çevirmen gerekmiyor o zaman, neyse, ortada problem yoksa sorun yok :)

Empyrium

Böyle bir üye grubu bulunmamaktadır.
Hatasını alıyorum reklam eklediğimde.
Düzenle dediğimde eklediğim içeriğin yokolduğunu gözlemliyorum.
Problem nedir acaba ? :S

shewqi

colerax

dost505

arkadaslar bende yukledim.normal gözükmüyor bende de

BuyCu

denilenleri yaptım harfiyen dil dosyasını yükleyip Ads.turkish ismini verip default  lagunes klasörüne attım fakat admin paneline girdiğim an tema hatası veriyor Powered by SMF 1.1.2 :(

alperuzi: 24 saat geçmeden arka arkaya mesaj atmayınız

4LP3RUZ1

indirdiğiniz dosyada bir hata olmalı, yüklemeden önce notepad ile açıp çeviri satırlarını kontrol edin. Ayrıca UTF8 dil kodlaması kullanıyor iseniz dosyayı UTF8'e dönüştürmeniz gerekiyor olabilir. (Ayrıntılar sabit başlıkta var)

BuyCu

evet dil dosyasında eksiklik varmış tek tek kontrol ettim düzeltildi teşekkürler.

Advertisement: