News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Trading forum..

Started by Cartmann, November 10, 2006, 10:50:58 AM

Previous topic - Next topic

Cartmann

Evo i mog foruma, zasad u beta fazi tj. tu je da se ucim sto i kako, pa npr. iako je tema povrsno obrađena na mnogo mjesta, moram priznat da jos nisam uspio ubacit hr jezik na forum tj. kod downloada sam procitao "samo ga prekopirajte u glavni direktorij", ali u glavnom direktoriju vec imam taj isti dir na engleskom, a strah me stisnuti overwrite jer ako nesto krene po zlu nece biti povratka. Btw., bio sam uvjeren da cu na forumu moci birati izmedju hr i eng nacina, ali ako hr language pack stavim preko eng, vise nece biti engleskog?

E, forum je www.cartmann.com/smf [nofollow] , ali to vec pise u sigu.  ;D

Ostavio sam ovaj sufix "/smf" jer nisam znao da li bi prebacivanje u "/forum" poremetilo rad s plug-inovima i ostalim tj. zakompliciralo rad s instalacijom novih dodataka i upgraedom foruma. 
Cartmann [nofollow] Traders [nofollow]Forum [nofollow]

Robi052

Ime direktorija foruma odrediš prije instalacije. Iako mislim da nebi trebalo biti nekih večih problema. Ako je na linuxu preimenuješ direktorije recimo iz smf u forum, napraviš soft link. U postavkama foruma postaviš na pravi path i to je to. Što se tiče HR jezika on mora biti smješten u direktoriju languages unutar teme. Znači path je recimo /home/user/public_html/forum/Themes/default/languages. Primjer index file na engleskom jeziku je index.english.php a na hrvatskom index.croatian.php.

Cartmann

Thnx.

Skinuo sam "smf_1-1-rc3_croatian" i odzipovao ga te dobio dir "themes" s klasicnim "default", "classic" i "babylon" poddirektorijima. Ali, ti su nazivi identicni onim direktorijima koje vec imam, pa ih ne mogu jednostavno prekopirati preko FTP-a tj. ne želim jer bi trebao to uraditi preko starih. Pa sam preimenovao ove dir u npr. "classiccro" i prebacio ga u "smf/themes", ali ne kuzim kako ga aktivirati. Probao sam zamjeniti tj. preimenovao sam trenutni "classic" u "classiceng", a od "classiccro" napravio "classic" tj. pokusao mu hr dir podvalit na mjesto engleskog, ali ne radi.

U standardnim eng direktorijima ima hrpa fileova, dok u hr. ima samo jedan "settings.croatian.php"?
Cartmann [nofollow] Traders [nofollow]Forum [nofollow]

Robi052

Ne. U tom paketu imaš samo *.croatian.php fajlove. On te upozorava da će prekopirati direktorije. Slobodno pregazi postojeće. Ostat će i engleski i hrvatski. Ako se ipak bojiš napravi prvo backup (skini direktorij Themes na svoje računalo) i onda uploadaj hrvatski.

Cartmann

Cartmann [nofollow] Traders [nofollow]Forum [nofollow]

Advertisement: