SMF Arcade Türkçe Destek

Started by 4LP3RUZ1, November 11, 2006, 02:35:18 AM

Previous topic - Next topic

LaZKoPaT

hepsini yaptımmmm bu iki klasörüde ftp den default klasörünün içindeki languesin içine attım ama olmuyor ki dil değişmiyor yine ingilizce

ingilizce diye değişince dosyanın adını oluyor ama admin panelinde malesefk iolmuyor

asetaw

Quote from: LaZKoPaT on June 09, 2009, 05:11:40 AM
hepsini yaptımmmm bu iki klasörüde ftp den default klasörünün içindeki languesin içine attım ama olmuyor ki dil değişmiyor yine ingilizce

ingilizce diye değişince dosyanın adını oluyor ama admin panelinde malesefk iolmuyor

".../Themes/default/Modifications.turkish.php" yada eğer UTF-8 karakter kodlaması kullanıyorsan ".../Themes/default/Modifications.turkish-utf8.php" dosyasını herhangi bir editör yadımı ile aç ve;

Bul (sayfanın en altında bulunur...):
?>

Hemen üstüne yapıştır ve kaydet:
// Version: 1.0; Modifications Turkish Translation by Empyrium

$txt['arcade'] = 'Oyun';
$txt['arcade_admin'] = 'Oyun yönetimi';   
$txt['arcade_manage_games'] = 'Oyunlar';
$txt['arcade_manage_category'] = 'Kategoriler';
$txt['arcade_settings'] = 'Ayarlar';

// Permission names and help
$txt['permissiongroup_arcade'] = 'Oyun';
$txt['permissionname_arcade_view'] = 'Oyun bölümüne girebilir';
$txt['permissionhelp_arcade_view'] = 'Bu grubun oyun bölümüne girmesine izin ver';
$txt['permissionname_arcade_play'] = 'Play on Arcade';
$txt['permissionhelp_arcade_play'] = 'Bu gruba oyun oynama yetkisi ver';
$txt['permissionname_arcade_admin'] = 'Oyunları yönet';
$txt['permissionhelp_arcade_admin'] = 'Oyun yöneticisi oyun ekleyebilir/silebilir , skorları sıfırlayabilir , yorumları düzenleyebilir';
$txt['permissionname_arcade_favorite'] = 'Favoriler seçeneði kullanılsın';
$txt['permissionhelp_arcade_favorite'] = 'Kullanıcıya favorilerini düzenleyebilme yetkisi verir';
$txt['permissionname_arcade_submit'] = 'Skorları kaydet';
$txt['permissionhelp_arcade_submit'] = 'Kullanıcılara skorlarını kaydedebilme yetkisi ver.';
$txt['permissionname_arcade_rate'] = 'Oyunlara oy ver';
$txt['permissionhelp_arcade_rate'] = 'Oyuncular oyunlara oy verebilirler.';
$txt['permissionname_arcade_comment'] = 'Yorum yapmaya/düzenlemeye izin ver.';
$txt['permissionhelp_arcade_comment'] = 'Kullanıcıların yorumları düzenlemesine izin ver.';
$txt['permissionname_arcade_comment_any'] = 'Herhangi biri';
$txt['permissionname_arcade_comment_own'] = 'Kendi';

// Errors if they can't do something
$txt['cannot_arcade_play'] = 'Üzgünüm! Oyun oynama yetkiniz yok!';
$txt['cannot_arcade_view'] = 'Üzgünüm! Oyun bölümüne girme yetkiniz yok!';
$txt['cannot_arcade_favorite'] = 'Üzgünüm! Favorilere yetkiniz yok!';
$txt['cannot_arcade_rate'] = 'Üzgünüm! Oyunlara oy verme yetkiniz yok!';
$txt['cannot_arcade_comment_own'] = 'Üzgünüm! Yorum yapma yetkiniz yok!';

// Who's online
$txt['who_arcade'] = 'Oyun anasayfası';
$txt['who_arcade_play'] = 'Oynayan  => <a href="' . $scripturl . '?action=arcade;sa=play;game=%d">%s</a> kiþi var';
$txt['who_arcade_highscore'] = 'Yüksek puanlara bakılıyor <a href="' . $scripturl . '?action=arcade;sa=play;game=%d">%s</a> oyun kesiminde';

// Help
$txt['arcade_max_scores_help'] = 'Oyuncu baþına kaydedilebilecek maksimum yüksek skor';
$txt['arcade_membergroups_help'] = 'Bu gruplar oyunları oynayabilme yetkisinde olacaklar.';

Lazut6178

Arkadaşlar ben 1.1.9 smf sürümü kullanıyorum. smf arcade sürüm yükseltmeden önce rahatlıkla oyunlara girilebiliyordu ama sürüm yükselttikten sonra hiç bir kullanıcı oyunlara giremiyor. "üzgünüm bu bölüme girme yetkinix yok" diye uyarı alıyorlar. inanın üyelerin sorularına cevap vermekten bıktık usandık. sürümü kaldırdık eskisini kurduk olmuyor olmuyor. lütfen yardımcı olun. ilginize şimdiden teşekkür ediyorum.

Gurbet_42

Üye izinlerinden ayarları yaptınız mı? Bende 1.1.9 kullanıyorum ve kullandıgım arcade 2.0.17,bir sorun yok.

Lazut6178

Quote from: Gurbet_1907 on July 07, 2009, 02:23:30 PM
Üye izinlerinden ayarları yaptınız mı? Bende 1.1.9 kullanıyorum ve kullandıgım arcade 2.0.17,bir sorun yok.
hepsini denedik ama maalesef bir türlü sonuca ulaşamadık

Shadow1243

SMF Arcade oyunlarını hangi sitelerden indirebilirim? (smfarcade.info dışında)

xzbit

Arcade'i kurdum .
16 tane oyun paketini yükledim (Toplam 109 oyun)
Ama Portalda istediğim gibi durmuyor ...

http://www.muratboz.web.tr/club/index.php [nofollow]

Buradaki gibi ; Son Rekor Skor , EN Oyuncular filan alt taraftan yukarıya doğru hareket etsin istiyorum onu beceremedim ..

Olmasını istediğim şekil ;

Bendeki şekil ;

Gurbet_42

Yapmışsınız düzgün görünüyor sitenizde.

xzbit

Düzgün değil , güzel kardeşim  :)

Bende bu şekilde görünüyor.

Ama böyle görünmesi lazım.

Ben oyunları Portalda çıkarmayı beceremedim . Bi arkadaştan rica ettim o da saçma bi şekilde yaptı  :D

Admin Panelinde böyle görünüyor o blok ;

Yani ufak resimlere oyunların linkleri köprü olarak eklenmiş.

Portalda istediğim şekilde gözükmesi için napabilirim ?

Gurbet_42

Arkadaşım daha yine yeniden baktım hem firefox hem ie istedigin gibi görünüyor bende.

ekte bak...

xzbit

Yahu o benim sitem değil  :D 1.resimdeki bende görünen . Sen Murat Boz'un sitesine bakmışsın orası değil benim sitem . Oradaki gibi olmasını istiyorum .

Gurbet_42

Quote from: xzbit on July 17, 2009, 07:23:04 AM
Yahu o benim sitem değil  :D 1.resimdeki bende görünen . Sen Murat Boz'un sitesine bakmışsın orası değil benim sitem . Oradaki gibi olmasını istiyorum .

:D  Şunu baştan de sana... :P  neyse bu beni biraz aşar.

xzbit

Eyvallah :) Bilgisi olan biri yardımcı olur umarım  ::)

Hakanchess

üst menüye eklemek için gerekli kod neydi?
smf sürümüm 1.1.10

Gurbet_42

Quote from: Hakanchess on August 26, 2009, 10:43:06 PM
üst menüye eklemek için gerekli kod neydi?
smf sürümüm 1.1.10

Bu temaya göre degişir, index.template.php'yi eklemelisin.

Dil dosyaları ekte.

Hakanchess

default tema kullanıyorum ben bişeyler yaptım ama yardımdan sonra yine yardım yazıyor işlevi arcade yazısı yardım

Gurbet_42

index.template.php'yi ekle bakalim , gerçi paketi kurdugunda buton çıkması gerek menülerde.

Site imzandaki mi,açılmıyor.

Hakanchess

o site bugün içinde düzelcek şuankisi
BU

Shadow1243

"Games" klasöründeki oyun klasörlerinin chmod 777 olması açık yaratmıyor mu? 777 olmazsa smf arcade'de oyun skorları kaydedilemiyor. Bunun için ne yapmalıyız?

abdull@h

arkadalar SMF Arcade 2.5 Beta 7 kurdum yanlız dil dosyalarım eksik ve bazı kodlamalrım eksik işte eksiklerim

ArcadeEmail.turkish.php
Modifications.turkish.php'de uygulancak kodlama eksik bunları nasıl temin edeceğiz

Advertisement: