News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Ultimate Shoutbox 1.40 Türkçe Destek

Started by 4LP3RUZ1, November 15, 2006, 03:40:38 PM

Previous topic - Next topic

askperest

ben bu paketi yukledim fakat hiçbir değişiklik olmadı ?

HoT_sOuRcE_

paketi yükledikten sonra baştaki mesajın altını oku
ne yapman gerekitiği yazıyor ;)

ayrıca bu konuda yazılanlarıda da deneyebilirsin ;)

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=188179.0
Ne Mutlu Türk'üm Diyene!!!

Bursa Gazi Anadolu Lisesi İnternet Sitesi ve Forumu
Forumuma Üye Olabilmek İçin Bursa Gazi Anadolu Lisesi Mensubu Olmanız Gerekli!

salamis

Quote from: alperuzi on November 15, 2006, 03:40:38 PM

Mod:
Ultimate ShoutBox  1.40

Yazan:
Grudge

Çeviren:
Elmacik

Açıklama:
Sitenizde o anda üye olan kullanıcıların aktif olarak mesajlaşabileceği bir alan yaratır.

URL:
http://mods.simplemachines.org/index.php?mod=22

Türkçesi:
Yukarıdaki adresten modun orjinalini kurun. Sonra bu mesajdaki Shout_TR.zip isimli dosyayı da kurun.

Kullanım:
Sohbet kutusunu nerede görünsün istiyorsanız, dosyanızda oraya şunu ekleyin:if (function_exists('smfshout'))
  smfshout();
Örnek veriyorum eğer butonlardan sonra çıksın istiyorsanız, index.template.php dosyasında, şunu arayın: template_menu();  ve de verdiğim kodu bundan hemen sonraya ekleyin.

Not:
- Bu Ultimate Shoutbox'un son sürümü olup, nette çok bahsedilen açık kapatılmıştır, güvenlik ile ilgili hiçbir kaygınız olmasın.

öncelikle teşekkürler.  1.1.3 ' e uyar mı? ingilizce'de en son 1.1.1 ' e uyar diyor..

HoT_sOuRcE_

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!!!

Bursa Gazi Anadolu Lisesi İnternet Sitesi ve Forumu
Forumuma Üye Olabilmek İçin Bursa Gazi Anadolu Lisesi Mensubu Olmanız Gerekli!

askperest

Quote from: HoT_sOuRcE_ on September 11, 2007, 12:35:07 PM
modu manuel kurarsan uyar merak etme ;)

olmuyor bi türlü temamda bi sorun var galiba!!!

cinciali

Slm arkadaşlar!. Smf 1.1.3 te sorunsuz kullanıyorrum ufak bir sorun dışında. Gönderilen mesajın yanında çarpı işareti çıkıyor. onun yerine bir gifi nasıl atayacağız?
Link Değişimi İçin PM atınız:
<a target="_blank" title=" AOF, Açık Öğretim Fakültesi, AÖF SORU BANKASI, AÖF SINAV SORULARI, AÖF SINAV SONUÇLARI, AÇIKÖĞRETİM SINAV SORULARI, BÜTÜNLEME SONUÇLARI, VİZE, ARA SINAV, 2007 FİNAL SORULARI, 2007, Grammar, KPSS, ÖSS, 2008 BÜTÜNLEME ÇIKMIŞ SORULAR, Açık Öğretim Fakültesi Bilgi Paylaşımı Sitesi, Learning English, Kurtlar Vadisi Pusu" href="http:// www.aofbankasi.com/smf/index.php " style="text-decoration: none"><font color="#FF0000" face="Microsoft Sans Serif"> Www.Aofbankasi.coM </font></a>

gurcan

ustalar ben bunu kurdum çok güzel çalışıyor lakin bu mesajlar devamlı aşşağıya doğru akıyor devamlı hareketli lakin ben devamlı akmasını istemiyorum mesaj geldikçe yada yazıldıkça tane tane aşşağıya insin bunu nasıl yapa bilirim saygılarımla
Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. Doğuşumdaki tek olağanüstülük TÜRK olarak dünyaya gelmemdir

Yağız...

Admin > Forum Secenekleri > Sohbet Kutusu'nda ayarlari var.

gurcan

Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. Doğuşumdaki tek olağanüstülük TÜRK olarak dünyaya gelmemdir

Yağız...

gurcan

askperest

yha bunun manuel kurulumu yokmu? kesinlkle kurmuyor  yha deli oldum... Herseyı denedim denemediğim yol sadece manuel kurulum :(

zafer5252

arkadaşla mesajlar  ortalı olarak  yayınlanıyor  sağa yaslı  olarak  nasıl yapabiliriz,admin panelindede  herhangi bir  bölüm yok  bunula  ilgili

matematik

Quote from: zafer5252 on October 10, 2007, 05:31:36 AM
arkadaşla mesajlar  ortalı olarak  yayınlanıyor  sağa yaslı  olarak  nasıl yapabiliriz,admin panelindede  herhangi bir  bölüm yok  bunula  ilgili

/Themes/default/shout.template.php   icinde

// Scrolling?
if ($modSettings['enablescrollshout'] == 1)

ve

<a href="', $scripturl, '?action=shout_archive">', $txt['shoutbox_43'], '</a></p>

satirlarini bul ve oradaki center yazan yerleri silip yerine left (sol) yada right(sag) yazarsan sol yada saga dayali cikar mesajlar, kolay gelsin

baygolgem

forumda sohbetle ilgili ayarları nasıl yapacagız bir arkadaş

admin  - forum secenekleri demiş ama orda öyleb birşey yok

baygolgem

birde sohbet bölümüne yazılan msjlar nasıl silinecek yani dün msj yazdık orda kalcak mı yoksa günlük otomatik siliniyormu yoksa bizlermi silecegiz

HiddenGold

Bu Paketin kurulumunu yaparken ftp bilgilerini istiyo.. Giriyorum güzelce dogru girdigimdende eminim fakat aynı soruyu tekrar soruyo.. SMF Dizinide dogru girdigimden eminim.. Neden acılmıyor...
Bizler uzun bir seferdeyiz; buradan kabre, kabirden haşre, haşirden ebed memleketine gitmek üzereyiz.

imazy

Quote from: HiddenGold on January 22, 2008, 03:56:49 PM
Bu Paketin kurulumunu yaparken ftp bilgilerini istiyo.. Giriyorum güzelce dogru girdigimdende eminim fakat aynı soruyu tekrar soruyo.. SMF Dizinide dogru girdigimden eminim.. Neden acılmıyor...

izinleri ayarladın mı

admin - paketler - seçenekler kısmından tüm dosyaları yazılabilecek hale getir daha sonra paketi kurmayı dene :)

HiddenGold

Quote from: imazy on January 22, 2008, 05:15:27 PM
Quote from: HiddenGold on January 22, 2008, 03:56:49 PM

izinleri ayarladın mı

admin - paketler - seçenekler kısmından tüm dosyaları yazılabilecek hale getir daha sonra paketi kurmayı dene :)

Neyse kardes dedigin dogrudur sagol da.. Ben bu shoutboxu sildikten sonra site asırı derecede yavasladı.. Afalladı.. Biryere tıklayınca baska siteye gidiyor.. Örn: Hostu aldıgım site... Ne yapmam lazım.. Kafamı cok bozdu..
Bizler uzun bir seferdeyiz; buradan kabre, kabirden haşre, haşirden ebed memleketine gitmek üzereyiz.

muzocum

arkadaşlar herşey güzel oldu ama tamada bu böle oldu bunun hatası nerde bulamadım bir bilen bir açıklama yaparsa çok sevinicem

Advertisement: