News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Webinstall Nedir?

Started by 4LP3RUZ1, December 03, 2006, 12:41:39 PM

Previous topic - Next topic

ℓσяєиz

cok kullanışlı bir sistem olmus artık başka forum kuracagımda hep bunu kullanıcam zaten dosyaları atmak için pek ugrasmıyordum ınstall dosyalarını dırek olarak sunucuya atıp cpanel de acıyordum bu ama bu sistem ondan daha hızlı SMF alemine hayırlı olsun

Barış Dokumacı

MY THEMES

The greates enemy will hide in the last place you would ever lock..

Microfost

Ben bu işi tam çözemedim  :(

Elmacik

Home of Elmacik

Microfost

Quote from: Elmacik on December 09, 2006, 12:23:07 PM
Quote from: Microfost on December 09, 2006, 12:22:18 PM
Ben bu işi tam çözemedim  :(

Çözemediğin nedir?

Forumu install.php ile mi kuracaz. webinstall.php mi?

Elmacik

Hangisini istersen.
webinstall.php kullanırsan tek başına bu dosyayı yükleyip kullanman yeter.
Yani webinstall.php 'yi çalıştırdığında senin için yüklenmesi gereken dosyaların hepsini otomatik yükler.
İşlemleri otomatik yapar.

Diğer şekilde kurmak istersen, kurulum dosyalarının hepsini yükledikten sonra install.php 'yi çalıştırmalısın.

Sonuç olarak webinstall.php dosyasının yaptığı, bu siteden kurulum dosyalarını otomatik olarak indirmek, paketten çıkarmak ve seni otomatik olarak install.php 'ye yönlendirmek.
Home of Elmacik

butunbunlardus

dili Türkçe seçince sadece themes klasörünü yükledi.

sonra ki denemelerimde de
Belirttiğiniz dosya yolu sistemde var olan bir klasöre işaret etmelidir; bu dosyayla aynı klasöre

bunu yazıp durmakta ..

mahir300

bu theme klasorunden baska bise indirmiyor nasil indirecegiz hepsini..
Turkiyenin En Buyuk Online Film Sitesi Yuzlerce Filmi Indirmeden Izle

6000 km uzaktayimmmmmmmmmm turkiyeden

4LP3RUZ1

daha önce yazılanları okuyarak
Frozen frogs are back :(

ibrahimkar

sanırım serverden servere değişiyor
hxxp:www.konyateam.com [nonactive]

Atabek

Dil sorunu şöyle çözülebilir.
İlk önce normal olarak (dil seçmeden) webinstall.php çalıştırılır ve kurulur.
Daha sonra da dil seçerek çalıştırır kurarız.İkiside otomatik çalışmış olur.

Wasell

ben webinstall.php i çalıştırdım fakat şöyle bir hata verdi ?
We are sorry but the installer was unable to download the installation package details from the Simple Machines website. You may download the packages manually by using the SMF Download page.

Click here to try this step again.

4LP3RUZ1

@Wasell

çalışmadığını söylüyor, üzgünüm ama eski yöntemle devam etmen gerekecek. Sunucudan olmuş olabilir, webinstall her sunucuda çalışmayabiliyor.

themustea

Webinstall could not write the contents of http://www.simplemachines.org/download/index.php/smf_1-1-1_update.tar.gz. Please check your CHMOD and FTP settings.

diyorr

themustea

webinstall.php on line 171

bundan sonra bisürü hata çıktı

themustea

Warning: fopen(C:\Siteler\xxxxxx.com\httpdocs\forum/smf_install0.tmp) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in C:\Siteler\xxxx.com\httpdocs\forum\webinstall.php on line 171

webinstall denedim olmadı

c a g a t a y

Arkadaslar
webinstall.php ile RC2 den 1.1.1 e sürüm yükseltebilen var mi? Deneyen?
Localde degil ama.
Birde webinstall i calistirdim diyelim, ya basarisiz olursa? Cözüm FTP den backuplari yeniden atmak mi?

Selamlar

4LP3RUZ1

webinstall başarısız olursa bildik yöntem ile upgrade edersin. Veri kaybı söz konusu olması çok çok düşük bir ihtimal.

LORD DARK

Error 500: Script Execution Failure

Arkadaşlar ben bu hatayı alıyorum ne yapabilirim? Bu hatayı veriyor. Forumun klasörü 755 öyle olunca dosyaları çıkartamadı manuel denemek istermisiniz filan diyor. Bende düşündüm 777 yapmam lazım CHMOD 'u. Yaptım filan işte yukarda yazdığım hatayı verdi :(

By_NeFReT

bende kumadım Rc2 Kullanıyorum Rc3 Cıktı kurmadım ne yaptıysam karakter sorunu yuzunden birsey yapamıyorum ne yaptııysam olamadı anlamadım ama  sıfırdan kuruyorum hicbir sorun yok ama forumun db yukleyince işler karısıyor hemen karakter sorunu cıkıyor  yardım edin arkadaşlar sorunu cözemedim yaw

eemre61

arkadaslar ben anlamadım birazda konuyu acabilirmisiniz!!!
www.forumbeyaz.com
www.gonulkervani.org satılıktır iletişim:pm

www.karedenizliyiz.biz hepinizi bekleriz.

Advertisement: