mysql dumper türkçe sorunsuz yedek alma yedek yükleme resimli anlatım

Started by cityofangels, December 16, 2006, 02:46:03 PM

Previous topic - Next topic

josereyes

denilenleri tek tek yaptım...
şimdi yeniden forum kurup eski forumdaki mesajları ve üyeleri taşımak istiyorum burdan itibaren ne yapmam gerekiyor?

CiOooo

Klasör Koruma oluşturulmasında hata oluştu!
Dosyayı lütfen elden oluşturunuz. İçeriği:

böle bi mesaj çıktı klasör korumayı oluşturmak isterken.ne yapmamız lazım kardeş?elden nasıl oluşturulur?

bir de kaldırmak istersek eğer bunu,dosyaları ftpden silmemiz yeterli midir?? ya da install dosyasını atıp ordan mı kaldırılır??

apache

banko kullandığım bir öge haline geldi. phpmyadminden bile daha kullanışlı bence sağol varol  hocam

MilliyetçiForum

anlamadığım bişe aluşturacağımız klasör forum lalsörünün içine oluşturulmasın diyor ama ben forumumu ana dizine kurdum... şimdi ben bu klasörü forumun içine değilde nereye kuracağım ki?
Milliyetçi Forum

Türk Milliyetçilerinin Tartışma Alanı

http://www.milliyetciforum.com [nofollow]

SiveroN

Quote from: MilliyetçiForum on January 13, 2007, 06:25:21 PM
anlamadığım bişe aluşturacağımız klasör forum lalsörünün içine oluşturulmasın diyor ama ben forumumu ana dizine kurdum... şimdi ben bu klasörü forumun içine değilde nereye kuracağım ki?

Forumu ana dizine kurduysan onu da ana dizine kuracaksın..

forum içine demesi forum dosyalarıyla aynı dizinde bulunması demektir.

CiOooo

cityofangels

Quote from: CiOooo on January 12, 2007, 10:05:31 PM
Klasör Koruma oluşturulmasında hata oluştu!
Dosyayı lütfen elden oluşturunuz. İçeriği:

böle bi mesaj çıktı klasör korumayı oluşturmak isterken.ne yapmamız lazım kardeş?elden nasıl oluşturulur?

bir de kaldırmak istersek eğer bunu,dosyaları ftpden silmemiz yeterli midir?? ya da install dosyasını atıp ordan mı kaldırılır??

dostum anlatımdada klasör korumayı cpanelden yaparsanız daha sağlıklı demiştim

Cpaneleden Klasör Koruması Oluşturma.

kaldırmak istersen ftpden dosyaları silmen yeterli başka bişey gerekmiyor ok.

cityofangels

Quote from: josereyes on January 12, 2007, 09:19:46 PM
denilenleri tek tek yaptım...
şimdi yeniden forum kurup eski forumdaki mesajları ve üyeleri taşımak istiyorum burdan itibaren ne yapmam gerekiyor?

dostum yeni kurduğun formdada aynı bi mysql dumper kur ve eski forumdan bi yedek al yedeği ftpden bilgisayarına indir ve bilgisayarından yeni ftpde yedek al >> work >> back up klasörünün içine at ve alatımda gösterdiğim gibi dönüştürümü yap yalnız o mysqli 1 sitede kullanabilirsin geçen ben 1 mysqli 2 sitede kullanamk istedim eski forum uçtu hatanın yeden kaynaklandığını araştırmadım gerekirse onunda çözümünü buluruz ayarlari_onar.php ile çözülür yani neyse sende bi dene eğer bi hata alırsan ayarlari_onar.php ile eski formu eski haline getirebilirsin getiremezsen bana bi pm at ben hallederim.

cityofangels

Quote from: MilliyetçiForum on January 13, 2007, 06:25:21 PM
dostum forum klasörünün içinede kurabilirsin yalnız yarın yada diğer gün forumunu ftpden silmek istersen onuda silmek zorunda kalacaksın onun için frorum klasörünün yanına kurun dedim sorun yok yani nereye kurmak istersen oraya kurarsın oke

dely86

çok sağol dostum ellerine sağlık bu yöntemde eklenince 3 yöntem ile birden yedek almaya başlıcam heralde nyse biri çalışmassa biri çalışır mantığı ;) biz yedeğimizi alalımda sonra kafamızı vurmayalım herkese kolay gele

cityofangels

3 yöntem kullanmana gerek yok kardeş sadece anlattığım yöntemi kullansan yeter.

Dİmitri

hocam emegine sağlik kardes bi sorum olcak ben Simdi Sorver değiştirdim yedekleri attim abicim diğer sorvera Sql yapinca beyaz ekran geliyor gorum gelmiyor bunu nasil düzeltme imkanım varr

cityofangels

Quote from: Dİmitri on January 20, 2007, 08:52:09 AM
hocam emegine sağlik kardes bi sorum olcak ben Simdi Sorver değiştirdim yedekleri attim abicim diğer sorvera Sql yapinca beyaz ekran geliyor gorum gelmiyor bunu nasil düzeltme imkanım varr
ne sölemek istediğini tam olarak anlamadım biraz daha açarmısın.

HaR-Me

Arkadaşlar Duperi Yükledim sorun yok şidmdi benim elimde  daha önde sitemden aldığım 73 mb lik bir sql dosyası var bunu geri yüklemek istiyorum nasıl yükleyeceğim bana yardımcı olabilir misiniz...
Büyük bir savaş , ülkelere üç ordu bırakır: Bir sakatlar Ordusu ,
bie yas tutanlar ordusu , bir de hırsızlar ordusu

Lavbalilikten hoşlanmam .Ciddiyeti severim . Disipline hayranım .

erhancengiz

m.s.e

yedeği diğer hostuma yüklediğim zaman türkçe karakterden dolayı çoğu konunun bazı harfleri-kelimeleri bazılarının da tamamı uçmuştu..bunun olmaması için bi yöntem var mı?

apolettin6

Hocam Allah razı olsun çok kolay yedek alıyor.yüklüyor.fakat ben forumu taşıyacağım neredeyse 1,5 ay oldu daha veritabanımı yedekleyemedim.işte pc-turk arkadaşımız tatile çıkmasaydı yardım edecekti.
neyse gelelim sadede şimdi ben başka bir veritabanımı bu sqldumper ile yükledim.hani içeride veritabanları yazıyorya yüklediğim veritabanını işaretledim.dönüştür dedim.

aldığım hata bu ben anlamıyorum nedemek istiyor yardımcı olabilirmisiniz.

Array
(
    [num_table_fields] => Array
        (
            [smf_attachments] => 10
        )

[max_zeit] => 22
    [startzeit] => 1182608572
    [xtime] => 1182608572
    [fileEOF] =>
    [actual_table] => smf_attachments`
    [offset] => 0
    [aufruf] => 1
    [table_ready] => 1
    [part] => 0
    [do_it] =>
    [errors] => 0
    [notices] => 0
    [anzahl_eintraege] => -1
    [anzahl_tabellen] => -1
    [filename] => database_2007-06-17.sql.gz
    [actual_fieldcount] => 10
    [eintraege_ready] => 0
    [anzahl_zeilen] => 100
    [summe_eintraege] => 0
    [erweiterte_inserts] => 0
    [flag] => -1
    [EOB] =>
    [insert_syntax] =>
    [kind] => 0
    [compressed] => 1
    [filehandle] => Resource id #13
)

Couldn't read rowcount for table smf_attachments`!
Restore:smf_attachments`

YLMZ

gerçekten güzel bir anlatım olmuş teşekkür ederim bu yöntemi bilmiyordum =)

"Bilgi Paylaştıkça Çoğalır" boşuna dememişler :=)
My Babiez SMF

Only SMF

Modifikasyonlarım:

ehaydarx

merhaba eline megine saglık dostum cok guzel bir paylasım olmus
dosyaları arklı bir yere atman mumkunmu rapseriden indiremiyorum bulundugum yerde yasaklı rapsere cok rica etcem 
dumperi ben daha once kullanıyorum fakat  tek sorun var hic bir yerini ayarlarını yapamıyoruz ingilizce olmasından dolayı bu  paketde turkceside var diyorsun bu cok guzel bir olay turkce dosyasını coktandır arıyordum buldum ama indiremiyorum simdide
sana zahmet lacak dostum beklıyorum
mail atsanda olur

Advertisement: