News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Autobackup

Started by Boxer2, December 25, 2006, 06:38:12 AM

Previous topic - Next topic

Boxer2

Ima li kakve šanse da iskonfiguriram autobackup baze za forum jer imam nekih problema s otkrivanjem moderatorskih passova pa mi se desilo da mi netko otkrije moderatorov pass i uđe mi na forumi obriše mi pola tema :(
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

eladio

hm.. da.. to bi i ja volio..


da se radi back up svakih 12 sati, a oni stariji od 7 dana nek se brisu recimo  ::)

Boxer2

Ma nije problem obrisat stare, taman da uđem preko ftp-a i obrišem to samo da imam relativno novi backup ako nekaj zašteka
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

Robi052

A jesi li pokušao koristiti neke kompleksnije lozinke? Usput postaviš u Admin / Korisnici / Postvke registracije / Postavke stavku Potrebna snaga korisničke lozinke na srednja ili visoka. Još ako ti je Prag neuspješnih prijava na recimo 3 tu ti je več velika pomoć. Za backup kod mene IPP radi svakih 24 sata. A ja tu i tamo napravim backup preko smf administracije. I to oba backupa.

Boxer2

Ma banan mi je kaj imam dosta moderatora jer je forum velik i ima puno ljudi pa ima dosta posla i onda ljudi ne paze na lozinke i zajebu mi stvar.

Da imam backup svaka 24 sata bilo bi super, a registracija mi je isključena jer ja osobno puštam ljude na forum
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

Bernard T.

#5
Quote from: Boxer2 on December 25, 2006, 06:38:12 AM
Ima li kakve šanse da iskonfiguriram autobackup baze za forum jer imam nekih problema s otkrivanjem moderatorskih passova pa mi se desilo da mi netko otkrije moderatorov pass i uđe mi na forumi obriše mi pola tema :(

Kako misliš - probleme s otkrivanjem moderatorskih passworda? Kako se to može dogoditi?? Možeš i na PM

A što se backupa tiće - ako imaš cPanel imaš opciju skidanja dnevnog backupa (elegantnije rješenje) ili napravi cron job.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Boxer2

Imam cpanel i zasad budem si napravio crono job, druge mi nema.

ostalo dobiješ na PP
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

Bernard T.

Quote from: Boxer2 on December 25, 2006, 01:41:35 PM
Imam cpanel i zasad budem si napravio crono job, druge mi nema.

ostalo dobiješ na PP

OK, evo i mojih generalnih preporuka za sprječavanje upada u forume : SMF-AntiCrack vodić
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Boxer2

Hvala puno, ovo je zakon tutorijal, mnoge stvari su mi jasnije
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

Bernard T.

Quote from: Boxer2 on December 26, 2006, 01:26:01 PM
Hvala puno, ovo je zakon tutorijal, mnoge stvari su mi jasnije

NP,samo neka pomogne protiv štetočina  ;)
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Adriatic

#10
Quote from: Bernard T. on December 25, 2006, 01:38:16 PM
A što se backupa tiće - ako imaš cPanel imaš opciju skidanja dnevnog backupa (elegantnije rješenje) ili napravi cron job.
Kako napraviti  cron job nisam to nikad radio?



MOD: skratiti citat na ono najbitnije

Bernard T.

://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

ena123


Farmacija

cool ali gde onda cuva taj back up?
www.farmaceuti.com
www.farmaceuti.com/tekstovi

Boxer2

To i mene zanima jer ako upišem e-mail adresu na koju bi trebao proslijediti ne proslijedi mi nego dobijem neki error report :(
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

eladio

ima li sta slicno za WIN server  >:(

..uff.. jos malo pa se budem prebacio kod bernia.. jos par mjeseci i istice mi ova godina kod pondia  :-X

ena123

Quote from: Boxer2 on February 25, 2007, 02:17:20 PM
To i mene zanima jer ako upišem e-mail adresu na koju bi trebao proslijediti ne proslijedi mi nego dobijem neki error report :(

i ja  

Farmacija

www.farmaceuti.com
www.farmaceuti.com/tekstovi

Advertisement: