News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Preporuka za Modove i Hackove

Started by Titangym, December 06, 2006, 05:45:36 PM

Previous topic - Next topic

Titangym

Prvi puta postavljam SMF forum preko mosta s Jooml-om
sve će funkcionirati kao on-line časopis/portal i Forum.

Koje mi Modove i Hackove preporučujete pod obavezno.

Želio bih čuti Vaša mišljenja.

Mile

#1
Pogledaj si malo listu najpopularnijih modova. Osobno koristim Gallery Lite, Users Online Today i Custom Profile Field Mod.


Mile

Pogledaj na stranici modova... Ukratko, ako imaš recimo forum za obožavatelje, recimo, Alfe Romeo, instaliraš taj mod i onda dodaješ dodatna polja koja će korisnici prilikom registracije ispunjavati - u ovom slučaju npr. odabir koju Alfu voze i tada će se to prikazivati na profilu korisnika.

EDIT - trebalo je pisati Custome Profile Field Mod, pardon  :D

MarkoWeb

evo modova koje ja koristim (ima ih jos dosta, samo sto nisu ubacivani preko admin panela...) i kratak opis za svaki...

1.SMF 1.0.6 Update1.0 (kao sto ima kaze update na 1.0.6 verziju)
2.SMF 1.0.7 / 1.1 RC2 Update1.0 (kao sto ima kaze update na 1.0.7 verziju)
3.Sticky First Post (extends sticky topic) (izdvaja lepljive teme)
4.SMFSEO Modification0.1 (optimizuje stranice za pretrazivace pravi .html stranice)
5.SMF 1.0.8 Update Package1.0.8 (kao sto ima kaze update na 1.0.8 verziju)
6.SMF 1.0.9 and1.1 RC3-1 Security Patch1.0.8/1.1 RC3 (kao sto ima kaze update na 1.0.9 verziju)
7.Location Mod1.2 (Zastavice... izaberite lokaciju odakle ste i u profilu ce stojati zastavice)
8.Ad Managment1.0.2d (ne znam zasto sam ga instalirao uopste kad ga ne koristim :) )
9.Location Mod - Additional Maps1.2 (dodatne mape za location mod)
10.Users Active in Last 24 Hours1.0 (kao sto ime kaze, ko je od clanova bio na forumu unazad 24 sata)

Titangym

Zahvaljujem na postovima i podržavam da se dalje postaju preporuke za modove i dodatke
uz kraći opis istih.

eladio

    Naziv Moda     Verzija     
1.    Ad Managment    2.0    
2.    Coar's Skype Mod    1.5    
3.    Custom Profile Field Mod    3.15    
4.    Lots_o_Smileys    1.0    
5.    MessagePreviewOnHover    1.1    
6.    Ultimate Shoutbox    1.39    
7.    Simple ImageShack    2.0.1    
8.    Users Online Today Mod    1.3.1

Mister_Muskalo

1.SMF 1.0.9 and1.1 RC3-1 Security Patch1.0.8/1.1 RC3 (kao sto ima kaze update na 1.0.9 verziju i 1.1 RC3)
2.Location Mod1.2 (Zastavice... izaberite lokaciju odakle ste i u profilu ce stojati zastavice)
3.Users Active in Last 24 Hours1.0 (kao sto ime kaze, ko je od clanova bio na forumu zadnja 24 sata)

sad zasad :)

Robi052


  • PagesToGo12 - Preglednije označavanje stranica ako neka tema ima više stranica
  • View Single PM - Preglednije prikazuje privatne poruke. Prikazuje samo jednu poruku
  • Users Online Today Mod - Prikazuje registrirane korisnike koji su zadnjih 24 sata posjetili forum
  • RSS Feed Icon - RSS ikone za svaki forum
  • Advanced Visual Verification - Napredna vizualna verifikacija pri registraciji
  • cbi, 0.5 - Custom board icon. Omogućuje da se za svaki forum stavi zasebna iskona
  • Streaming 3 - Omogućuje stream sa youtube, google video, windows media, real media i dr

Za 1.1 još očekujem trimurl koji skračuje url adrese. Tako adresa http://www.google.com/search?q=jaybachatero&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox&rls=org.mozilla:en-US:unofficial postaje http://www.google.com/sea....mozilla:en-US:unofficial

MarkoWeb

trimurl je kompatabilan sa 1.1 sad sam testirao ;)
mogu reci da nije los mod.

Robi052

Quote from: Marko_ on December 11, 2006, 10:23:32 AM
trimurl je kompatabilan sa 1.1 sad sam testirao ;)
mogu reci da nije los mod.

jel ti javljao error kod instalacije

2.     Primjeni     ./Sources/Subs-Post.php     Neuspješno

MarkoWeb

jeste, nastavio sam i radi odlicno

Robi052

vidi stvarno  ;D ... hvala. Nisam baš bio oduševljem s ovim errorom pa me je bilo strah instalirati

MarkoWeb

probaj sad da rucno ubacis kod u Subs-Post.php, neka bude komplet mod, nije za dzabe stavljen taj fajl :)

PS. jel moze nekako da se odredi koliko dugacke linkove da samanjuje? Ja trazio negde da nadjem

Robi052

http://www.kupus.org/forum/index.php?action=postsettings;sa=bbc

naravno vidljivo će biti ako si dodao u Modification.jezik.php liniju s opisom ovog moda

MarkoWeb

nije to to sto sam pitao, mene zanima recimo ovkva situacija.
Napisem link www.example.com i on nece da ga smanji (mozda) a recimo ako napisem
www.forum.example.com/index.php i ako je taj link duzi od recimo 10 slova on ce ga smanjiti.
Zanaci zanima me dali ima negde da se stavi maksimalan broj znakova koji neki link treba da ima da nebi bio smanjen i dali taj broj moze da se menja.

Robi052

Mislim da sam dobro razumio. Recimo kod mene je Trim url longer than (x) characters.:  postavljen na 50. To znači da ako link ima više od 50 znakova on ga skračuje.

Advertisement: