News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

smf(simple machines forum) vs. vBulletin

Started by immortalis, January 07, 2007, 01:57:34 PM

Previous topic - Next topic

immortalis

Zanima me koja je verzija foruma bolja, u svim pogledima, ali vaznija mi je sigurnost(i ne uzimajte u obzir to sto vb nije free)

Pozz

Mister_Muskalo

vBulletin definitivno iz licnog iskustva govorim,prebogat je opcijama i mozes svasta da uradis :D .Ako imas para uzmi,i nemoj se igrat ako ga imas i sad da ga instaliras,ja sam se igro tako i nadrljo prijavili me neke budale,zbog oga ti kazem ima uvjek nekih ljubomorni.

Pozz

immortalis

Quote from: Mister_Muskalo on January 07, 2007, 04:10:53 PM
vBulletin definitivno iz licnog iskustva govorim,prebogat je opcijama i mozes svasta da uradis :D .Ako imas para uzmi,i nemoj se igrat ako ga imas i sad da ga instaliras,ja sam se igro tako i nadrljo prijavili me neke budale,zbog oga ti kazem ima uvjek nekih ljubomorni.

Pozz

pricaj mi...
Ja sam isto nadrljao zbog toga.. hebiga..

Mister_Muskalo

eeee staces dogodi se kad diramo gdje nam nije mjesto.Pa nista ja napravio vBulletin i malo reklamirao sajt,kad jedan kreten me priajvio,ali sam odma pebacio na drugi forum phpbb2 pa na smf

Bernard T.

i po čemu mislite da je bolji vBulletin, koje su to opcije...  :-\
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Boxer2

Quote from: Bernard T. on January 11, 2007, 01:26:51 PM
i po čemu mislite da je bolji vBulletin, koje su to opcije...  :-\

I meni to nikad nije bilo jasno.
Pa prvo skup je ko vrag, drugo dizajnerski je užasan, izgleda katastrofalno, treće nema prijevoda i četvrto da neznam koji skin staviš oblik foruma je u 90% slučajeva isti i promjene se svode samo na izmjenu css-a i onda i ivica u hr i deng dong u kini ima gotovo isti forum.

Dalje profil je na engleskom užasno kompliciran.
Ja sam prije održavao Phpbb i prešao na smf i razlika mi je 100 godina php je užas.
Probao sam i vbulletin i nisam oduševljen bio po meni jedino je IPB uz bok smf-u i nešto bolji u opcijama.

Vbulletin je samo navodno jako siguran i nije ranjiv.
Jel istina neznam, al trebao bi biti kad se plaća a svi open source forumi su oduvijek sa sobom nosili dozu rizika.

Meni osobno je smf favorit zasad.
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

Bernard T.

#6
Ako pogledate ovaj ogroman SMF community i pokušate naći neke veće nestabilnosti ili (nedaj Bože) sigurnosne rupe umorit ćete se prije nego što nađete išta bitno - npr. upadi su se događali ili pogreškom vlasnika (vidi AntiCrack vodić) ili hosta. Koliko god sam ja ovdje nikad nije primjerom dokazan sigurnosni propust samog SMF koda koji je dopustio upad na nečij forum.

Urbana legenda je da je softver "zatvorenog koda" sigurniji od onog "open source" - osobito to pada u vodu kod PHP skripti jer zapravo obje gornje varijante imaju dostupan čisti PHP kod pa se i za vB. i za SMF može istraživat kod i tražit rupe (za razliku od npr. Win kompajliranih aplikacija). Ja sam stari pobornik O.S.-a i odgovorno tvrdim svima koji zagovaraju teze zatvoreno-sigurno da je stvar obratna - O.S. je na uvid svima - i "lošim dečkima" kao i svima nama dobrima. Mit o crakerima/hackerima uvijek daje dojam da su oni koji su "najpametniji,najspretniji..." uvijek na zločestoj strani. Budite sigurni da na jednog zločestog geeka dolazi barem 10 jednako spretnih, ali znanje koriste za dobre i korisne stvari. Zato će vrlo vjerojatno propust prije oučiti neki dobronamjeran geek od onog voljnog zagorčavanja života drugima  ;D

Opcije vB vs. SMF
Svakim danom je sve više SMF Modova, te se može itekako boostati funkcionalnost foruma i ne vjerujem da za vB. postoji opcija za koju SMF nema Mod. A kad smo već i kod cijena - za te novce koje je netko voljan doslovno baciti u vjetar možete dobiti PHP programera da Vam napravi custom kod za SMF upravo po vašoj želji. Zar to nije pametnije?? A osim toga SMF-ovci su otvorili za javnosti i kompletnu bazu SMF PHP funkcija što dodatno olakšava programiranje - vB. to po mojim saznanjima nema niti im je to namjera napraviti ....

Eto, to je moje osobno mišljenje o tim tematikama, nadam se da će pomoći i nekom drugom da bolje sagleda  cijelu situaciju ...
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Boxer2

Nema mjesta raspravi, smf je meni bog i batina, pogotovo od kad vidim da sve više portala radi s njime i da se jako lagano integrira i ono najbitnije nakon integracije radi sve kak treba.

Evo ja ga uskoro integriram s www.mkportal.it u biti već sam ga integrirao samo nije sve posloženo i spremno pa nije u javnosti
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

immortalis

#8
Meni je smf super, samo mu fali par 'integriranih' opcija.. a ne da sada moram modove instalirati...
npr. bilo bi dobro da mozes odmah, bez instaliranja moda, vidjeti koje teme je sve korisnik otvorio..
onda.. spajanje tema(tu opciju nigdje nisam vidio), pa onaj 'meko' obrisani post(dobro, to sam na neki nacin rijesio, samo napravim recycle bin forum, i ostali ga ne vide), ali fali to da se ti postovi mogu 'vratiti'...
Nisam tako nigdje nasao neke modove(osim onoga za teme, al mi ni to ne radi)
a i glupo mi je to sto ni jedan mod mi nece raditi ako taj mod nije prilagodjen toj verziji foruma koji ja koristim...

Robi052

Jedna od mogučnosti vbuletina, a volio bi je vidjeti i na smf-u, je SEO url i to po principu naslov teme je i url

Primjer

http://www.download.hr/forum/program-skidanje-webstranica-t53.html

Bernard T.

Quote from: immortalis on January 16, 2007, 10:32:56 AM
spajanje tema(tu opciju nigdje nisam vidio), pa onaj 'meko' obrisani post(dobro, to sam na neki nacin rijesio, samo napravim recycle bin forum, i ostali ga ne vide), ali fali to da se ti postovi mogu 'vratiti'...
Nisam tako nigdje nasao neke modove(osim onoga za teme, al mi ni to ne radi)
a i glupo mi je to sto ni jedan mod mi nece raditi ako taj mod nije prilagodjen toj verziji foruma koji ja koristim...

>> Spajanje tema - naravno da postoji, kako je nisi vidio?!
>> Obrisani postovi - nema boljeg sistema od premještanja u "nevidljivu rubriku", a istom funkcijom premještanja možeš natrag vratit iz "nevidljive rubrike" u neku standardnu.
>> to što mod mora biti prilagođen je logično svaka nova verzija donosi neke izmjene koje mogu ali i ne moraju imati utjecaja na funkcionalnost modifikacije
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

immortalis

Spajanje sam tek skuzio nakon sto sam ovo napisao..
obrisani postovi, kako da ih vratim.. gdje ima opcija za to?

Bernard T.

Quote from: immortalis on January 18, 2007, 09:43:07 AM
Spajanje sam tek skuzio nakon sto sam ovo napisao..

::)

Quote from: immortalis on January 18, 2007, 09:43:07 AM
obrisani postovi, kako da ih vratim.. gdje ima opcija za to?

Quote from: Bernard T. on January 17, 2007, 01:21:18 PM
>> Obrisani postovi - nema boljeg sistema od premještanja u "nevidljivu rubriku", a istom funkcijom premještanja možeš natrag vratit iz "nevidljive rubrike" u neku standardnu.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

immortalis

>> Obrisani postovi - nema boljeg sistema od premještanja u "nevidljivu rubriku", a istom funkcijom premještanja možeš natrag vratit iz "nevidljive rubrike" u neku standardnu.

ajd nacrtaj :D

Bernard T.

Quote from: immortalis on January 18, 2007, 01:45:57 PM
>> Obrisani postovi - nema boljeg sistema od premještanja u "nevidljivu rubriku", a istom funkcijom premještanja možeš natrag vratit iz "nevidljive rubrike" u neku standardnu.

ajd nacrtaj :D

Mislim da me tu netko... Jednostavnije ne ide, treba ipak malo vlastite sive ćelije uključiti  :P
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

immortalis

Cek.. ti mislis na ovako:
da ako izbrisem taj post, onda se on meni automatski premjesti u recycle bin, i sada ako ja hocu vratiti taj post, nazad u temu, znaci 'undelete'(il kak vec :p ), onda da ja tu 'temu' sto mi je u recycle binu(jer cim ja izbrisem jedan post, on meni odmah od te teme napravi novu temu) vratim je u taj forum gdje se nalazi ta original tema, i onda samo spojim teme.. ??
Ili postoji jednostavniji nacin?
btw: ima neki mod hide post, al ne znam gdje se to sve nalazi.. kako omoguciti da radi...

Bernard T.

Quote from: immortalis on January 18, 2007, 02:40:57 PM
ako izbrisem taj post, onda se on meni automatski premjesti u recycle bin

Quote from: Bernard T. on January 17, 2007, 01:21:18 PM
>> Obrisani postovi - nema boljeg sistema od premještanja u "nevidljivu rubriku", a istom funkcijom premještanja možeš natrag vratit iz "nevidljive rubrike" u neku standardnu.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

immortalis

nevidljiva rubrika? WTF?
kako to osposobit?

Zwerko

rubrika = kategorija  Postaviš da samo određena grupa članova može vidjeti i pristupiti toj tvojoj secret rubrici a ostali ju ne vide.

eladio

iako mnogi pljuju po vbu , cini se da je vise SEO orjentiran i sad sam tuzan , jer mislim da je to jedino sto mu fali.. i to vec duugooo i ne nazire se neko rjesenje  :-[

Advertisement: