smf(simple machines forum) vs. vBulletin

Started by immortalis, January 07, 2007, 01:57:34 PM

Previous topic - Next topic

immortalis

Zanima me koja je verzija foruma bolja, u svim pogledima, ali vaznija mi je sigurnost(i ne uzimajte u obzir to sto vb nije free)

Pozz

Mister_Muskalo

vBulletin definitivno iz licnog iskustva govorim,prebogat je opcijama i mozes svasta da uradis :D .Ako imas para uzmi,i nemoj se igrat ako ga imas i sad da ga instaliras,ja sam se igro tako i nadrljo prijavili me neke budale,zbog oga ti kazem ima uvjek nekih ljubomorni.

Pozz

immortalis

Quote from: Mister_Muskalo on January 07, 2007, 04:10:53 PM
vBulletin definitivno iz licnog iskustva govorim,prebogat je opcijama i mozes svasta da uradis :D .Ako imas para uzmi,i nemoj se igrat ako ga imas i sad da ga instaliras,ja sam se igro tako i nadrljo prijavili me neke budale,zbog oga ti kazem ima uvjek nekih ljubomorni.

Pozz

pricaj mi...
Ja sam isto nadrljao zbog toga.. hebiga..

Mister_Muskalo

eeee staces dogodi se kad diramo gdje nam nije mjesto.Pa nista ja napravio vBulletin i malo reklamirao sajt,kad jedan kreten me priajvio,ali sam odma pebacio na drugi forum phpbb2 pa na smf

Bernard T.

i po čemu mislite da je bolji vBulletin, koje su to opcije...  :-\
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Boxer2

Quote from: Bernard T. on January 11, 2007, 01:26:51 PM
i po čemu mislite da je bolji vBulletin, koje su to opcije...  :-\

I meni to nikad nije bilo jasno.
Pa prvo skup je ko vrag, drugo dizajnerski je užasan, izgleda katastrofalno, treće nema prijevoda i četvrto da neznam koji skin staviš oblik foruma je u 90% slučajeva isti i promjene se svode samo na izmjenu css-a i onda i ivica u hr i deng dong u kini ima gotovo isti forum.

Dalje profil je na engleskom užasno kompliciran.
Ja sam prije održavao Phpbb i prešao na smf i razlika mi je 100 godina php je užas.
Probao sam i vbulletin i nisam oduševljen bio po meni jedino je IPB uz bok smf-u i nešto bolji u opcijama.

Vbulletin je samo navodno jako siguran i nije ranjiv.
Jel istina neznam, al trebao bi biti kad se plaća a svi open source forumi su oduvijek sa sobom nosili dozu rizika.

Meni osobno je smf favorit zasad.
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

Bernard T.

#6
Ako pogledate ovaj ogroman SMF community i pokušate naći neke veće nestabilnosti ili (nedaj Bože) sigurnosne rupe umorit ćete se prije nego što nađete išta bitno - npr. upadi su se događali ili pogreškom vlasnika (vidi AntiCrack vodić) ili hosta. Koliko god sam ja ovdje nikad nije primjerom dokazan sigurnosni propust samog SMF koda koji je dopustio upad na nečij forum.

Urbana legenda je da je softver "zatvorenog koda" sigurniji od onog "open source" - osobito to pada u vodu kod PHP skripti jer zapravo obje gornje varijante imaju dostupan čisti PHP kod pa se i za vB. i za SMF može istraživat kod i tražit rupe (za razliku od npr. Win kompajliranih aplikacija). Ja sam stari pobornik O.S.-a i odgovorno tvrdim svima koji zagovaraju teze zatvoreno-sigurno da je stvar obratna - O.S. je na uvid svima - i "lošim dečkima" kao i svima nama dobrima. Mit o crakerima/hackerima uvijek daje dojam da su oni koji su "najpametniji,najspretniji..." uvijek na zločestoj strani. Budite sigurni da na jednog zločestog geeka dolazi barem 10 jednako spretnih, ali znanje koriste za dobre i korisne stvari. Zato će vrlo vjerojatno propust prije oučiti neki dobronamjeran geek od onog voljnog zagorčavanja života drugima  ;D

Opcije vB vs. SMF
Svakim danom je sve više SMF Modova, te se može itekako boostati funkcionalnost foruma i ne vjerujem da za vB. postoji opcija za koju SMF nema Mod. A kad smo već i kod cijena - za te novce koje je netko voljan doslovno baciti u vjetar možete dobiti PHP programera da Vam napravi custom kod za SMF upravo po vašoj želji. Zar to nije pametnije?? A osim toga SMF-ovci su otvorili za javnosti i kompletnu bazu SMF PHP funkcija što dodatno olakšava programiranje - vB. to po mojim saznanjima nema niti im je to namjera napraviti ....

Eto, to je moje osobno mišljenje o tim tematikama, nadam se da će pomoći i nekom drugom da bolje sagleda  cijelu situaciju ...
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Boxer2

Nema mjesta raspravi, smf je meni bog i batina, pogotovo od kad vidim da sve više portala radi s njime i da se jako lagano integrira i ono najbitnije nakon integracije radi sve kak treba.

Evo ja ga uskoro integriram s www.mkportal.it u biti već sam ga integrirao samo nije sve posloženo i spremno pa nije u javnosti
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

immortalis

#8
Meni je smf super, samo mu fali par 'integriranih' opcija.. a ne da sada moram modove instalirati...
npr. bilo bi dobro da mozes odmah, bez instaliranja moda, vidjeti koje teme je sve korisnik otvorio..
onda.. spajanje tema(tu opciju nigdje nisam vidio), pa onaj 'meko' obrisani post(dobro, to sam na neki nacin rijesio, samo napravim recycle bin forum, i ostali ga ne vide), ali fali to da se ti postovi mogu 'vratiti'...
Nisam tako nigdje nasao neke modove(osim onoga za teme, al mi ni to ne radi)
a i glupo mi je to sto ni jedan mod mi nece raditi ako taj mod nije prilagodjen toj verziji foruma koji ja koristim...

Robi052

Jedna od mogučnosti vbuletina, a volio bi je vidjeti i na smf-u, je SEO url i to po principu naslov teme je i url

Primjer

http://www.download.hr/forum/program-skidanje-webstranica-t53.html

Bernard T.

Quote from: immortalis on January 16, 2007, 10:32:56 AM
spajanje tema(tu opciju nigdje nisam vidio), pa onaj 'meko' obrisani post(dobro, to sam na neki nacin rijesio, samo napravim recycle bin forum, i ostali ga ne vide), ali fali to da se ti postovi mogu 'vratiti'...
Nisam tako nigdje nasao neke modove(osim onoga za teme, al mi ni to ne radi)
a i glupo mi je to sto ni jedan mod mi nece raditi ako taj mod nije prilagodjen toj verziji foruma koji ja koristim...

>> Spajanje tema - naravno da postoji, kako je nisi vidio?!
>> Obrisani postovi - nema boljeg sistema od premještanja u "nevidljivu rubriku", a istom funkcijom premještanja možeš natrag vratit iz "nevidljive rubrike" u neku standardnu.
>> to što mod mora biti prilagođen je logično svaka nova verzija donosi neke izmjene koje mogu ali i ne moraju imati utjecaja na funkcionalnost modifikacije
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

immortalis

Spajanje sam tek skuzio nakon sto sam ovo napisao..
obrisani postovi, kako da ih vratim.. gdje ima opcija za to?

Bernard T.

Quote from: immortalis on January 18, 2007, 09:43:07 AM
Spajanje sam tek skuzio nakon sto sam ovo napisao..

::)

Quote from: immortalis on January 18, 2007, 09:43:07 AM
obrisani postovi, kako da ih vratim.. gdje ima opcija za to?

Quote from: Bernard T. on January 17, 2007, 01:21:18 PM
>> Obrisani postovi - nema boljeg sistema od premještanja u "nevidljivu rubriku", a istom funkcijom premještanja možeš natrag vratit iz "nevidljive rubrike" u neku standardnu.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

immortalis

>> Obrisani postovi - nema boljeg sistema od premještanja u "nevidljivu rubriku", a istom funkcijom premještanja možeš natrag vratit iz "nevidljive rubrike" u neku standardnu.

ajd nacrtaj :D

Bernard T.

Quote from: immortalis on January 18, 2007, 01:45:57 PM
>> Obrisani postovi - nema boljeg sistema od premještanja u "nevidljivu rubriku", a istom funkcijom premještanja možeš natrag vratit iz "nevidljive rubrike" u neku standardnu.

ajd nacrtaj :D

Mislim da me tu netko... Jednostavnije ne ide, treba ipak malo vlastite sive ćelije uključiti  :P
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

immortalis

Cek.. ti mislis na ovako:
da ako izbrisem taj post, onda se on meni automatski premjesti u recycle bin, i sada ako ja hocu vratiti taj post, nazad u temu, znaci 'undelete'(il kak vec :p ), onda da ja tu 'temu' sto mi je u recycle binu(jer cim ja izbrisem jedan post, on meni odmah od te teme napravi novu temu) vratim je u taj forum gdje se nalazi ta original tema, i onda samo spojim teme.. ??
Ili postoji jednostavniji nacin?
btw: ima neki mod hide post, al ne znam gdje se to sve nalazi.. kako omoguciti da radi...

Bernard T.

Quote from: immortalis on January 18, 2007, 02:40:57 PM
ako izbrisem taj post, onda se on meni automatski premjesti u recycle bin

Quote from: Bernard T. on January 17, 2007, 01:21:18 PM
>> Obrisani postovi - nema boljeg sistema od premještanja u "nevidljivu rubriku", a istom funkcijom premještanja možeš natrag vratit iz "nevidljive rubrike" u neku standardnu.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

immortalis

nevidljiva rubrika? WTF?
kako to osposobit?

Zwerko

rubrika = kategorija  Postaviš da samo određena grupa članova može vidjeti i pristupiti toj tvojoj secret rubrici a ostali ju ne vide.

eladio

iako mnogi pljuju po vbu , cini se da je vise SEO orjentiran i sad sam tuzan , jer mislim da je to jedino sto mu fali.. i to vec duugooo i ne nazire se neko rjesenje  :-[

immortalis

Quote from: Zwerko on January 25, 2007, 05:14:39 PM
rubrika = kategorija  Postaviš da samo određena grupa članova može vidjeti i pristupiti toj tvojoj secret rubrici a ostali ju ne vide.

aaaa??? ^o)
de nacrtaj!!!

Zwerko

nacrtao bih ali ne sjecam se dal vec ima kreirana kategorija secret place i unutra je vec Recycle Bin ili smo ton aknadno kreirali. Uglavnom svi obrisani postovi se nalaze u tom Recycle Bin-u koji je naravno vidljiv SAMO onima koji imaju za to dozvolu. Sto se tice vracanja obrisanih postova to nikad nisam probao, kad nesto obrisem vise ne vracam. Ta kanta mi sad sluzi ko arhiva i dokazni materijal, a spam(ima i tog) brisem naravno do kraja.

Mihac™

SMF je čisto u redu, a s obzirom da je besplatan, nebi trebalo prigovarati na rad, ali se isti razvija dosta dobro. Osobno sam morao izmjeniti dosta kodova i malih propusta od različitih modova, te sam pokupio najbolje stvari od svakoga, izmjenio nedostatke i kreirao vlastitu temu, sada nema puno razlike između vBulletin i SMF-a . Osobno sam isprobao vBulletin i nisam baš zadovoljan, a isprobao sam i ostale. Kada napravim sve izmjene i dopune za verziju 1.1.2 na kojoj radim, staviti ću temu za download. Svaki od nas koji se razumije u php može pridonijeti boljem razvoju i međusobnoj komunikaciji među ljudima, jer svakim danom je komunikacije sve manje i samo se gledaju osobni interesi.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

eladio

Quote from: Mihac on February 21, 2007, 11:45:14 AM
SMF je čisto u redu, a s obzirom da je besplatan, nebi trebalo prigovarati na rad, ali se isti razvija dosta dobro. Osobno sam morao izmjeniti dosta kodova i malih propusta od različitih modova, te sam pokupio najbolje stvari od svakoga, izmjenio nedostatke i kreirao vlastitu temu, sada nema puno razlike između vBulletin i SMF-a . Osobno sam isprobao vBulletin i nisam baš zadovoljan, a isprobao sam i ostale. Kada napravim sve izmjene i dopune za verziju 1.1.2 na kojoj radim, staviti ću temu za download. Svaki od nas koji se razumije u php može pridonijeti boljem razvoju i međusobnoj komunikaciji među ljudima, jer svakim danom je komunikacije sve manje i samo se gledaju osobni interesi.


svaka cast :)

Mihac™

Kod SMF-a je isto tako dobro da ga možeš spojiti na različite servere i više domena, a da ti sve ide u jednu bazu, dobro je i što na besplatne domene kod providera imaš 5Mb prostora po kreiranju besplatnog korisničkog računa za dial-up vezu i tamo smjestiš slike ili drugi sadržaj koji vučeš u forum, pa ne opterećuješ svoj prostor, evo malo primjera http://zagreb-forum.com/ ili http://www.inet.hr/~mmihokov/ ili na http://www.zagreb-forum.com/smf/ a možeš i ovdje http://www.inet.hr/~mihac/
a sve ide u jednu bazu. To sam za par dana postavio i sinhronizirao, ima još posla,no ne stignem sve.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Zwerko

Quote from: Mihac on February 22, 2007, 07:21:30 AM
dobro je i što na besplatne domene kod providera imaš 5Mb prostora po kreiranju besplatnog korisničkog računa za dial-up vezu i tamo smjestiš slike ili drugi sadržaj koji vučeš u forum, pa ne opterećuješ svoj prostor

Daj molim te malo ovo pojasni. Dal bi ja mogao iskoristiti gmail za to i kako. Na serveru smo zakupili 500MB ali je vec sad 370 ispunjeno. Jos ima 130 ali to je nista. Znaju se zalomiti slike pa to samo curi....Ogranicio sam upload file-a na 100kB ali opet....Hvala!

Mihac™

#26
Gledaj ovako, gdje god možeš imati ftp pristup i koliko toliko Mb, puno znači. A ako nemaš ftp pristup neznači ti ništa. Ja sam otvorio gdje sam god stigao korisničke račune za dial up i tu dobio besplatni web prostor i 2 e-mail adrese, neki daju jednu, a meni netreba nijedna jer imam neograničen broj emaila koji si sam kreiram. Hosting imam 400 Mb i full suport cgi, neograničen broj poddomena domena itd, da te ne zamaram. Dakle ovako, svi smo nekako opterečeni s prostorom, pa ti ja manje važne materijale, slike, ikone, html, php, asp, bez obzira što provider ne podržava prikaz određenog (meni treba prostor) to pohranim kod njega, a sa svog servera i domene samo pozivam (linkam) sve što mi je potrebno.
A što se tiće gmail-a ako imaš ftp pristup onda možeš. I još jedno veliki dio slika imam na na http://upload6.postimage.org/270344/photo_hosting.html ovo ti je primjer gdje držim slike i boli me briga za njih kod mene je samo mali prikaz, na tom prikazu ti je i link da si postaviš na svoje stranice scriptu. Nije teško, samo prati upute.
Možeš i kod mene na portalu postaviti upit u temi za hosting, uvijek se nađe neko rješenje.

Ovdje ti je njihov odgovor za sigurnost slika:

The Simple Image Upload mod enables image uploading on your forum. All images are stored on our fast and secure network so it won't take up any of your bandwith. Image uploading is very simple and your images will never be removed for inactivity. This mod is perfect solution for forums where visitors are not tech savvy and don't know how to upload image or don't know how to use [img] bbcode.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Zwerko

Citao sam malo za gmail i nis od toga, kao 1. i zadnje to je ilegalno tak da to necu. A ovo sto ti koristis to mi se puno vise svidja tj. skinuo sam mod pa cu ga probat ubacit ovaj vikend  ;D Hvala za ovo  ;)  

Mihac™

Nema problema, ako zapne, javi. Inaće ovdje ima puno bedastoća o charsetu i utf-8, tako da se grozim nekih stvari. Uglavnom ti netrebaju nikakvi modovi koje drugi instaliraju u default temu. Dovoljno je samo izmjeniti dio scripti i u tvojoj temi koju ti želiš i koja ti je funkcionalna po potrebama korisnika izmjeniš postavke.
Kada uhvatim vremena pozabaviti ću se s kodovima i napisati si kompletan forum baziran na buletinu i smf-u (hibrid), zašto da ja imam ono što svi imaju.
Ako gdje zapne pitaj. Vidio sam ima tu jako pametnih dečki na forumu, samo mi se nesviđa što su prepotentni i drže sve za sebe, a ima ih ok i koji svoje otkriće podjele odmah sa drugima.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Mihac™

Quote from: Zwerko on February 23, 2007, 03:22:50 AM
Citao sam malo za gmail i nis od toga, kao 1. i zadnje to je ilegalno tak da to necu. A ovo sto ti koristis to mi se puno vise svidja tj. skinuo sam mod pa cu ga probat ubacit ovaj vikend  ;D Hvala za ovo  ;) 
Vidiš mene zanima recimo, nisam se pozabavio s time, za ubacivanje bannera u forum kao kod tebe, no koristim mkportal, pa imam druge mogućnosti, a i ovu opciju bi bilo zgodno za dodati. a rss imam drugačiji nego ti kod sebe, a i tvoj mi je zanimljiv.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Zwerko

Bannere ti uopce nije problem stavit ako ne koristis board News za vijesti. Ja sam izbrisao ono da mi pise novosti i ubacujem bannere gore. Imam gore i Dilber MC temu koja ima predvidjeno mjesto za bannere odmah iznad vijesti. Ideja je bila da na forum ne stavljamo bannere pa smo za to dali napraviti naslovnicu a na kraju opet ubacimo banner i na sam forum...Mozda sam mogao iskoristit tiny portal za naslovnicu ali sad je gotovo, bar za neko vrijeme....
A za modove vec znam, ali posto koristim default kao primarnu temu onda mi se neda zezat. A za Dilber MC sve editiram na "lokalnom" forumu i samo prebacim...
Kaj se tice charseta nesto mi ne stima, bar kad gledam u phpmyadminu, nisu mi sve tabele isti charset. Ali to je druga tema...Pozdrav, i hvala na informacijama  ;)

Mihac™

Evo ja sam si sad postavio dodatni rss kao kod tebe na glavnu temu, a imam i rss za sve kompletno po temama. Puno mi je korisnika povezano preko gprs-a. Imaš link u mom profilu.
Nije fora da na jednom portalu vršim reklamu za drugi, no modovi za default teme u instalaciji *.xml je jednostavno da nemože biti jednostavnije. Samo treba popiti kavicu, sjesti uz pivicu i baciti oko na php i kliknuti search, a onda isto ubaciti u svoju temu. Koja nauka. ctrl+c i ctrl+v i tema ti ima kombinaciju do bola, a onda sve sličice smanjiš na širinu 1px radi težine i upotrijebiš Optimizer profesional i smanjiš za 80% težinu teme. Sada sam bio na jednoj ruskoj stranici imaju neki čudan forum, a zapinje mi ona čirilica naopako, pa nemogu sve razumjeti, ali sam im maznu par scripti. Nazadnje kada sve napravim tema i forum mora biti bolji od ovih objavljenih bar 50%. Ali ću ipak radi poštenja pitati koliko trebam platiti da skinem njihov potpis Powered by Simple Machines LLC , makar to više i nije njihov izvorni kod.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Zwerko

Gledao sam i sad malo te modove, i stvarno nije komlicirano ctrl-f ctrl-c ctrl-v....Ja sam isao na ideju da dam izbor a sad vidim da mi to stvara previse problema i oduzima vrijeme. Dvije teme...Dobro da nisam stavil 2-jezicni forum...Koji bi to djumbus bio :) Klanje izmedju naseg i en charseta neznam kak bi to zavrsilo. Sad ispravljam š i ž gdje god stignem i vidim a toga imaaa. A sve ono sto sam vidio na vb a svidja mi se to sam stavio. Ak cu morat reinstalirat forum vise necu ubacivat nikakve modove online. Najprije cu doma sve ljepo ustimat a onda samo gotove .php ubacivat gore. A forum instaliram za max 10min. povezat forum i bazu, postimat putanje i forum je up&running ;)
Mozes ti napravit vizualno sve 5 ali sto je sa ovim sigurnosnim dijelom? Evo sad ova 1.1.2. navodno ima dosta toga doradjenog sto je za svaku pohvalu. Kad tad ces morati update-ti....

Sad se trenutno mucim kak da ubacim jedan prazni board za reklame da si oslobodim ovaj od newsa. Smjestio bi ga negdje izmedju zadnjeg boarda i infocentra...Imam vec neke kodove samo jos neznam gdje ih utrpat  ;D Al naci cu ja to  ;D ;D

Groovy™

Jeste da dizem temu staru 3 godine ,ali nema veze...

Sta sada mislite ....da li je SMF bolji od vbulletina ili obrnuto  :laugh:

Dzonny

Dosta se toga promenilo, ali je smf i dalje najbolji besplatni softver ove vrste, i garantujem da nema bolje podrške na netu, čak i za plaćene softvere.
Vbulletin mi je odbojan što se dizajna tiče, da ne spominjem to što se plaća. Ne znam kakve to modove ima, a da smf nema, ali smf ima pozamašnu bazu modova među kojima su modovi koji pokrivaju potrebe najvećeg broja korisnika. (pa i one naprednije)

Flogging My Log

Za VBulletin nemam pojma ali za Phpbb i SMF mogu ti reći da je SMF za Phpbb Ferrari.Stalni problemi sa Automodom,Spameri,Modovima,Nestabilan,sve u svemu teško smeće.

Cola-Coca

SMF je (meni bolji) nefo VB radi toga sto je sve FREE od suport foruma pa do same scripte xD.
I LOVE SMF

Skipper.

Koristio sam i jedan i drugi i po meni je SMF bolji. Na njemu se može namestiti sve što postoji i na vBulletinu, ima mnogo, mnogo bolji dizajn kao što reče Džoni i ova podrška je zaista neverovatna.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Skipper.

Quote from: Chieftec on February 25, 2011, 04:43:08 PM
Nego sta mislite, PHPBB3 ili SMF? :D
Mora da se šališ  ;D Pitaš na smf support forumu koji je bolji.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Massive.

#39
Quote from: Skipper. on February 25, 2011, 04:46:39 PM
Mora da se šališ  ;D Pitaš na smf support forumu koji je bolji.

omg, pa i ovaj pita na smf support forumu smf ili vbulletin... :D
Nmvz, obrisao sam poruku....

▓▒RapidBelgrade▒▓

glupa tema...   ili je bar trebalo u off topic temi pokrenuti to pitanje




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Dzonny

Istina, nema potrebe za ovakvom temom, ovo je smf forum, te je jasno da smo svi pobornici smfa.
lock.

Advertisement: