Κεφαλαίες και Τονισμένες Λέξεις στο Μενού

Started by Xanthopoulos C., January 10, 2007, 02:55:05 PM

Previous topic - Next topic

Xanthopoulos C.

Γεια σε όλους,
Μόλις εγκατέστησα το SMF και τα ελληνικά στο υπό ανάπτυξη website μου. Πιθανόν αυτό που σας ρωτάω να έχει απαντηθεί ήδη στο forum, αλλά με μια σύντομη αναζήτηση δεν το βρήκα, αν αυτό συμβαίνει συγχωρήστε την δημιουργία του topic αυτού.
Μπορείτε να μου πείτε πως γίνετε να διορθώσω είτε να μην βγαίνουν τονισμένες οι λέξεις αλλά κεφαλαία είτε χωρίς κεφαλαία αλλά τονισμένες.
Σας ευχαριστώ και συγχαρητήρια για την μετάφραση του SMF.
Με εκτίμηση,
Ξ.Κ.
hxxp:www.akyroi.gr [nonactive]

ChrizT

Eνδιαφερομαι κι εγω για την απαντηση του ζητηματος που εθεσε ο Xanthopoulos C. ..... :)
ChrizT baby....!

agridoc

Quote from: Xanthopoulos C. on January 10, 2007, 02:55:05 PM
Μπορείτε να μου πείτε πως γίνετε να διορθώσω είτε να μην βγαίνουν τονισμένες οι λέξεις αλλά κεφαλαία είτε χωρίς κεφαλαία αλλά τονισμένες.

Για την 1η λύση ο spiros έκανε αρκετές προσπάθειες να δοθούν δύο σειρές strings στα αρχεία γλωσσών αλλά δεν έγινε τελικά δεκτή.

Για την 2η (η αναφορά στις γραμμές θα έχει αλλάξει)
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=69919.msg551712#msg551712

ChrizT, αν κάποιος δεν έχει να προσθέσει κάτι στην ερώτηση ή ν' απαντήσει δεν έχει νόημα να προσθέσει μήνυμα.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

ChrizT

Οκ....το εκανα για να φανει το ενδιαφερον....γιατι καποια στιγμη σκεφτομουν να το ρωτησω κι εγω.... :)
Thanks παντως....
ChrizT baby....!

Xanthopoulos C.

Σας Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και συγχαρητήρια και πάλι για την δουλειά που κάνετε.
Με εκτίμηση,
Ξ.Κ.
hxxp:www.akyroi.gr [nonactive]

DVD_GR

εγω οτι δεν μου κολλουσε καλα οπως στο φορουμ του clubmini το αλλαζα απο το index.greek.php,ειναι πανευκολο.

Advertisement: