Global Announcements - Ελληνική μετάφραση

Started by Greek, February 04, 2007, 02:30:02 PM

Previous topic - Next topic

Greek

Global Announcements - Έκδοση 1.0
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=419

Δίνει την δυνατότητα στον διαχειριστή να τοποθετεί ανακοινώσεις σε διάφορα σημεία του πίνακα συζητήσεων.

GlobalAnnouncementsAdmin.greek.php
Quote<?php
$context['ga']['installed_version'] = '1.0';

$txt['ga']= 'Γενική ανακοίνωση';
$txt['ga_title'] = 'Διαχείριση γενικών ανακοινώσεων';
$txt['ga_description'] = 'Θα εμφανίσει μια γενική ανακοίνωση σε επιλεγμένους πίνακες';

$txt['ga_empty'] = 'Δεν υπάρχουν ανακοινώσεις προς το παρόν.  Πατήστε <a href="' .$scripturl. '?action=globalAnnouncementsAdmin;sa=add">εδώ</a> για να προσθέσετε μία.';
$txt['ga_delete_confirm'] = 'Είστε σίγουροι πως θέλετε να διαγράψετε αυτή την ανακοίνωση;';
$txt['ga_change_status_confirm'] = 'Είστε σίγουροι πως θέλετε να αλλάξετε το καθεστώς αυτής της ανακοίνωσης;';
$txt['ga_open_preview'] = 'Άνοιγμα αυτής της ανακοίνωσης σε νέο παράθυρο';

$txt['ga_add2'] = 'Προσθήκη';
$txt['ga_edit'] = 'Επεξεργασία';
$txt['ga_delete'] = 'Διαγραφή';
$txt['ga_save'] = 'Αποθήκευση';

//Add GA page
$txt['ga_add_title'] = 'Προσθήκη ανακοίνωσης';
$txt['ga_subject'] = 'Θέμα ανακοίνωσης';
$txt['ga_boards'] = 'Πίνακες εμφάνισης ανακοίνωσης';
$txt['ga_boards_all'] = 'Όλοι οι πίνακες';
$txt['ga_boards_desc'] = 'Μπορείτε να επιλέξετε περισσότερους από έναν πίνακα. Για να επιλέξετε πίνακες κρατήστε πατημένο το Shift ή το Ctrl.  Αν θέλετε να εμφανίζεται σε όλους τους πίνακες, επιλέξτε "<em>Όλοι οι πίνακες</em>" <strong>ΜΟΝΟ</strong>.';
$txt['ga_body'] = 'Περιεχόμενο ανακοίνωσης';
$txt['ga_body_desc'] = 'Εδώ μπορείτε να χρησιμοποιήσετε BBC και Smileys όπως σε ένα κανονικό μήνυμα.';
$txt['ga_enable'] = 'Ενεργοποίηση αυτής της ανακοίνωσης;';
$txt['ga_options'] = 'Επιλογές';
$txt['ga_icon'] = 'Εικονίδιο ανακοίνωσης';
$txt['ga_count_views'] = 'Μέτρηση εμφανίσεων;';
$txt['ga_count_views_desc'] = 'Αν το απενεργοποιήσετε, ο αριθμός εμφανίσεων της ανακοίνωσης δεν θα καταμετρηθεί.';
$txt['ga_email_members'] = 'Αποστολή της ανακοίνωσης με e-mail στα μέλη;';
$txt['ga_order'] = 'Διάταξη';
$txt['ga_order_desc'] = 'Αυτή είναι η σειρά με την οποία η γενική ανακοίνωση θα εμφανίζεται. Αφήστε το κενό αν θέλετε να χρησιμοποιηθεί η εξ ορισμού μέθοδος διάταξης.';

//Tabs
$txt['ga_main'] = 'Τροποποίηση γενικής ανακοίνωσης';
$txt['ga_add'] = 'Προσθήκη γενικής ανακοίνωσης';
$txt['ga_settings'] = 'Ρυθμίσεις';

// GA Settings page
$txt['ga_settings2'] = 'Ρυθμίσεις γενικής ανακοίνωσης';
$txt['ga_enable_global'] = 'Ενεργοποίηση γενικής ανακοίνωσης;';
$txt['ga_sort_by'] = 'Ταξινόμηση κατά';
$txt['ga_sort_by_options'] = array(
   1 => 'Ημερομηνία',
   2 => 'Αριθμός',
   3 => 'Θέμα',
   4 => 'Αριθμός εμφανίσεων',
);
$txt['ga_sort_direction'] = 'Μέθοδος ταξινόμησης';
$txt['ga_sort_direction_options'] = array(
   1 => 'Αύξουσα',
   2 => 'Φθίνουσα',
);

//Errors
$txt['ga_error_missing_subject'] = 'Το πεδίο του θέματος είναι κενό. Επιστρέψτε πίσω και συμπληρώστε αυτό το πεδίο.';
$txt['ga_error_missing_boards'] = 'Δεν επιλέξατε κάποιον πίνακα για να εμφανιστεί η ανακοίνωση. Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον έναν.';
$txt['ga_error_missing_body'] = 'Αφήσατε κενό το πεδίο περιεχομένου. Επιστρέψτε πίσω και συμπληρώστε αυτό το πεδίο.';
$txt['ga_error_delete_not_allowed'] = 'Δεν επιτρέπεται η διαγραφή.';
$txt['ga_error_edit_id'] = 'Δεν εισαγάγατε έναν έγκυρο αριθμό. Εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό';
$txt['ga_error_no_rows'] = 'Δεν βρέθηκε κάποια ανακοίνωση με τον αριθμό που καθορίσατε. Προσπαθείστε ξανά ελέγχοντας αν ο αριθμός που εισαγάγατε είναι σωστός.';
$txt['ga_error_query_array'] = 'Σφάλμα ερωτήματος.';
$txt['ga_error_no_id'] = 'Ο αριθμός που εισαγάγατε δεν είναι έγκυρος, ή δεν υπάρχει.';
$txt['ga_error_not_allowed'] = 'Συγνώμη, δεν επιτρέπεται να δείτε την ανακοίνωση που έχετε επιλέξει.';

// The champ is here
$txt['the_champ_is_here'] = 'Ha it seems like you have found another one of my nice little eggs.  You know what you get for this?  Nada, zip zero.  Keep on looking though :P.';

// Print Page
$txt['ga_by'] = 'Γενική ανακοίνωση από';

// Credits page
$txt['ga_credits'] = 'Εύσημα';
$txt['ga_version'] = 'Εγκατεστημένη έκδοση';
$txt['ga_current_version'] = 'Τρέχουσα έκδοση';
$txt['ga_upgrade'] = 'Φαίνεται να χρησιμοποιήτε μια παλαιότερη έκδοση αυτού του mod.  Συνίσταται να προχωρήσετε σε αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση.';
$txt['ga_support'] = 'Πληροφορίες υποστήριξης Γενικών Ανακοινώσεων';
$txt['ga_thanks'] = 'Ευχαριστήρια';
$txt['ga_thanks_details'] = ' σε αυτούς που με βοήθησαν να δοκιμάσω και να γράψω αυτό το mod.  Χωρίς συγκεκριμένη σειρά: Compuart, Gobalopper, Jeremy, Grudge, akabugeyes, ghostfreak, K_4_kelly, TLM, Bigguy.';
?>

Modifications.greek.php
Quote//Global Announcements adminIndex text strings.
$txt['global_announcements_admin'] = 'Γενικές Ανακοινώσεις';
$txt['global_announcements_mods'] = 'Mods';
$txt['whoallow_globalAnnouncementsAdmin'] = 'Διαχείριση <a href="' . $scripturl . '?action=globalAnnouncementsAdmin">Γενικών Ανακοινώσεων</a>.';
$txt['whoall_globalAnnouncements'] = 'Προβολή γενικής ανακοίνωσης';

Help.greek.php
Quote$helptxt['global_announcements_enable'] = 'Αυτό θα υπερβεί την τοπική ρύθμιση ενεργοποίησης/απενεργοποίησης για τις Γενικές Ανακοινώσεις και θα το ενεργοποιήσει ή απενεργοποιήσει';

ManagePermissions.greek.php
Quote//Global Announcements permissions.
$txt['permissionname_global_announcements_admin'] = 'Διαχείριση Γενικών Ανακοινώσεων';
$txt['permissionhelp_global_announcements_admin'] = 'Αν ενεργοποιήσετε αυτό το δικαίωμα για αυτή την ομάδα μελών, τότε θα μπορούν να προσθέτουν/τροποποιούν/διαγράφουν γενικές ανακοινώσεις';

Errors.greek.php
Quote$txt['cannot_global_announcements_admin'] = 'Δεν επιτρέπεται να διαχειριστήτε τις γενικές ανακοινώσεις.';

sinnefoula

Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορω να αλλαξω το Global Announcements στο οποιο εχω προσθέση μι αανακοίνωση στα Ελληνικά.Εχω εγκαταστήσει το mod με επιτυχια αλλά το τίτλος στο default παραμένει στα Αγγλικα

Σας ευχαριστλω πολύ

Greek

Τι ακριβώς εννοείς;
Μπορείς να δώσεις ένα λινκ, ή έστω μια φωτογραφία;
Το mod το έχω κι εγώ εγκατεστημένο στο default και εμφανίζονται όλα στα ελληνικά.

sinnefoula

Δες τον τίτλο. Το εμφανίζει στα αγγλικά.Ενώ ότι τσεκαρα στους κώδικες δεν υπάρχει πουθενα Αγγλικό κέιμενο

Μήπως γιατί στο GlobalAnnouncementsAdmin.greek.php κάπου εχεις ενα  εικονίδιο :P ?
Τι να πώ!!!

Greek

Και πάλι δεν σε καταλαβαίνω.
Θα μπορούσες να ανεβάσεις μια φωτογραφία;

Το εικονίδιο που εμφανίζεται εδώ στον κώδικα δεν έχει σχέση.

sinnefoula

Μα έχω ανεβάσει photo
O τίτλος φαινεται στα αγγλικά και όχι στα΅Ελληνικά

Greek

Εγώ πάντως εξακολουθώ να μην βλέπω την φωτογραφία   ::)

agridoc

Quote from: Greek on October 13, 2007, 04:40:08 AM
Εγώ πάντως εξακολουθώ να μην βλέπω την φωτογραφία   ::)

Δες το με MSIE ή clear cache στο Firefox.  ;)
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

Greek

Έχω μπει με IE7, έχω μπει με Opera, έχω λουστεί και με Ultrex, αλλά φωτογραφία εξακολουθώ να μην βλέπω!  >:(

agridoc

  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

Greek

Ευχαριστώ agridoc .

Όντως, ο τίτλος δείχνει να μην υπάρχει στα παραπάνω αρχεία γλώσσας.
Απ' ότι βλέπω και στην δική μου σελίδα έχω αλλάξει «χειροκίνητα» τον τίτλο στα ελληνικά.
Δυστυχώς δεν μπορώ να  θυμηθώ όμως που ακριβώς.
Επομένως θα πρέπει να αναζητηθεί στα αρχεία του mod το «hardcoded» text string.  :-X

agridoc

Αντε, με πιάσαν οι καλές μου  ;D

Κατέβασα και εξέτασα λίγο το mod, έχει direct string "Global Announcements" που προστίθεται στον κώδικα του MessageIndex.template.php.

echo '
<div class="tborder" ', $context['browser']['needs_size_fix'] && !$context['browser']['is_ie6'] ? 'style="width: 100%;"' : '', '>
<table border="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="4" class="bordercolor">
<tr>
<td colspan="7" class="titlebg">Global Announcements</td>


Με εγκατεστημένο mod αντικαθιστούμε το παραπάνω με

echo '
<div class="tborder" ', $context['browser']['needs_size_fix'] && !$context['browser']['is_ie6'] ? 'style="width: 100%;"' : '', '>
<table border="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="4" class="bordercolor">
<tr>
<td colspan="7" class="titlebg">', $txt['global_announcements_admin'] ,'</td>


Ετσι θα εμφανίζεται σωστά σε όλες τις γλώσσες. Θέλει αντίστοιχη αλλαγή στα install.mod και install.xml για να γίνεται σωστά η εγκατάσταση.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

sinnefoula

Μα είπα κι εγώ, Τρελή είμαι? Σας ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση

Advertisement: