О неким опцијама у SMF 1.1.3 ..

Started by PaunEsDur, February 23, 2007, 03:45:42 PM

Previous topic - Next topic

PaunEsDur

У току тестирања Форума SMF 1.1.2 приметио сам да му недостају неке опције које примећујем да код других, сличних SMF форума (нисам сигуран да су исте верзије!), постоје и раде нормални, те питам:

1 - како да у образац за писање нове поруке, у "Додатне опције" додам и ставку "Приложи", јер је сада немам, нити сам у сетовањима наишао на могућност да се она укључује или искључује.

2 - како да проширим поља у обрасцу за регистрацију (и профил) са рубрикама као што су, на пример, име и презиме, занимање, организација и слично? По савету једног колеге, чији форум има ове рубрике, скинуо сам са SMF додатни модул CustomProfile, али ми није јасно да ли се тај модул може додати аутоматски, или само ручно; занима ме да ли је неко додавао овај модул на SMF 1.1.2, и како?

3 - како се уноси слика у поље поруке? Колико сада видим, постоји иконица која нам даје граничнике "img" "/img" између којих "пастирамо" копирани линк, али не видим могућност да унесемо слику са нашег рачунара?! Значи ли то да слику најпре морамо да поставимо негде на нету, па да копирамо линк и "пастирамо" га између ових "граничника"?!!

4 - уколико допустим кориснику да мења теме, да ли би то нарушилио стабилност Форума, с обзиром на то да сам вршио одређене промене у коду index.template.php, settings.php, subs.php ...

Хвала сваком ко ми помогне да разјасним ове недоумице!

Поз       
Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

srbija

1. Imas u Admin panelu, u opcijama da omogucis attachment-e, da odredis koliko se njih po poruci moze poslati i koje velicine i koji tip, a takodje imas u dozvolama u admin panelu da oznacis ko moze da gleda prilozene datoteke, skida ih, postavlja ih....itd...Malo pogledaj bolje (uglavnom su to opcije Attachment & Avatars)!

2. Ako je taj modul kompatibilan sa tvojom verzijom foruma, moze se dodati automatski, ali to je samo za default temu, ako koristis neku drugu, moraces neke modifikacije izvrsiti rucno.Ako ne znas kako, potrazi ovde na smf forumu, ima objasnjenje,vrlo je lako.

3. Ako ne zelis da opterecujes svoj server, onda koristis neke od FREE i koristis code "img" /img", ali ako zelis neka dokumenta,slike....itd....sa tvog racunara, onda ti je odgovor pod stavkom 1.

4. Ne vidim zasto bi ti neku stabilnost narusilo. Ako vec imas nekoliko tema, i ako zelis da svi modovi, podesavanja, itd....budu isto prikazane za te teme kao na nekoj recimo "default" onda te modifikacije moras da odradis rucno, kako bi svi videli iste mogucnosti i na tim drugim temama....itd....

Nadam se da sam ti bar malo pojasnio.

PaunEsDur

Quote from: srbija on February 23, 2007, 05:02:36 PM
2. Ako je taj modul kompatibilan sa tvojom verzijom foruma, moze se dodati automatski, ali to je samo za default temu, ako koristis neku drugu, moraces neke modifikacije izvrsiti rucno.Ako ne znas kako, potrazi ovde na smf forumu, ima objasnjenje,vrlo je lako.
........
Nadam se da sam ti bar malo pojasnio.

Је си ми помогао пуно, сем у овом мени најважнијем детаљу, јер изгледа да не знам две ствари: да обавим ту наоко лаку инсталацију, и да нађем упутство на SMF! Моооолим те зато да ме упутиш на неко од тих места на SMF, или да ми у два три потеза објасниш како да то урадим и скинеш ми ту беду с врата  >:(...
Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

srbija

Instalacija moda rucno (znaci taj mod koji je u zipu otpakujes, i otvoris npr sa notepad+) i prati sledece uputstvo kako se radi to rucno:

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=34526.0

Advertisement: