News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Czech support forum

Started by pelhrimak, February 24, 2007, 08:39:31 AM

Previous topic - Next topic

Zajda

#20
hxxp:neco.fansite.cz [nonactive] muzu zarucit, vcetne stabilniho hostingu.

pelhrimak

Tak jestli máš fansite.cz [nofollow] tak je vyhráno :)

smf.fansite.cz
smf-podpora.fansite.cz zrdcadlo :)

pelhrimak

Bylo by to velice potěšující, kdyby to vyšlo. Určitě se k nám lidi přidaj. Na SMF už jede více for. Prostě phpBB je out :)

Auspex

no semnou muzete pocitat, minimalne s moralni podporou  ;)

pelhrimak

Super :) už jsem mluvil se Zajdou a o víkendu se dáme do práce :)

Auspex

Quote from: pelhrimak on March 26, 2007, 09:26:02 AM
Super :) už jsem mluvil se Zajdou a o víkendu se dáme do práce :)
tj dobre, sem ho sem nasmeroval ;-)

hrtak

Tak sorry, ze vas porad rusim, asik budu vas prvni zakaznik :D. Byl by nekdo ochotnej mi venovat par minut (treba pres ICQ) a pomoc mi s presunem SMF->SMF? proste to nejde a jediny co jsem zatim dosahl bylo, ze se mi rozhodila diakritika a nejde mi to opravit (forum.nzone.cz). JInak mou podporu mate taky :D

jindroush

No, není to tak, že původně jsi měl fórum v ISO-8859-2?

Teď máš totiž nainstalovanej lang pack UTF-8.

hrtak

ja vubec nevim, vsecho se nejak pokazilo. Jsem takovej samouk metodou pokus omyl. Nemas ICQ nb MSN, ze bych se ozval a trochu bys mi pomohl pls?

jindroush

Čéče, věci se nekazej, věci můžeš leda rozvrtat.  8)

Prostě si ujasni, cos měl předtím (podívej se do index.czech.php v adresáři Themes/default/languages v původní instalaci fóra) a co máš teď (UTF-8). Můžeš rovnou zkusit odsud sosnout češtinu, která není v UTF-8 a dát tam zkusmo tu. Prostě ji rozbal do adresáře s fórem.

Ostatně bys taky měl mít zálohu současný databáze a pokud to tvůj hosting podporuje, měla jít provýst konverze z iso do utf... Ale to jsem ještě nezkoušel.

hrtak

tak jsem na FTP natlacil i tu non-UTF cestinu, ale kdyz dam nastaveni a chci prepnout jazyk, tak tam stale je jen czech-utf8 a english :/
Tu konverzi nevim, ale daval jsem predtim v SMF prevod do UTF8 (coz jsem cekal, ze mi to prekonvertuje cely) a az pak sjem dal zalohu DB (nevidel jsem, ze se to rozsypalo)

jindroush

Mno, jestli už zálohu původního stavu nemáš, tak to vypadá na krutou smůlu (a přeháčkování 400 masáží ručně  :))

Když se podíváš do adresáře Themes/default/languages, máš tam index.czech.php, index.english.php a pak nějakej index na utf czech?

pelhrimak

Nyní jsme se dali se Zajdou do práce, kdo se chce podílet - ICQ 330360446

TradeCZ

Česká podpora je nyní na hxxp:simplemachines.er.cz/ [nonactive]

pelhrimak

Tak snad když je jedna, tak nemusíš dělat hned druhou ne? samozřejmě, můžeš spravovat tu první

martik

zdravím, mam problém když chci na svém fóru odeslat soukromou zprávu uživatelům, tak mi to u některých vypíše, že nebyli nalezeni (přesto, že tam jsou, a jejich název je zadán správně) něco jsem o tom našel na http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=89304.0;prev_next=prev ale nevypadá to, že by to nějak vyřešili. každopádně je to asi stejný problém. nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? docela bych vám byl vděčny, kdyby jste mi pomohli to vyřešit ;-) nebo zkusit napsat anglicky tam do toho threadu? díky za jakoukoliv odpověď ;-)

Petrjr

#36
Quote from: martik on April 18, 2007, 04:31:20 AM
zdravím, mam problém když chci na svém fóru odeslat soukromou zprávu uživatelům, tak mi to u některých vypíše, že nebyli nalezeni (přesto, že tam jsou, a jejich název je zadán správně) ...
Podobnou chybu mi to dělalo, když login uživatele obsahoval velké písmeno (resp. určitě když začínal velkým písmenem).

Pomohla mi záplata v:
Sources\PersonalMessage.php

// Find the requested members - bcc and to.
$foundMembers = findMembers(array_merge($input['to'], $input['bcc']));

zaměnit za

// Find the requested members - bcc and to.
$foundMembers = findMembers(array_merge($input['to'],$input['bcc']),true);

   Ale nepovažuji to za nejvhodnější řešení, protože způsobí že mySQL při hledání nicku používá 'LIKE' namísto  '='. Takže asi najde i podobné nicky a zpráva půjde i někomu jinému. Ale pro menší fórum s pár lidmi to dostačuje. LIKE by za normální situace mělo jen povolit wildcards.

pelhrimak

http://smf.fansite.cz [nofollow] napiš to do české podpory, kdyby měl někdo stejný problém

emil1

Nazdar vespolek,

všiml jsem si vás až teď, před 3 týdny jsem zápolil s integrací SMF do Mamba. Vidím, že podpory už jsou snad 2, tak doménu ani nabízet nebudu, i když jste vítáni na Českém Mambodromu www.mambodrom.cz  8)

Mám ve skice na papíře poznámky z postupu aplikace bridge, zatím jen beta verze, chci to sepsat a dát na Mambodrom. Orstio (autor) přislíbil, že přes víkend by mohl udělat ostrou verzi bridge, když Mambo vydal release.

PeSvan

ale melo by se to forum hxxp:simplemachines.er.cz/ [nonactive] t rochu rozhybat, jsou tam 4 dotazy a zadne odpovedi

Advertisement: