News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Problem sa sesijama

Started by Zuća, November 12, 2011, 10:24:17 AM

Previous topic - Next topic

Zuća

Imam veliki problem sa refresom na forumu....tj. kada uradim neku izmenu na forumu npr. promenim pw od mog account-a ...on ga ne promeni...i tako moram po 4 - 5 puta da ukucam isti pw...
isto imam problem i kada otvaram novu temu...npr napravim novu temu i idem "post" i nakon toga se tema ne pojavi...tek kada 5 - 6 puta refresujem stranicu....
isti je problem na svim browserima(firefox-u ,chrome-u ,operi i IE)

sad ne znam da li file cache pravi problem ili nesto drugo...ili je neki bug na 2.0.1
u error log-u ima sledece


http://www.mojdomen.com/index.php?action=admin;area=manageboards;save;sa=settings

Branko.

Napiši ovdje to što pokazuje error log.Osim toga idi na održavanje foruma i pokreni sve uobičajene procese i probaj opet.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Zuća

Quote from: Branko. on November 12, 2011, 10:30:11 AM
Napiši ovdje to što pokazuje error log

Quote from: Branko. on November 12, 2011, 10:30:11 AM
Osim toga idi na održavanje foruma i pokreni sve uobičajene procese i probaj opet.

odradjeno...ne prijavljuje nikakve greske...

Dzonny

Uradi backup prvo, pa probaj da isprazniš keš foruma.
Koliko ti traje sesija inače?

Ovo uglavnom meni liči na problem sa browserom više nego na problem na samom forumu, ali sve je moguće.

Zuća

Quote from: Dzonny on November 12, 2011, 12:33:59 PM
Koliko ti traje sesija inače?
2880
Quote from: Dzonny on November 12, 2011, 12:33:59 PM
Uradi backup prvo, pa probaj da isprazniš keš foruma.
Ovo uglavnom meni liči na problem sa browserom više nego na problem na samom forumu, ali sve je moguće.
kako da ispraznim kes foruma skroz...jel preko odrzavanja foruma ?
nije do browsera...na linuxu sam trenutno i koristim google ,firefox i operu i ista je stvar kao i na particiji  win 7 ...

ovo me samo brine(prikazano je strelicom)

Zuća

Znam da nije proslo 24 h ...ali meni je hitno da ovaj problem resim...jer ovo je katastrofa...

neka neko pogleda kod sebe u admin panelu ...koliko njemu traje sesija i da li mu pise isto kao i meni "SMF nije mogao da pronadje kompatibilan akcelerator na vasem serveru" ... ?????

Dzonny

Meni isto toliko traje sesija.

Kakva su ti podeavašavanja u admin - Podešavanja servera - Kolačići i sesije?
Slikaj ili napiši šta ti je tu podešeno.

Zuća


Dzonny

Dobro, to je ok.
To crvenim slovima što piše - da nema akceleratora, to je normlano, pošto nemaš akcelerator na serveru.
Izaberi tu nivo keširanja 0 tj bez keširanja, i obriši keš.
Očisti i keš u browseru i vidi ima li i dalje problema.

Zuća

i dalje isti problem...nista se nije promenilo...tj. odradio sam sve kako si rekao...ali ne nema nikakvih promena

ja nzm da li moze do host-a da bude ovo kesiranje ?
jer bukvalno kad napisem temu...onda se posle 1 min pojavi...do tad nista :S
ovde na smf-u nemam nikakvih problema
a sta mislis da stavim nivo kesiranja na 2 ?

Dzonny



Stavi ovde 0 pa javi ima li promena :)

Zuća

Stavio sam na 0 ...i sad mi se cini da je za nijansu bolje...tj sad posle 3 refresh-a ucita nove teme i postove

Dzonny


Zuća

warez je...a i nije moj :D...ako je bas toliko bitno dacu ti na pm url ???

ako stavim nivo kesiranja 3 da li ce da opterecuje srv...jer na 3 bolje kesira od 0 i 1 ?



Dzonny

Pa možeš da probaš sve opcije, ali poenta je da tebi treba manji nivo keširanja koliko vidim. :) Kod mene je podešeno bez keširanja, jer mi ne treba, ali sve zavisi od toga kako ti je podešen ostatak foruma. Probaj sve što ti padne na pamet pa vidi šta najviše odgovara.

Advertisement: