Simple Portal, SMF 2 rc4 i odjavljuvanje sa foruma

Started by rajt, December 16, 2010, 04:22:29 PM

Previous topic - Next topic

rajt

Simple Portal, SMF 2 rc4 i odjavljuvanje sa foruma

Kada se odjavljujem sa foruma a nalazim se na portalu dobijem
Not Found
The requested URL /action=forum was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

--------------------------------------------------------------------------------

Apache/2.2.17 (Unix) mod_ssl/2.2.17 OpenSSL/0.9.8e-fips-rhel5 mod_auth_passthrough/2.1 mod_bwlimited/1.4 FrontPage/5.0.2.2635 Server at www.gigalon.com Port 80


Kako da ovo rešim.

Pritome kad ponovo izađem na svoj sajt budem odjavljem.
Kada se ponovo ulogujem baca me na forum a ne na portal.

Dzonny

Očigledno da ti portal nije dobro instaliran. Pogledaj parse i proveri kodove, mislim da su akcije definisane u index.php fajlu u rootu foruma.

rajt

Kada sam na portalu i pozicioniram se mišom na odjavljivanje u pa desni klik i propertis

Stoji mi za link http://www.gigalon.com/

Dok kad sam na forumi i u propertisu mi stoji
http://www.gigalon.com/index.php?action=forum
Nemogu to sad pronaći da postavim isto i na portalu.

rajt

#3
Dali bi neko ko ima SMf2 RC4 i Simple Portal mogao proveriti dali ima ovde nesto nelogično
u
Subs.php
Kod mene je posle instalacije preko CP-a ovako. A ovo je deo koji se odnosi na Hom dugme i forum.

                        'home' => array(
'title' => $txt['home'],
'href' => $modSettings['sp_portal_mode'] == 3 && empty($context['disable_sp']) ? $modSettings['sp_standalone_url'] : $scripturl,
'show' => true,
'sub_buttons' => array(
),
'is_last' => $context['right_to_left'],
),
'forum' => array(
'title' => empty($txt['sp-forum']) ? 'Forum' : $txt['sp-forum'],
'href' => $scripturl . ($modSettings['sp_portal_mode'] == 1 && empty($context['disable_sp']) ? '?action=forum' : ''),
'show' => in_array($modSettings['sp_portal_mode'], array(1, 3)) && empty($context['disable_sp']),
'sub_buttons' => array(
),
),



rajt

Zar nema bas niko ko moze dati bar neku ideju.

Evo

Primetio sam sledeće.

Mislim da je neki problem u gornjem kodu oko ova dva dugmeta hom i forum.

Kada se učita sajt i pritome se učita portal onda se sasvim normalno odjavljuje sa sajta
Ako se šeta između stavki u meniju i vrati na portal onda odjavljivanjem dobijem oni stranu
Not FoundThe requested URL /action=forum was not found on this server.

A zatim kad se ulogujem obavezno me šalje na forum.

Dzonny

Šta tebi ustvari nije uredu, dugme? Imaš li nešto u error logu?
I opet kažem, verovatno nije dobro instaliran portal, pa bi trebao pregledati kodove da li uredu najpre u template fajlovima.

rajt

#6
NE ništa mi neprijavljuje kao grešku.

Ajde ovako pokušam redom

Instaliran portal automatski preko cpa i ništa nije prijaviljeno niti preskočeno sve je ok.

Sad imam dugme Početna i dugme Forum

Moj problem je u sledećem.

Ako sam na forumu i klinem na odjavi se sve je uredu.
Ako uđem u na gigalon.com i nalazim se na portalu i prijavljen sam ako kliknem na odjavi se sve je opet uredu.

Ako uđem i šetam se na portal forum pa opet portal i kliknem na odjavi se dobijem onu gore stranicu iz prvog posta.

Ako sam na bilo kojoj stavci šetam se portal forum portal forum i odjavim se sve je uredu.

E sad kada se izlogujem i ponovo ulogujem uvek uvek me baca na forum nikako na portal.

Ako sam se odmah ulogovao i preša sa foruma na portal odmah se isto desi kao iz prog posta.

sem ovoga sve odlično funkioniše po pitanju portala.

Trenutno sam sve vratio bez portala jer sam dosta brljao i ništa nisam uspeo.
Sa Simple portalom sajt mi radi mnogo brže dok sa Portal Mx v0990 nekako tromije.

Dzonny

Ja ti ne mogu pomoći, nisam vičan sa tim portalima, ali ti preporučujem da svoj problem izložiš u support temi SP-a, kako bi dobio odgovarajući odgovor.

rajt


Advertisement: