Yeni Tema Nerden bulunur? Nasıl Yüklenir?

Started by 4LP3RUZ1, May 03, 2007, 10:17:17 AM

Previous topic - Next topic

4LP3RUZ1

Soru: Yeni tema nereden bulunur?
Cevap: SMF'in desteklediği tüm temalar tek bir adrestedir: SMF Tema Sitesi
Ayrıca Türkçeye çevrilen bazı temaların çevirilerini de burada bulabilirsiniz. Her tema için çeviri gerekmediğinden tema sitesindeki diğer temalardan da yararlanabilirsiniz. Eğer verilen linkler çalışmıyor ise lüften moderatörlerden birine tüm detaylarla birlikte özel mesaj yazın, en kısa zamanda düzeltmeye çalışırız.

Not: Diğer kaynaklardan (SMF tema sitesi dışından) bulunarak yüklenen temalar SMF ekibi tarafından kontrolden geçmediği için, çıkaracakları herhangi bir problem için destek bulmanız mümkün olmayacaktır.

Soru: Tema Nasıl yüklenir?
Yüklemek çok basittir, indirdiğiniz zip dosyasını Yönetim -> Tema ve Yerleşim Ayarları sayfasından Yeni Tema Yükle kutusu altından seçip, Yükle! butonuna tıkladığınızda temanız yüklenecektir. Daha sonra aynı sayfadan temanın varsayılan teması olarak atayabilir, veya kullanıcıların kendi seçimine bırakabilirsiniz.

Eğer tema yüklenemiyorsa, muhtemelen temaların bulunduğu ../Themes klasörü yazılamaz konumdadır. Yazılabilir yapmak için herhangi bir FTP programı veya webhostunuzun cPanel'inden girin ve klasörün izinlerini 777 olarak ayarlayın. Bunu yapmanın yolları için buraya bakın.
Frozen frogs are back :(

kilwosen

kardes benim ftp den 777 yapıyorum oLmuyo tekrar kendisi 755 yapıyo neden acaba

4LP3RUZ1

Quote from: alperuzi on May 03, 2007, 10:17:17 AMYazılabilir yapmak için herhangi bir FTP programı veya webhostunuzun cPanel'inden girin ve klasörün izinlerini 777 olarak ayarlayın.

Quote from: alperuzi on May 03, 2007, 10:17:17 AMBunu yapmanın yolları için buraya bakın.

TRTURK

Quote from: alperuzi on May 03, 2007, 10:17:17 AM
Soru: Tema Nasıl yüklenir?
Yüklemek çok basittir, indirdiğiniz zip dosyasını Yönetim -> Tema ve Yerleşim Ayarları sayfasından Yeni Tema Yükle kutusu altından seçip, Yükle! butonuna tıkladığınızda temanız yüklenecektir. Daha sonra aynı sayfadan temanın varsayılan teması olarak atayabilir, veya kullanıcıların kendi seçimine bırakabilirsiniz.

Eğer tema yüklenemiyorsa, muhtemelen temaların bulunduğu ../Themes klasörü yazılamaz konumdadır. Yazılabilir yapmak için herhangi bir FTP programı veya webhostunuzun cPanel'inden girin ve klasörün izinlerini 777 olarak ayarlayın. Bunu yapmanın yolları için buraya bakın.

ben yeni temamı seçtim yükledim ancak temalar sayfasına girdiğimde yeni tema yükle diye birşey yazmıyor.yükle diye birşeyde yazmıyor.hiç birşey yok yani.sadece simple machinesin kendi oluşturduğu temaları var.özel ayrı yükleyemiyorum hxxp:yani.ne [nonactive] yapabilirim yeni tema yüklemek için?

4LP3RUZ1

Beleş bir yerden bulduysan SMF'yi bulamaman normal.

yojimbo

selamlar...ben burdan bir kaç tema yükleye çalıştım sadece burdan...ancak olmadı senin dediklerini de yaptım 777 olmuyor değiştirmeye izin vermiyor sadece bir tanesi kendiliğinden 777 olarak gelmiş o da çalışmıyor...yani onu açtığımda ekranda sadece yaıları görüyorum hiçbir renk yada simge yok...ne yapmam gerekiyor...yardımcı olursanı sevinirim...

yojimbo

rkadaşlar ben sorunu şöyle çözdüm...önce temayı yükledim ama çalışmadı fakat yüklenmiş gözüküyordu...ben de temanın dosyasını silip forum sayfasından değil ftp programı ile bütün dosyaları yükledim sonra forum sayfasından varsayılanı zaten yüklenmiş gördüğü tema yaptım ve halloldu...

karizma61

Tema ukle dıyorum - Admin panelden . baglantıhatası veiyo yanı intbaglantısı olmadıgındakı hata sayfa goruntilenemiyor fie fox da da balantısıfırlandıdiyo yardımlarınızı rıca ederim

exorandor

karizma61 in karsılastığı hata ile bende karsılasıyorum

LinkLink

Modifikasyonlarında yüklü olduğu popüler olan temaları yayınlamak mümkün mü ? Yoksa zor bir işlem mi olur ?

4LP3RUZ1

Quote from: LinkLink on March 08, 2008, 05:31:26 AM
Modifikasyonlarında yüklü olduğu popüler olan temaları yayınlamak mümkün mü ? Yoksa zor bir işlem mi olur ?
konuyla alakasını anlayabilmiş değilim ama olmaz diye düşünüyorum, çünkü temiz SMF kurulumunda hata vermemesi gerek, yani başka bir modifikasyonun kurulu olmasını gerektirirse olmaz.

Bazı basit kodların gömülü olduğu temalar ise yayınlanıyor zaten.

turkaslan

Bu siteler dışında başka tema sitesi yok mu acaba?
www.teknografiker.net grafikerlerin yeni buluşma noktası...

4LP3RUZ1

"ler"?

Bir tane tema sitesi var, linki yukarıda.

Diğer bulduğunuz temalara destek vermemekteyiz, birçok kişi kendi sitesinde yayınlıyor yoksa.

turkaslan

Türkçeleştirilmiş temaların sayısının artırılması gibi bir çalışma yapılabilir mi o zaman?
www.teknografiker.net grafikerlerin yeni buluşma noktası...

4LP3RUZ1

Lütfen yukarıdaki mesajı tam olarak okuyun, her temaya çeviri gerekmiyor. Birçok tema artık grafik buton kullanmıyor.

PragmamxMaster

Ben themayi yukluyorum ancak olmuyor :(

sayfada sadec yazilar oluyor, hic bir renk, grafik, image olmuyor.......

4LP3RUZ1

Settings.php dosyanız yazılabilir değil o zaman ve dolayısıyla tema ayarları kayıt edilemiyor, yükledikten sonra ayarlari_onar.php dosyasını çalıştırmayı deneyin.

egesevdasi

Temam 1 ay iyi çalıştı D-NightHawk-Flash ama şuan yukardaki flash ve ikonları butonları görmüyor
kendi kendine bozabilir mi? yada sorunumu nasıl halledebilirim şimdiiden teşekkürler
hxxp:www.egesevdasi.com [nonactive] & hxxp:www.egeninincisifm.com [nonactive]

4LP3RUZ1

bu konuyla ne alakası var söylediklerinizin?

egesevdasi

Açık yazamamışım zanedersem tema sorunsuz çalışıyordu şimdi bazı özellikleri kayboldu en üstte flash animasyonu  ve cevap ver konu yaz mesaj eklendi gibi yazılarda kayboldu.<sorunum benden başkası panel kullanmıyor kendi kendine nasıl bozulmuş olabilir diye sordum
hxxp:www.egesevdasi.com [nonactive] & hxxp:www.egeninincisifm.com [nonactive]

Advertisement: