News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Email ενεργοποίησης

Started by Giankos, June 06, 2007, 02:45:32 PM

Previous topic - Next topic

Giankos

Καλησπέρα, νέος κι εγώ στο smf κι έχω την εξής απορία.

Μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος που είναι  η επιλογή έτσι ωστε να χρειάζεται email επιβεβαίωσης για την εγγραφή των μελών???  :(

Τώρα με το που γίνεται εγγραφή, αποκτούν κατευθείαν πρόσβαση και δεν το θέλω αυτό για διάφορους λόγους.

Ευχαριστώ!


Giankos


takis

Που το βρήκες πες και σε εμένα.....

Nefeli

Quote from: takis on August 07, 2007, 06:48:07 AM
Που το βρήκες πες και σε εμένα.....
Διαχείριση >>> Μέλη >>> Εγγραφές >>> Ρυθμίσεις >>> Μέθοδος εγγραφής για τα νέα μέλη (?):      Ενεργοποίηση μέλους

takis

Πως μπορώ να λέω στους χρήστες μου ότι το email μπορεί να το βρουν στον φακελο junk?

alfalfa2606

E bale kamia anakoinwsi stin kentriki

Greek

Απλώς συμπλήρωσε το κείμενο που εμφανίζεται μετά την εγγραφή. Δεν το έχω ψάξει, αλλά κοίταξε στα αρχεία γλώσσας.

taker

Γειά σας,
έχω ενεργοποιημένη την επιλογή αποστολής email ενεργοποίηση  λογαριασμού αλλα δεν στέλνει email.....
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.......

Nefeli

Εξαρτάται από τους διακομιστές. Μερικοί είναι ρυθμισμένοι ώστε να "αντιλαμβάνονται" κάποιους αποστολείς ως junk mail. Ενημέρωσε τα μέλη σου να ψάχνουν το mail ενεργοποίησης στο φάκελο για την junk αλληλογραφία. Αν μπορούν να το ρυθμίσουν, να βάλουν τη διεύθυνση του site στη λίστα ασφαλών αποστολέων.
Σε κάθε περίπτωση, ο χρήστης που για όποιο λόγο δεν πήρε το μαιλ ενεργοποίησης, μπορεί να το επαναλάβει κατά τη  πρώτη σύνδεσή του, από το κουτάκι σύνδεσης. Του βγάζει επιλογή "χάσατε το mail ενεργοποίησης ... " κλπ

taker

ευχαριστω τελικα το απενεργοποίησα και το ενεργοποίησα και πάλι....
τώρα λειτουργεί

konkarakas

#10
εμενα παλι δεν στελνει καθολου μειλ...

ουτε καν για ενημερωση για νεο PM ουτε ενεργοποιησης ουτε καλωσορισμα στο φορουμ  ::)


δοκιμασα να φτιαξω καποιους λογαριασμους στο δικο μου μειλ (οχι σε αυτο που εχω το λογαριασμο διαχειρισης) και δεν στελνει τιποτα εκανα τα παραπανω περι junk και απενεργοποιηση και ενεργοποιηση... αλλα ... τζιφος :( ?

searchgr

Τα έχεις επιλέξει στο Admin - Registration - Settings?

konkarakas

#12
ναι ασφαλως!

τα ειχα επιλεξει αλλα προσεξα οτι καποιοι λογαριασμοι δεν ειχαν ενεργοποιηθη (εγγραφε προς ενεργοποιηση) και για δοκιμη εφτιαξα ενα account και ειδα οτι δεν μου εχει ερθει μειλ ουτε στα spam πουθενα



edit μισο τι εννοεις να τα εχω ενεργοποιησει?

μονο αυτο εχω κανει σχετικα με τα μελη

Quote from: Nefeli on August 07, 2007, 10:33:47 AM
Διαχείριση >>> Μέλη >>> Εγγραφές >>> Ρυθμίσεις >>> Μέθοδος εγγραφής για τα νέα μέλη (?):      Ενεργοποίηση μέλους

searchgr

Αυτά είναι εντάξει?

Mail type  (PHP default) SMTP 
SMTP server   
SMTP port   
SMTP username   
SMTP password
(confirm)
 

konkarakas

τελικα μετα πολλων βασανων και ενεργοποιησεων και απενεργοποιησεων λυθηκε το προβλημα

ευχαριστω! :)

wod

Quote from: searchgr on September 12, 2007, 08:41:58 AM
Αυτά είναι εντάξει?

Mail type  (PHP default) SMTP 
SMTP server   
SMTP port   
SMTP username   
SMTP p
assword
(confirm)
 


οταν ενοεις αμα αυτα ειναι ενταξει??
εμενα μονο
το

SMTP port
και     
SMTP password

ειναι 25 και ο κωδικος τα αλλα ο σερβερ δεν ειναι ...
και
το
Mail type

PHP ΝΑ ειναι?

Τα αναεφρω ολα αυτα γιατι εχω και εγω προβλημα με το activation email δηλαδη δεν μου ερχεται κανενα email και απο gmail kai apo yahoo που το εχω δοκιμασει..

Εχω κάνει βεβαια τισ ρυθμισεις!

xristaras

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.
Έχω μια σχετική ερώτηση.

Από που μπορώ να τροποποιήσω το email καλωσορίσματος για έναν νέο χρήστη;

blondeamon

Forum/themes/default/language/english.php


Νομιζω καπου ειχα δει οτι πρεπει να βρεις το $txt[701] και να το αντικαταστησεις με οτι θελεις εσυ να φαινεται αλλα μετα ειχα δει οτι δεν δουλευεε ετσι και επρεπε να πα καπου αλλου. κοιτα και αυτο παντως..

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=215411.0


Νομιζω σε καλυπτει πληρως


Always looking for the best

www.kamenos.gr  Greek Gaming Community

andy12gr

Νομιζω οτι καλα ειναι να κανω εδω μια ερωτηση μια και ειναι παραπλησιο θεμα.
οταν ερχεται mail ενεργοποιησης χρειαζεται μια τροποποιηση αλλα δεν ξερω απο που να τη κανω. Οπως θα δειτε και το screen λεει Είστε τώρα εγγεγραμένος στο , test2! και αντι να λεει το ονομα του φορουμ λεει το ονομα που γινεται η εγγραφη.
Επισης λεει Με φιλικούς χαιρετισμούς, Η ομάδα του . και δεν συνεχιζει
Απο που τα ρυθμιζω αυτα?

GoofyX

Κάποια μεταβλητή θα λείπει εκεί που κανονικά θα έπρεπε να έχει ένα όνομα, κάτι.

Βασικά βλέπω και ορθογραφικά λάθη, ας τα διορθώσει κάποιος από τους μεταφραστές.
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...

Advertisement: