SMF'de Saat/Tarih ile ilgili sorular

Started by 4LP3RUZ1, June 20, 2007, 04:31:01 AM

Previous topic - Next topic

4LP3RUZ1

Birçok kez gündeme geldi, genel bir açıklama yapalım.

SMF saat ayarını üzerine kurulu olduğu sunucunun saatinden alır. Yani sizi saat ayarı ile uğraştırmaz.

Ancak burada birkaç faklı senaryo mümkün olabilir.

1. Sunucu başka bir zaman diliminde

Diyelim ki sunucu Doğu Amerika'da New York'ta. Bu durumda GMT -7 saat diliminde olur. Türkiye ise GMT +2 saat diliminde olduğundan saat 9 saat geri olur. Bu durumda Yönetici Paneli->Forum Seçenekleri->Zaman dengesi sekmesi kullanılır. Buraya +9 veya 9 girilir, sonuçta forum Türkiye zaman dilimine geçer.

2. Dünyadaki birçok farklı zaman diliminden, birçok farklı kullanıcımız var, onların zamanları yanlış!

Bu durumda kullanıcılar profillerine girmeli, sonra da yukarıdaki anlatılanın aynısını Forum Ayarları->Zaman dengesi bölümünden yapmalıdırlar.

Aşağıdaki durumlar SMF'den ayarlanamaz:

• Dakika olarak yanlış zaman (sunucu saati senkronize değil)
  • Yanlış tarih (teknik olarak zaman dengesine uçuk rakamlar yazılarak düzeltilebilir belki)

Bunları hostunuza bildirin.
Frozen frogs are back :(

mersindost

Evet Alperuzi nin dedigi gibi  Sunucu İle Alakalı Bir Olay.

Açıklama İçin Teşekkürler
I Am Simple Machines Hero, Because I LOVE Simple Machines

*Can

Aslında Bunu Bilmeyen o kadar kişi varki.Herkes smf'nin zaafiyeti sanıyor.
Personel WeBlog[/b > http://www.candirgen.com

4LP3RUZ1

Quote from: salimbaba on September 08, 2007, 06:01:53 AM
saol
Bu askeri tören birliğini andırmış. "Nasılsın asker!" diye soran olmadı ki :D
Frozen frogs are back :(

HoT_sOuRcE_

saol

tek Mesaj Kısa ve Öz :D demekki arkadaşın aradığı bu imiş aramış ve bulmuş kendisini tebrik ediyorum :D
Quote from: alperuzi on September 08, 2007, 12:51:12 PM
saol
Bu askeri tören birliğini andırmış. "Nasılsın asker!" diye soran olmadı ki :D

ve bunada gülmekten ölüyorum :D :D :D
Ne Mutlu Türk'üm Diyene!!!

Bursa Gazi Anadolu Lisesi İnternet Sitesi ve Forumu
Forumuma Üye Olabilmek İçin Bursa Gazi Anadolu Lisesi Mensubu Olmanız Gerekli!

airychild

öö ös yerine 12, 13 gibi göstermek isterseniz saatlerinizi forumda o halde
Varsayılan zaman biçimi: %d %B %Y, %H:%M:%S
bunu yazınız. Kimler online kısmından saatinize bakın eğer fark varsa bizim saatimizle bu durumda,
Zaman dengesi kısmına aradaki farkı eksi veya artı olarak yazabilirsiniz. sıfır ve - de bir zaman dengesi oluşturur.
Anlatım için teşekkürler alperuzi

DNA27

tsk ler güzel bir paylasim :) bu kadar basitmis +2 :))
Sevda Gelmişse başa artıq kıvırmak boşa sen git o sefdanın arkasından koşa koşa

Ni©holąś™

dersimizmuzik

Admin panelinden giriş yapıp, site saatini söylediğiniz gibi değiştirdiğim halde hergün saatte sapma oluyor.ya ileri ya geri gidiyor...

bu sapmanın olmaması için ne yapabilirim acaba?

Efsane_Genc

allah razı olsun siz bu işin profesyoneli olmuşsunuz..

Minare

Ne yapsam olmuyor. Saati tutturuyorum ama aradan 3 gün gecince saat farklı oluyor kendiliginden ileri gidiyor

´cnrdzn

Kullandığın diğer scriptlerde saat ile ilgili herhangi bir sorun yaşıyor musun?

Minare

Quote from: c1n4R on October 16, 2008, 05:04:55 PM
Kullandığın diğer scriptlerde saat ile ilgili herhangi bir sorun yaşıyor musun?

Kullandıgım diger scriptlerde saat yok. Host ile ilgili bir durum mu onu da bilmiyorum. Host Tr lokasyon. Buna ragmen su an +3 ayarladım ki saatler birbirini tutsun.

´cnrdzn

Hosting firmandan kaynaklanıyor olabilir. Smf'den kaynaklanan bir hata olacağını sanmıyorum o yüzden diğer scriptlerin durumunu sordum.

Minare

Quote from: c1n4R on October 16, 2008, 06:09:35 PM
Hosting firmandan kaynaklanıyor olabilir. Smf'den kaynaklanan bir hata olacağını sanmıyorum o yüzden diğer scriptlerin durumunu sordum.

Evet abi anladım. Diğer scriptlerde saat olsa da baksam. Kullandıgım pek fazla script yok aslında wordpress ve smf den otlanıyorum bi iki de bize özel script var ama saat ile ilgisi yok. Sağolasın abi yardımların için

Selametle

serkan0544

Arkadaşlar saati ayarladım ama saat hiç ilerlemiyor dondu kaldı.Nasıl Düzeltebilirim Bi Yardımcı olun lütfen.tarihte 12 kasım gözüküyor bir gün geri onu nasıl düzeltecem

уιℓмαz

Quote from: /-lperuzi on June 20, 2007, 04:31:01 AM

• Dakika olarak yanlış zaman (sunucu saati senkronize değil)

Dakika olan da düzeltilebiliyor aslında. Örneğin benim şuan kullandığım değer -5.97. Noktadan sonra ondalık veya yüzdelik değer girilebiliyor. Uygun değeri bulana kadar deneme yanılma yaparsınız. Sonuçta hostçuyla uğraşmadan düzgün bir saatin olur :)

Hüsamettin

oşekildede buluna bilkdiğini öğrendim ancak bi kaçgün önce otomatik mesaj modunu

elle kurduktan sonra hata verdi profilde load .php sıfırbi load php addım dosyalarıda aldığım yedeklerden geri yükledim heralde bir iki sini ununtmuşum yedek almayı şuan forum seçeneklerine giremiyorum bu yüzden ordan ayarlama şansım yok sunucunun saatide habire bilibitmiş duvar saati gibi geri kalıyor bozylmadan önce 92.3e ayarlamıştım öleceduruyo şuanda 2gün geri kaldı son ayarladığım saate göre bunu sunucudan ve ordan başka düzeltme şansım yok mu

Advertisement: