Dali postoji portal za SMF 1.1.3

Started by Kasper_Dobri_Duh, July 11, 2007, 04:18:31 PM

Previous topic - Next topic

MarkoWeb

Quote from: ***Teh GodFather*** on July 17, 2007, 06:34:42 PM
E jel ima neko srpski lang pack za mkportal?
Ne postoji...
Prevedi sam to ti je 50 reci koje se pojavljuju korisnicima, ostalo i ne moras

***Teh GodFather***

Preveo sam, ali ne radi!!!
Piše da je srpski, ali je u stvari engleski... Radi samo kada uklonim ostale jezike, a to neću...

JovanT

Онда си вероватно негде погрешио. Можда си погрешно инсталирао српски језик?


MarkoWeb

Probaj da prekopiras sve jeziku u racunar.
obrises sve sem tog koji zelis da koristis.
izaberes nejga...
ako radi vrati ostale i teraj dalje

Sklerozica

#25
Pogledajte i isprobajte ovaj prevod za mkportal M1.1.2b  Prevod je UTF-8

Do sada sam primetio dva problema. Prilikom testiranja u localhostu, problem je bio sa ubacivanjem komentara za tekst na blogu. Gubila se funkcija dugmeta Pošalji
drugi problem je
QuoteNema korisnika u ÄŒat sobi u poslednjih
u bloku Čat. Kao što vidite, ne prihvata naše "Č"

localhost podešavanja: baza UTF-8 / general_ci, SMF 1.1.4 UTF-8 čekirano prilikom instalacije, prevod Jovanov UTF-8.

free fost podešavanja: baza UTF-8 / general_ci (SMF) iz nekog razloga, portal je sebi napravio tabele latin1_swedish_ci, SMF 1.1.4 UTF-8 čekirano prilikom instalacije, prevod Jovanov UTF-8.

Na free hostu, finkcija dugmeta Pošalji je u redu ali je došlo haosa sa našim tekstom u formi za ubacivanje teksta na blog i slanjem komentara na tekstove. Mislim da se ovo da srediti prebacivanjem određenih delova baze u UTF-8.

Problem u Čat bloku je ostao.

Da li ste za to da ovo zajedno završimo? Ako je neko raspoložen za testiranje, "prevod" je u prilogu.

Brko

Poštovanje !!

Imam instaliranu verziju foruma SMF 2.01. na svom hostingu, i imam registriranu domenu.
- na tu verziju sam si instalirao  "Adk Portal 2.0 « Elysium Edition » ® SMF Personal © 2011"
- imam pitanje ako netko zna ??
- nakon instalacije mi se u  početnoj traci pojavilo ovako     Forum/Forum/Pomoć/Traži/Kalendar/Članovi/Odjava itd.
Zanima ne kako promjeniti da na prvom mjestu bude Portal-Forum i onda dalje što ide po redosljedu....

- imam još pitanja; kako napraviti na portalu da mogu direktno slati vijesti, ja sad trenutno preko foruma imam otvorenu kategoriju i rubliku Vijesti

- u toj rublici za svaku vijest otvaram novu temu i to sam u postavkama napravio da se pojavi na Portal stranici..

- zanima me kako napraviti na  "portalu"  da mi se te vijesti slažu u primjer u dva stupca između blokova  koje sam postavio s ljeve i desne strane ??

Ako netko ima takav forum i portal molio bi za pomoć ??

Hvala!!


Skipper.

Čoveče gde iskopa ovu temu.
Što se prvog dela tiče i dupliranog forum taba to pogledaj ili u fajlu Subs.php ili negde u prevodu, fajl Index.jezik.php
Što se drugog dela pitanja tiče najbolje da isprobaš više verzija i da kombinuješ blokove dok ne pogodiš pravu kombinaciju.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Advertisement: