News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Selidba Foruma sa Free hostinga na Komercijalni

Started by dr koks, August 13, 2007, 09:17:31 AM

Previous topic - Next topic

dr koks

Pozdrav svima.
Kako sam formirao forum na free web hostingu, i uzeo sam komercijalni, da li je moguce sve prebaciti sa jednog na drugi ,,, dakle sve topice, postove i clanove ,,, i jos vaznije pitanje kako?
Znam da se radi backup, ali nisam nasao nikakvo detaljnije uputstvo na forumu ,,, pa molim ko ima vremena da mi pomogne. Pretrazivao sam, i jednostavno nigde ne vidim uputstvo da se to sve odradi.
Siguran sam da ce i ubuduce dosta ljudi trebati takvo uputstvo pa vas molim za pomoc. Hvala vam puno na strpljenju!
Pozdrav!

JerryCRO

Prebaci fajlove na novi hosting,i samo preuredi Settings.php prema novim MySQL postavkama..
www.xybrid-clan.net
www.xybrid-clan.net/forum

dr koks

Quote from: JerryCRO on August 13, 2007, 10:01:39 AM
Prebaci fajlove na novi hosting,i samo preuredi Settings.php prema novim MySQL postavkama..

Samo to ,,, ja sam mislio da je to nesto komplikovanije ,,, hvala ti puno druze !!!
Ziv bio!

JerryCRO

www.xybrid-clan.net
www.xybrid-clan.net/forum

dr koks

Samo da kazem da sam uspeo ui svojoj zamisli ,,, hvala puno svima na pomoci!

JerryCRO

www.xybrid-clan.net
www.xybrid-clan.net/forum

GOOVLAD

Samo pažljivo prebaci sve podatke, ostalo uredjenje Settings.php je rutinska stvar
www.slobodniforumi.org [nofollow]

najveće slobodne diskusije, opusten download, igre bez granica, online igrice


MarkoWeb

Da prebaci podatke i setings fajl podesi?
I da i dalje koristi bazu koja se nalazi na free hostu?
Koja se svrha toga?

----------

1. Prebacis sve fajlove/foldere i sl. sa strog na novi hosting
2. Uradis backup baze (phpmyadmin)
3. Vratis backup (na novi hosting)...
4. podesis taj settings fajl
5. podesis putanju do tema i sl.

JerryCRO

ti si to malo opširnije opisao,al nije bilo potrebe jer je čovjek prebacio već,možda da nparaviš neki sticky tpoic how to?
www.xybrid-clan.net
www.xybrid-clan.net/forum

dr koks

Quote from: JerryCRO on August 14, 2007, 01:25:07 PM
ti si to malo opširnije opisao,al nije bilo potrebe jer je čovjek prebacio već,možda da nparaviš neki sticky tpoic how to?

Pa trebalo bi, jer mislim da ce dosta ljudi koristiti to isto sto je meni trebalo. Hvala svima jos jednom na pomoci!

Advertisement: